Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek apámnak a...

Hogyan segítsek apámnak a súlyos alkoholfüggőségében?

Figyelt kérdés

Van esetleg könyv/oldal, ami ad tippeket és működik is? Hogyan vezethetném rá arra, hogy legalább kevesebbet igyon?

Nagyon aggódom, mert mostanában rosszabbodott a helyzet, még munkába se ment be a héten (állítólag nem szólt az ébresztője). Egyedül él már közel 10 éve, eddig nem volt ilyen rossz állapotban. Azt beszéltük bátyámmal, hogy ha holnap sem megy dolgozni, akkor kihívjuk az orvost hozzá. A főnöke is aggódik, nagybátyám is. De nem akar orvost, nem akar segítséget, azt hajtja, hogy jól van, csak elaludt. De ma délelőtt átmentem hozzá és már akkor ivott, másnaposnak, nyúzottnak tűnt...

Ha kihívjuk az orvost, akkor az tud valamit csinálni? Vagy kit hívhatnánk? Mit tegyünk? Biztos depressziós is, bár nem látjuk öngyilkosságra hajlamosnak szerencsére, de most nagyon magányos, ő maga is mondta. Próbáljuk hívni minden nap, de az nem használ, nem tudjuk mit tegyünk. Gondolom rehabra ha nem akar menni, akkor nem kényszeríthetjük?



2023. jan. 18. 21:17
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
13%
Ha egy jobban fizető munkát találna (van valami szakképzettsége?), már előrébb lenne az önbecsülése.
2023. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
86%

31# Alkoholista! Azért nem jár be dolgozni!

Szerinted kapkodnak érte egy jobban fizető helyen?

2023. jan. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, én felhoztam a Bajor Imre példáját, ha nem mondod meg neki ilyen stílusban, hogy már pedig nem fogsz asszisztálni a függőségéhez és elbábozni, hogy minden oké és helyette nem tudsz leszokni, se más nem tud, így jártál... Egy függővel nem lehet jópofizni. Ugyan Csernus nem a szívem szottya, de szerinted miért a drogosok leszoktatása a fő területe? Egyet lehet találni!
2023. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 A kérdező kommentje:

33-as én nem ismerem Bajor Imrét, sem Csernust... és tuti apám sem. Nem követjük a celebeket és pletykahíreket.


Elmondtuk neki, hogy így meg fog halni. Ezt nem akarjuk. Egyetért, ő sem akar meghalni. De sajnos többre nem jutottunk. Most órákig keresgéltem neten megoldás után, de csak addiktológus vagy befekvés... Egyik sem játszik apámnál. Vittem neki ebédet, nem evett belőle, azt mondta este megeszi. 4 óra hosszát ültünk ott, próbáltuk megérteni, próbáltunk megoldást találni. Bevallotta, hogy alkoholba menekül, depressziós, szorong, utál dolgozni és magányos. Egyedül a magány ellen tudunk segíteni orvos és rehab nélkül. Bátyámmal felváltva megyünk hozzá most, hívjuk, viszek neki enni. Egyelőre azt ígérgeti, hogy hétfőn menni fog, hétfőig összeszedi magát. Ha ez nem sikerül, akkor végképp nem tudom mi lesz. Már kész idegroncsok vagyunk.

2023. jan. 19. 21:08
 35/54 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg még avval lehetne rászorítani, hogy ha mégsem megy, akkor ennyi volt a zaba szállításból. Valamit tegyen is magáért, helyette meg nem tudtok tenni a leszokásáért. Nyugi, szerintem annál még a rehab is jobb lesz neki, mint,hogy tényleg megtapasztalja, hogy a családja is sarokba szorítja.
2023. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem pár nap amíg valaki belehal az alkoholizmusba. Tudod, hogy mit iszik? Mert az nagyon sokat számít, apám vodkát és sört ivott, bele is halt, más alkoholisták a környékünkön akik nem ittak rövidet csak bort 20 évvel is túlélték. Apámnak 89-ben mondtak fel a munkahelyén (nem a piálás miatt) és csak 2002-ben halt meg. Az 13 év masszív ivás rendes munkahely nélkül, szóval reggeltől estig nyugodtan ihatott. Attól nem kell feélnetek, hogy hirtelen belehal az alkoholizmusba. De ha nem lesz munkája, akkor megindul a lejtőn. Bár ha nincs senki aki eltartsa, akkor könnyebben összeszedi magát, mert enni azért muszáj, így el fog járni dolgozni.
2023. jan. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%
Ha a vakbélgyulladástól ordítana, akkor is utálná az orvosokat és a halálba fetrengené magát? A függőség ugyanolyan, kizárólag szakorvos tudja kigyógyítani, tehát nincs olyan választása, ha élni akar, hogy nem megy el. Kérdeztétek, hogy mért nem?
2023. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kèrdező!


Sok mindent leírtak előttem,èn a lelki oldaláról írnèk.Bajzát Sándor addiktológus írja,hogy milyen amikor jönnek hozzá a hozzátartozók,elhurcolják a beteg embert;csináljon már valamit a függővel.Ès nem igazán tud,ezek a próbálkozások nagyrészt elbuknak.

Az alkesz felteszi a kezèt,"hát èn megpróbáltam",de nem èrdekli hogy bajban van.Aki nem jut el a lelki mèlypontra-ès itt kihangsúlyoznám a lelki szót-,az továbbra is inni fog.Nem èrzi,a saját èrzelmeit,el van tompulva.Külső nyomást pedig nem lehet a végtelenségig fenntartva őrizni őt.A család rettenetes helyzetekbe kerül,mert ha pl.segit egy kis pènzel,kajával,akár csak apró szívességekkel, vagy komolyabb ügyek elsimításával,nem engedi megèlni a mélypontot, ahonnan elindulhat felfelé a beteg.Ezzel pont a család tartja fent akaratán kívül a függő függèsèt.Ha viszont nem segít a család,aggódhat mi lesz:a függő börtönbe kerülhet, hajléktalanná válhat,meghalhat,betegsègben, balesetben, bármiben meghalhat anélkül,hogy mèlyponti katarzist èlne át.Ès ők akkor ès ott nem segítettek.Tehát van egy pont, amikor nem tudod túlèli-e vagy nem,mert egyedül kell hagynod.Ez a taktikai elfordulás nem elsőre szokott bekövetkezni, hanem a sokadik leszokási kísérlet után.Ha kèsőn alkalmazzák,akkor sokkal rosszabb a hatásfoka,mert az elbutult, súlyos beteg alkesz már èrzèketlen a saját sorsára.Fiatalokkal, akiknek mèg frissebb az emlèk,hogy milyen volt amikor minden rendben volt,ès valahol èrzi,hogy mi a jó,ès mi nem,ès velük könnyebb.

Javaslom nèzz utána,akár itt: [link]

Ès egy hasznos olvasmány:


[link]

2023. jan. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 A kérdező kommentje:

Köszönöm 38-as! Ez nagyon durván eltalált most engem és testvéremet is. Egy-két cikk a gyerekkorunkat ábrázolja, szüleim kapcsolatát.

Úgy beszéltük meg bátyammal, hogy ha hétfőn nem megy dolgozni magától, akkor a háziorvossal beállítok (a dokink nagyon rendes ember, ismeri a helyzetünket, több, mint 20 éve a szüleim körzeti orvosa, maga ajánlotta fel, hogy kijön apámhoz, ha beengedi őt apu). Ez a doki egyszer segített abban, hogy apu letegye a cigit azzal, hogy tények elé állította (nem hallja a tüdejét, meg fog fulladni ha tovább dohányzik -erre apu le is tette a cigit, pedig durván láncdohányos volt). Utolsó próbálkozásként ezt megpróbáljuk, a dokit megkérem, hogy mondja el a lehetőségeket, előre szólok neki, hogy akár névjegykártyát, brosúrát hozzon magával és utána megpróbáljuk "elhagyni" apámat.

2023. jan. 22. 00:50
 40/54 anonim ***** válasza:
100%
Na, ezek szerint pontosan a nagykönyv szerint működött: egyik függőségből kijött, a másikba bement. Valamire szüksége van a lelkének, tehát ha abbahagyja, akkor valami pozitív szenvedélyre szüksége van, ami életben tartja. A semmire nem lehet lecserélni a függőséget.
2023. jan. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!