Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek apámnak a...

Hogyan segítsek apámnak a súlyos alkoholfüggőségében?

Figyelt kérdés

Van esetleg könyv/oldal, ami ad tippeket és működik is? Hogyan vezethetném rá arra, hogy legalább kevesebbet igyon?

Nagyon aggódom, mert mostanában rosszabbodott a helyzet, még munkába se ment be a héten (állítólag nem szólt az ébresztője). Egyedül él már közel 10 éve, eddig nem volt ilyen rossz állapotban. Azt beszéltük bátyámmal, hogy ha holnap sem megy dolgozni, akkor kihívjuk az orvost hozzá. A főnöke is aggódik, nagybátyám is. De nem akar orvost, nem akar segítséget, azt hajtja, hogy jól van, csak elaludt. De ma délelőtt átmentem hozzá és már akkor ivott, másnaposnak, nyúzottnak tűnt...

Ha kihívjuk az orvost, akkor az tud valamit csinálni? Vagy kit hívhatnánk? Mit tegyünk? Biztos depressziós is, bár nem látjuk öngyilkosságra hajlamosnak szerencsére, de most nagyon magányos, ő maga is mondta. Próbáljuk hívni minden nap, de az nem használ, nem tudjuk mit tegyünk. Gondolom rehabra ha nem akar menni, akkor nem kényszeríthetjük?



2023. jan. 18. 21:17
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
100%

#38 vagyok.


Kedves Kérdező!


Nagyon örülök, hogy tudtam segíteni,ès ugyanakkor nagyon sajnálom,azt hogy csak ennyit tudtam,mert tudom milyen ez,nálunk is van alkoholbeteg a családban.Nem is egy,sőt volt aki sajnos már meghalt.

Kitartást kívánok,erőt ezekhez a dolgokhoz amik előttetek állnak.

Esetleg hozzátartozói csoportban is gondolkodhatsz,ha van a közelben lehetőség.

Ha nincs,akkor az a tanácsom,hogy ásd bele magad a tèmába,mert nagyon sok a tèvhit.

Drukkolok nektek!

2023. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:

Sajnos nem volt bent a saját dokink, egy ismeretlen helyettesítette. Ő azt mondta, nem jöhet ki, csak ha a beteg hívja. Mentőt csak akkor hívhatunk ha nincs magánál/ nem cselekvőképes apám. Így visszajutottunk a nullára. Ma elmegyünk hozzá bátyámmal, megnézzük, ha belemegy, akkor kihívjuk a mentőt, ha nem, akkor sajnos nem tudunk mit tenni. Leírtam neki lelkisegély telószámot, a doki és asszisztense elérhetőségét és odateszem neki. Még keresek pár telefonszámot, leírom mikor hol van az AA klub a városunkban.

Plusz muszáj leszek magamnak is találni segítséget, mert szükségem lesz rá.

Ha még valakinek van tapasztalata, szívesen olvasnám.

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

2023. jan. 23. 14:51
 43/54 anonim ***** válasza:
100%

#38 vagyok


Az ilyen majdhogynem reménytelen helyzetben,ami fontos számunkra,mert attól fèlünk,hogy elveszíthetünk valakit,egy dolgot kell tenni.

Mindent!

Mert sikerülhet, megvan rá az esèly .

Èn követtem ezt az elvet az èletben,ès nem bántam meg, amikor a racionális viselkedés határán,vagy azon is túl tettem meg dolgokat azèrt akit/amit meg szerettem volna menteni.

A dolog lényege az,hogy ha mégsem sikerül,akkor visszanèzve látod,hogy te akkor is mindent megtettèl ami emberileg lehetséges volt.Ès nem vagy fèlisten,tehát nem minden úgy alakul ahogy te szeretnéd.Ember vagy, vannak határai a ráhatásodnak.Így megnyugodva tudsz továbblépni egy helyzetből,(kapcsolatból)ès kèsőbb nincs "mi lett volna ha" kèrdèsed,mert megtettèl mindent,elmentèl a végsőkig.Szóval keresni kell az orvost,fel kell venni kishitelt vagy dugipènzt,zaklatni kell aki elhagyta magát, minden egyes nap odamenni,sírni,könyörögni,zsarolni,ès egyezkedni,alkudozni,kèrni tèrden állva,fenyegetni,tanítani,lelkedet is kitenni

...mindent meg kell tenni a törvènyessèg határáig.

Ès ha ezek után nem sikerül,akkor te nem ímmel-ámmal próbálkoztál.Akkor ebben ennyi volt.Èvek múlva is tudni fogod,hogy megtettèl mindent,sőt többet mint ami "normális".Nem fogtad vissza magad.Meglátod, gyorsabban megnyugszol, negatív végkifejlet esetén,ha nem marad nyitott kérdés.Hogy jóval fejezzem be,ezek után több eséllyel sikerülhet is.

2023. jan. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
78%
Azért nem viszi be a mentő, mert alkoholista, de jobb is. Mit csináljanak vele bent? Hosszútávú alkoholelvonóra van szüksége, arra nem mentővel kell bevinni, hanem saját jószántából előre egyeztetett időpontban az arra való intézménybe. Mire számítasz attól, hogy beviszi a mentő? Akkor mi lesz? 3 nap alatt leszoktatják? Vagy - és az a jobbik eset! - 3 nap múlva - mivel nincs ok a benttartására, hazaküldik, vagy - rosszabbik, de teljesen reális eset: mivel a kórházban nem jut alkoholhoz, de nem is foglalkoznak szakszerű leszoktatással, mert nem arra valók - a delírium tremensbe iszonyú kínok között belepusztul, és zsákban jön ki. Gondolkozz felelősen! Ez nem így működik, hogy bezavarod a kórházba, és büszkén mosod kezeidet, hogy te gondoskodtál róla!
2023. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
100%
Itt elsőkörben neked van szükséged orvosra, kérdező. Ha azt írod, sokszor pokollá tette gyerekként az életed, és mégis ennyire függsz tőle érzelmileg, amit itt leírsz, akkor neked kell egy pszichiáter, mert ez sem egészséges dolog.
2023. jan. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
100%
Attól senki nem fog leszokni a függőségéről, 43-as, ha naponta zsarolják, könyörögnek, fenyegetik stb. Neki magának kell akarnia. Abból, ha más akarja őt leszoktatni, nem lesz semmi. Nem tudja végigcsinálni az elvonót, mert nincs belső késztetése. A sok szekírozástól, aminek nem tud megfelelni, csak bűntudata lesz, és a kelleténél hamarabb véget ér az élete - nem éppen természetes halállal. A depressziósok első számú haláloka.
2023. jan. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
100%

38 ès 43 vagyok

46-nak:

Ez nem a függőről szól.Ez arról szól,hogy mi van ha nem sikerül.Olvasd el mèg egyszer.

2023. jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%
Ha eltúlzott módon macerálják a függőt, akkor garantáltan nem sikerül, sőt félresikerül. És akkor aztán nagyon a családtagról fog szólni. Nem köteles senki megmenteni azt, aki ebből nem kér.
2023. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:

Kihívtuk rá a mentőt végül pár napja, a mentősök is úgy látták, hogy be kell vinni mindenképpen. Apu is így látta, nem ellenkezett. Sürgősségin megvizsgálták, a mája elég ramatyul volt, de szerencsére a többi érték elfogadható. Azóta bent van pszichiátrián. Szerintem értenek hozzá, rendes a doki is, az ápolók is. Egyelőre 10 napot fog ott tölteni, utána felajánlják neki azt, hogy további lépéseket tehessen. Reméljük azt fogja választani és akkor tudnak neki segíteni.

44-es: ez azért nem olyan egyszerű, ahogy leírtad. Utána érdeklődtünk és szinte minden intézmény, rehab elvárja, hogy már a tisztulás/tisztítás után jelentkezzen. Plusz már annyira rosszul volt otthon, hogy ő maga is mondta, hogy nagyon rosszul van. Remegett, nem tudta milyen nap van, milyen napszak, egész nap aludt, nem evett stb... Szóval várhattunk volna arra, hogy magától felhívja a mentőt...

Most reménykedünk, látogatjuk minden nap, bár tegnap annyira rosszul volt, hogy nem ismert fel minket :(. De sajnos ez így megy. Próbáljuk segíteni az ő és ápolók dolgát is. Bizakodunk, hogy a kórház érti a dolgát, és hogy apu maradni fog és küzdeni.

2023. jan. 27. 16:27
 50/54 anonim ***** válasza:
100%
És milyen kezelést kap? Mert ha nem jut alkoholhoz, akkor bizony rosszul van!
2023. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!