Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben,...

Mit tennétek a helyemben, vidéki fiatalként?

Figyelt kérdés
Vidéken élek a szüleimmel, de már egyre nehezebben viselem. Vannak napok, amikor konkrétan ki sem mászok az ágyból és legszívesebben csak aludnék egész nap, hogy észrevétlenül teljen az idő. Egyáltalán nem járok sehova, maximum havonta egyszer hagyom el a házat, de ezzel még talán sokat is mondtam. Nem tudok találkozni vagy beszélgetni sem senkivel, mert szinte az összes barátommal megszakadt a kapcsolatom. A szüleim pedig sokszor csak estére érnek haza és egyébként sem olyan jó a kapcsolatunk, eleve más korosztály is stb. Több a konfliktus is közöttünk. Itt helyben nem ismerek senkit és nincsenek is programok vagy helyek, közösségek, ahova el tudnék járni. A tömegközlekedés kiszámíthatatlan mert nem csak ritkán járnak a buszok, de folyamatosan késnek és gyakran ki is maradnak járatok. Emiatt ebben is a szüleimre vagyok utalva, akiknek viszont sokszor terhes engem furikázni és nem is mindig érnek rá. Ráadásul helyben maximum bevásárolni lehet, de bármi egyebet szeretnék (mondjuk elmenni egy könyvtárba, edzésre járni, megnézni egy filmet a moziban, beülni valahova enni-inni stb.) az egy 1 órás vonatúttal kezdődik, ami nem hangzik soknak, de a körülmények miatt macerás. Egyébként egyetemista vagyok, de nem kaptam kollégiumot és már nem is nagyon kell bejárnom, ezért a szüleim nem támogatják az albérletet és egyedül szerintem nem tudnék fenntartani még egy szobát sem. Eddig nem is vettek fel dolgozni sehova és már kezdem is elengedni, talán inkább a szakdolgozatomra szeretnék koncentrálni mert közeleg a leadási határidő. Viszont így nagyon nehezen tudok koncentrálni a tanulásra is, túl fáradtnak érzem magam és nincs hozzá motivációm. Tudom sokaknak ez first world problem, de én már nem bírom ezt a bezártságot.
2023. jan. 21. 14:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
66%
Depresszió. Kezelhető. Egy motivált ember kell hozzá. Te.
2023. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
94%

Akkor vállald be azt az 2x1 órás vonat utat.


4 órát döglesz az ágyban, vagy 2 óra vonatozásért bevállalsz egy 3 órás programot?

2023. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Valóban, bármennyire is macerás, vonatozz. Ettől a bezártságtól be lehet kattanni. Muszáj kimozdulni. Vedd fel a kapcsolatot a barátaiddal, mert ebbű baj lesz more!
2023. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
Ha lesz munkád (lehet csak a diploma után), akkor mindenképp iratkozz be egy KRESZ-tanfolyamra!
2023. jan. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én bevállanám a vonatozást, mert nem egészséges az élemódod, hogy bezárod magadat a házba. Kezdj el éni, utazni, művelődni, edzesni, akármit, de ezt a bezártáságot azonnal hagyd el.
2023. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%
Nekem anno a Budapest belvárosában lévő gimim 1 óra 35 perc volt irányonként. Szerintem az egy órát kibírod a moziig néha.
2023. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%
Amikor busszal jártam iskolába, akkor oda-vissza 1-1 óra volt az út. Mostanában csak akkor buszozom, mikor tudom, hogy alkoholt fogok inni. Régen is szerettem és most is. Ha nem veszélyes környékeken közlekedsz, akkor mi a baj a vonatozással? Simán e tudod foglalni magad olvasással, zenéléssel, podcast hallgatással, sorozatnézéssel vagy bármivel.
2023. jan. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Nagyjából 40 percre lakunk az állomástól, viszont nincsen végig járda és közvilágítás sem, 5 óra után pedig már nem jár busz errefelé. Nem nevezném kimondottan veszélyesnek, de nem is egy jó környék (a külső utcák egyikében lakunk, a temető mellett, ezért nincs rendesen kiépítve). A szüleim pedig nem partnerek ebben, ami valamilyen szinten érthető, de azért rosszul esik mert nem kerülne olyan nagy erőfeszítésükbe, hogy kidobjanak / felvegyenek az állomáson munkába menet vagy onnan jövet. Bár alapvetően zavar, hogy ennyire rászorulok a segítségükre csak sötétben már nem is szívesen sétálok errefelé. Bár lehet ez lesz, mert jobb ötletem nincs. Úgyhogy maga az egy órás vonatút szerintem sem olyan vészes, csak ez a része a problémásabb és ezzel együtt nyilván időben is többet kell rászámolni.
2023. jan. 21. 16:53
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Értem. De mégis hol laktok? Ebben az esetben tényleg a kocsi lesz a megoldás.
2023. jan. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

#3 A barátaimmal nem tudom hogyan tudnám újból felvenni a kapcsolatot, mert szerintem ők már nem kíváncsiak rám. Én ugyanúgy kerestem őket azután is, hogy hazaköltöztem és rendszeresen írtam nekik, érdeklődtem felőlük, felhoztam közös programokat és eleinte még párszor el is utaztam hozzájuk. Ugyanakkor ők ezt egyáltalán nem viszonozták és már nagyjából 3 hónapja nem is beszéltünk, meg sem nézték az utolsó üzeneteimet.


4# Van jogosítványom, de a szüleim autóit nem vezethetem és sajátom nincsen, úgyhogy egyelőre nem tudom kihasználni.

2023. jan. 21. 16:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!