Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit tennétek, ha...

Szülőként mit tennétek, ha észrevennétek, hogy a gyereketek bántja pl. vagdossa magát? Van erre “helyes” reakció?

Figyelt kérdés

2023. jan. 21. 22:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Iskolai nyavaja lehet a háttérben, vagy iskolai, vagy netes zaklatás, nem feltétlenül szexuális.


Enyémet szinte halálba üldözték.

2023. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
89%

Kedves Kérdező!


A helyzet az, hogy hit nélkül nagyon nehéz. Nekem pl. nagyon gorombák voltak a szüleim, sokszor megfordult bennem az öngyilkosság gondolata, de amikor Istenre gondoltam, mindig kaptam erőt. Nagyon nehéz volt. Sajnos nem vagyok tökéletes, megértem, hogy ők jót akartak nekem, de sajnos a módszer az nagyon rossz volt. Minden gyerek igényli, hogy leüljenek vele beszélni őszintén, hogy el tudja mesélni, mi történik vele, és ilyenkor nem bántani kell, ha elmondja az igazat, hanem támaszt kell adni neki. Az emberi psziché ugyanis nem úgy működik, hogy ha elmondja a gyerek, hogy esetleg tett valami rosszat, akkor megbüntetjük, és akkor nem tesz ilyet többé, hanem sajnos ilyenkor az rögzül benne, hogy amiért elmondta az igazat, megbüntették, így legközelebb nem fogja elmondani. Tehát nagyon fontos, hogy először talán ne is az adott témára/tárgyra kérdezzünk rá, hanem üljünk le vele, és kérdezzük meg, hogy mi újság az iskolában, és bátorítsuk, hogy bármit elmondhat nekünk. Sajnos rengeteg gyereket csúfolnak, és piszkálnak/szekálnak az iskolában. Ez velem is így volt. Se az iskolában, se otthon nem volt békém. Nyilvánvalóan az iskolában azért szekáltak, mert otthon sem volt minden rendben. Ha egy kiegyensúlyozott gyereket találnak meg, az megvédi magát pszichés értelemben véve, kevésbé veszi fel a lapot. Viszont ehhez szerető és megértő szülőkre van szükség. A gyerekek, és mi felnőttek is mindannyian megértésre vágyunk és elfogadásra. De szerintem igazi tanácsot az érte való imádkozás mellett egy pszichológus tud adni, aki megírja a lépéseket is. Egy beszélgetés után sajnos kell egy kis idő, amíg meg mer nyílni a gyermek. Ha biztosítottuk a támogatásunkról, kicsit később, akár még aznap is, rákérdezhetünk, fontos, hogy óriási szeretettel, hogy "Drágám! mi történt a kezeddel? Tudod, hogy bármit elmondhatsz nekem, nem foglak érte bántani." Közben akár meg is ölelhetjük, vagy megsimíthatjuk a vállát, hátát, ahogy a helyzet adja, csak természetesen. Nagyon fontos, hogy ilyenkor a gyermek biztonságban érezze magát. Arra is fel kell készülni, hogy lehet, hogy a válasz nem fog nekünk tetszeni. Elvált szülők esetében is történhetnek ilyen dolgok. Egy megsebzett világban élünk, de még mindig van napfény és szivárvány. ;)


További áldott szép hétvégét kívánok Önnek, egész családjának, és minden szerettének!

2023. jan. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!