Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy pattognak,...

Normális, hogy pattognak, támadásnak veszik a szüleim azt, hogy vettem valamit a saját pénzemből?

Figyelt kérdés

Huszonéves egyetemista vagyok, a szüleimmel élek. A 2. félévem óta dolgozom az egyetem mellett, gyakornok vagyok. Azóta a szüleim kérik, hogy ha már dolgozom, fizessem a rezsi és az étel rám eső részét, amit meg is teszek.

Mellette össze is spóroltam szép lassan egy iPhone-ra, amit régóta akarta, de a szüleim soha nem vettek volna nekem telefont feleennyiért sem. Én megvettem. Amióta ez megtörtént, a szüleim - főleg apám - pattog, sérteget. Azt mondja, hogy ha tudták volna, hogy ennyi spórolt pénzem van és ekkora baromságra akarom költeni, elvették volna tőlem. Mondom nem veheted el, erre azt mondta, hogy amíg ő biztosítja a fedelet a fejem fölé, addig ő annyit kér, amennyit akar, igenis jól jött volna az a pénz a háztartásnak, amit én csak úgy elvertem, meg lehetett volna csinálni a házon ezt-azt, ami által kevesebb a rezsi. Egyszerűen nem érti meg, hogy az nem az én dolgom. Én kifizetem az életem költségeit, nemm tartatom el magam, sok egyetemista még ennyit sem nyújt, a csoporttársaim nagy része egyáltalán nem dolgozik, csak ugyanúgy él otthon tanulás közben, mint középsulisként.



2023. febr. 5. 12:36
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
77%

Eleg gaz a szuleid viselkedese. A sajat penzed arra koltod amire szeretned. Es a csaladi haz felujitasa sem a te feladatod.

A helyedben maskor nem arulnam el nekik ha veszek valamit, a penzed jol rakd el!!! Es a telefonra is ugyelj apud nehogy bosszubol pl osszetorje!


Es minel hamarabb koltozz el toluk, mert hosszutavon ez a viszony eleg mergezo szamodra!


Nem is ertem az ilyen szuloket, a gyerek sporolt penzet venne el felujitasra. Miert nem sporol o?

2023. febr. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
19%
Totál felesleges az iPhone. Apámat érthető módon bosszantja, hogy ennyi pénzt adtál ki egy felesleges cuccra, miközben akár értelmes dolgokra is elkolthetted volna, netán félre tehetted volna az önálló életre.
2023. febr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:
Nekem nem felesleges. Én ezt szeretem, ez tetszik nekem. Amiért meg megdolgoztam, arra költöm, amire szeretném.
2023. febr. 5. 12:42
 4/46 anonim ***** válasza:
82%

Az ő értékrendjükbe nem fér bele, hogy valaki ennyit adjon ki egy telefonra, egy telefonért.

Azt gondolják valószínűleg: úgyse használod ki a lehetőségeit, vagy csak villogni akarsz vele, szórod a pénzt.


Egyébként az nem helyes véleményem szerint, hogy "ha már dolgozol, adj bele", mivel eddig is megvoltatok és lehetnének vele úgy: "hadd spórolja meg ezt is a gyerek!". Bár lehet hogy ezekután majd mégtöbbet várnak el hogy beadj a közösbe, ha "számodra nem érték a pénz" - ez nem biztos, csak gondolatok.

2023. febr. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
34%

Egyreszt nincs joguk ebbe beleszolni, hivatalosan, nyilvan te penzed, te kerested.

De az eremnek mindig ket oldala van. Nyilvan ha a szuleid epphogy megelnek,te meg fizetsz havonta vagy 20 ezret, ami lofaszra se eleg,akkor szulokent en is elegge serelmeznem, hogy tobb segitseg helyett 200-400 ezret koltottel telefonra.

De ezt a reszet nem tudjuk.

Szoval lehet alaptalan a “pattogas”, de lehet komoly ok van mogotte. Ezt neked kell tudni 🤷‍♀️

2023. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:
Az a "20 ezer" jó lesz 130-nak is.
2023. febr. 5. 12:47
 7/46 anonim ***** válasza:
8%

En csak irtam egy szamot, nem kell sirni :D

Na akkor ez ennyi, egyik fuleden be, masikon ki, csokolom.

2023. febr. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
18%

Nem bántásból, de ahogy leírod a dolgokat, abból látszik, hogy még gyerekfejjel gondolkodsz.


A szüleidnek bizonyos szintig igazuk van, de nem teljesen. Például törvényben szabályozott az, hogy ha továbbtanulsz, akkor 25 éves korodig KÖTELESEK eltartaniuk, szóval ez nem ilyen úri huncutság a részükről.


Mondjuk szerintem is nagy hülyeség volt iPhone-t venned, mert ár-érték arányban lehetne sokkal olcsóbban is telefont venni, emiatt teljesen jogosan akadtak ki rád.

Az is egy érdekes dolog, hogy ők elvárják, hogy fizess a kajába és a rezsibe. Egy (normális) szülőnek magától értetődő, hogy segíti a gyerekét a tanulmányiban, emiatt nem húzza le külön, hogyha van saját bevétele. De hát ahány ház, annyi szokás.


Ami szintén nem jogos, az az, hogy "elvették volna tőled az a pénzt". Ezt a törvény lopásnak hívja, lévén felnőtt(!) emberként a magad által megkeresett pénz felhasználására egyedül te vagy jogosult.


Nem tudjuk, hogy egyébként a szüleid milyen életkörülményt biztosítanak és azt milyen erőbefektetéssel; például fordított esetben ha neked lenne 3 munkahelyed, hogy a gyerekednek meg tudj minden szükségeset adni, erre ő százezrekért telefont venne magának ugyanazzal a szöveggel, amit te lenyomtál, akkor neked is jogosan esne szarul.


Hogy más gyerekek hogyan ingyenélősködnek, az a te szempontodból teljesen irreleváns. Mindenkinek más lehetőségek adottak, és mindenki úgy éli az életét, ahogy tudja, vagy ahogy akarja.


Az pedig, hogy a házfelújítás egyáltalán nem a te dolgod... Ez egy nagyon nagy no comment...

2023. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:

Senki nem sírt, te találgattál nyomorék módjára a nagyságrendről. A keresetem 70%-át odaadom a szüleimnek.

Ezzel pedig nincs is gondom, nem várom, hogy eltartsanak örökké, vagy, hogy ne kelljen beleadnom, amikor dolgozom, és már most keresek annyit, mint anyám, pedig csak gyakornok vagyok.

Csak azt várom, hogy az legyen megértve, hogy a saját pénzem ezen felül arra költöm, amire akarom, és ne vicsorogjon apám, hogy elveheti az összes pénzem, ha úgy akarja.

2023. febr. 5. 12:53
 10/46 anonim ***** válasza:
23%

Nem lesz megertve. Elkoltozol, aztan ugy elsz, ahogy akarsz.

Amig otthon vagy, bele fognak pofazni 🤷‍♀️

2023. febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!