Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gonoszság, ha nem akarok egy...

Gonoszság, ha nem akarok egy fedél alá kerülni anyámmal?

Figyelt kérdés

Rövidre próbálom.

A kapcsolatunk rengeteg stresszel jár nekem. Nincs férje, több gyereke, csak én. Egyébként a férjem jobban kijön vele, a gyerekeim imádják, mert tud ő normális lenni, ha akar, de kettőnk kapcsolata olyan rossz, hogy már többször gondoltam, hogy miatta fogok pszichológushoz menni.

Ha nem venném el a gyerekektől a nagymamájukat evvel, már rég örökre megszakítottam volna a kapcsolatot. Észre sem veszi, mennyire mérgező rám nézve, mindig mindenért én vagyok hibás, már gyerekkoromban így volt ez. Ő meg a fantasztikus anya, aki egyedül felnevelt, akit mindenki csodál. Ha jön, az unokáihoz jön, én ilyenkor van hogy hagyom őket játszani, és inkább elmegyek, mert tudom, ha maradok, vita lesz, olyat meg ne halljanak a kicsik. De ez nem állapot, hogy menekülnöm kell otthonról, ő meg azt hiszi, hát milyen nagy segítség, ő vigyáz rájuk. Szeretem nagyon, de elviselni nem bírom. Állandóan van valami baja, olyanokat megenged velem szemben, amit sok szülő nem tenne meg.

Egyre többször gondolok arra, hogy külföldre költöznénk, minél messzebb tőle. A gyerekek miatt nehéz döntés ez, mert tényleg szeretik, velük nem ilyen, nagymamaként nagyon jó. Az ismerősök, rokonok nem tudnak róla, hogy mit művel, mert totál mást ad elő. Egyszer tök normális, aztán mindig bekattan, gyártja az ostoba elméleteit, szerinte a hold is azért kel fel, hogy őt bántsa.

Tudom, ha szükséges lenne, hogy együtt lakjunk, egy hét után felakasztanám magam.

Általában nyugodtabb vagyok vele kapcsolatban, de ma már megint én voltam a rossz valami piszlicsáré dolog miatt.

Mit tehetnék? Úgy érzem, nincs megoldás, ami számomra jó, és a gyerekeim se sínylik meg.



2023. febr. 7. 23:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%

Miért kellene egy fedél alá kerülni vele? Nekem úgy tűnik, hogy van saját, külön lakásotok. Vagy te már egymás meglátogatását is egy fedél alá kerülésnek hívod?


Amúgy teljesen jogos, hogy aki téged bánt, azt elkerülöd, de ha a gyerekeid szeretik, akkor hagyod találkozni velük. Erre nincs más mód, mint ahogy te csinálod, hogy elmész otthonról, és hagyod találkozni az unokáival. Előbb-utóbb rájön majd, hogy kerülöd, és talán változtat majd a viselkedésén.

2023. febr. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Külön élünk, de neki pár éven belül költöznie kell onnan, ahol lakik.


Igen, ezt próbáltam ki, hogy ne legyen vita, de hosszú távon ez nem megoldás. Így is zavaróan sokat találkozunk, heti többször követeli, hogy láthassa a gyerekeket, és nem örökös opció, hogy majd én mindig lelépek.

2023. febr. 8. 00:03
 3/22 anonim ***** válasza:
79%
Lehet, hogy nem tűnik örökös opciónak, de ameddig ő nem változtat a viselkedésén, addig nincs más lehetőség.
2023. febr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Követelheti, de nem feltétlen kell engedni neki.
2023. febr. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%
A kapcsolatod anyukáddal valószínűleg nagyon nehéz és feszült, ami rád is nagyon negatívan hat. Az érzéseid, hogy menekülnöd kell, teljesen érthető. Az ilyen nehéz kapcsolatok megoldásához az lenne a legjobb, ha egy szakember segítségét kérhetnéd. Az egészségügyi szakember (pl. terapeuta) segíthet feldolgozni a múltban szerzett sebeket és segíthet a jelenlegi kapcsolatod megértésében, hogy hogyan alakíthatod át azt a gyerekeid érdekében. A gyerekek jólétének megőrzése az elsődleges fontosságú, így a költözést is megfontolhatod, ha az érzéseid számodra már túlságosan feszültek. Lehetőséged van változtatni az életeden, és érdemes segítséget kérni a változtatáshoz.
2023. febr. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Ha jól látom, elmúltál 18 éves, nem is tudom, miért merülne fel, hogy egy fedél alatt éljetek. Főleg, hogy van saját családod. Én egyedülálló huszonéves vagyok, és nem vagyok hajlandó 48 óránál többet tölteni a családi házban, pedig nincsen semmi feszkó, szimplán megvan a saját életem.
2023. febr. 8. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

De miért engeded, hogy heti többször jöjjön? Felnőtt, 2 gyerekes anyaként illene tudnod határokat húznod. És miért kéne vele laknod?

Amúgy pszichológushoz a legtöbben az anyjuk miatt mennek, ez is tök normális.

Nincs a helyzetedben semmi rendkívüli, sokan nem szeretik, nem jönnek ki az anyjukkal, csak mások ilyenkor vagy megszakitjak vele a kapcsolatot, vagy határokat húznak.

Az enyém is nagyon gáz, heti 1x hívom, 2-3 havonta találkozunk. Ha bármi sértőt kezd mondani rám, félbeszakítom, hogy ha folytatja, máris bontom a vonalat. Már tudja, hogy megteszem, így jobban figyel, mint régebben, sokat visszavett. Ha meg mégis szidna, mint egész gyermekkoromban, pár hétig nem keresem, nem veszem fel.

2023. febr. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
20%
Valóban nem ártana a pszichológus. Pláne hogy a férjeddel és a gyerekeiddel normális a kapcsolata: nem biztos hogy benne van a hiba,
2023. febr. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

1. "már többször gondoltam, hogy miatta fogok pszichológushoz menni." Nem gondolkozni kell, hanem menni. Mert az segít tárgyilagosabban gondolkozni (a férjed nyilván részrehajló) és önreflexiót gyakorolni. Kiderülhet, hogy anyád nem is 90%-ban hibás, csak 40% (vagy (100%) és máris más lehet a hozzáállásod.

2. A férjed véleményét, az ő hozzáállását a te helyzetfelfogásodhoz nem mondtad. Ez alapvető jelentőségű. Mit tud ő ezekről?

3. Amilyen volt ő, azt a pszichoterápia alatt (és mellett) ezt fel kell dolgoznod magadban. Anyád már nem fogja észrevenni magát, legalábbis ilyesmiben nem. Le kell vele majd ülnöd beszélni. Ez a vele beszélgetés akár az érzelmeid miatt, akár az ő tagadása és kifarolása miatt nem fog csak 5-10 stb alkalom alatt megtörténni darabokban. Igyekezz tárgyilagos maradni még akkor is, amikor a te korábbi sérelmeidről beszélsz. Ahogyan én adtam elő anyámnak (mára elfogadta, hogy nyakig sáros), eléggé szuicid helyzeteket teremtett. Szarul adtam elő, mert ez sokáig rohadt bennem.

4. " Az ismerősök, rokonok nem tudnak róla, hogy mit művel, mert totál mást ad elő." Mondd el nekik, ha olyasmit állítanak anyád elmondása szerint, ami nem igaz. Semlegesen mondd, mert az indulatos dolgokat kevésbé hiszik el az emberek.

2023. febr. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
18%
Vagy ha látni akarja az unokákat, akkor vegye el őket. Nehogymár Te menekülj otthonról.
2023. febr. 8. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!