Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként Te mit gondolsz...

Szülőként Te mit gondolsz arról, ha a felnőtt gyereked külföldre költözne?

Figyelt kérdés
Két felnőtt gyerekem van, ezért foglalkoztat ez a dolog. A napokban volt itt egy kérdés, ahol a gyerek Új-Zélandra költözne, amitől az egyedülálló anyuka kiborult és leírta, ez milyen hálátlan viselkedés, hiszen ő feláldozta az életét a gyerekért, az meg magára hagyja. Elég gyorsan törölték a kérdést, de már ott is látszott, mennyire megosztó válaszok jöttek. Engem komolyan érdekel, Te szülőként hogyan viszonyulnál egy ilyen helyzethez, illetve ha gyerekként külföldön élsz, a Te szüleid hogyan kezelik ezt a helyzetet?
2023. febr. 10. 15:03
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

Örülnék neki. Én 30+ évesként elég elcseszett, lusta szar vagyok, se nyelvtudásom, se jó munkám, se céljaim.


De mindenkinek azt mondom, ha teheti akkor húzzon el innen, vagy támogassa a gyerekét a külföldi munkavállalásban. Alapból szerencsésebb ha már ott születik a gyerek, ott szocializálódik, helyi lakos lesz.


Alapból egy más világ van tőlünk nyugatra, és sajnos ez az ország láthatóan előre megy a lejtőn nem hátra.

2023. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hálátlanságot meg élet feláldozást viszont sosem értettem. Nem a gyerek választja az életet, hanem a szülő. Felelősséggel tartozik érte.


Ha ez nem tetszik neki, akkor ne szüljön, tegye el a gyerekre szánt pénzt öregkorára, szerezzen barátokat, élje az életét. Azzal sincsen baj.

2023. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
89%

Jobban örülnék, ha itt maradna. Nem azért, mert a segítsége kell, hanem a rendszeres kapcsolat miatt.

De ha máshol találja meg a célját, növőjét, akkor támogatnám abban is.

2023. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Reti ósdi begyöpesedett felfogás a szülők részéröl hogy “hát ezért neveltelek?”

Halo én nemakartam megszületni ugye..de ha már igen nem hogy a rabszolgátok legyek…

Szerbiai. Vagyok

Anyám angliában én németben

Anyám allig várta hogy elhuzzak otthonrol mivel sokkal szarabb nehezebb mint akarhol máshol…és ugye mindenki (normális)a jòt akarja a gyerekének…meg a szüleinek is…

Én pl azzal tisztábanvagyok hogy majd x ég mulva valamilyen szinten ÉN gondoskodok majd anyámrol teszem azt otthonban lesz (ő modnta mindig hogy ha öreglesz ő otthonba szeretne menni ) de szeretném támogatni ugye esetleg fizetni az otthont vagy pénzel támogatni márcsak mert az a legkevesebb amivel viszonozhatom azt a sok évnyi nevelést törődést stb amit ő nyújtott

2023. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

Egészséges szülő esetében ennek nem feltétlenül kell ilyen gondot okoznia. A mártír típusú szülők szoktak ezt csinálni. A gyereke meg annyira megunthatta ezt, hogy szó szerint a világ másik végére menekül.


Nehéz belekepzelni magamat ilyen helyzetbe, mert számomra nem éppen életszerű egy ilyen költözés.

2023. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Hajra. Egyedülálló anya gyereke vagyok, külföldön élek.
2023. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
98%

32 évesen, 18 évvel ezelött költöztem külföldre.

Szüleim támogattak. Évente egyszer hazamegyünk. A kapcsolatot messengeren tartjuk.

Utólag Anyukám elmondta, nagyon féltett. Most már nem.

2023. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
97%

Bírom, amikor minden szülő azzal jön, hogy "Felneveltelek, ne legyél már ilyen hálátlan, hogy itt hagysz."


Úgy csináltok, mintha a gyerek döntése lett volna, hogy világra jön. Vállaltad, neveld fel, gondoskodj róla, de az, hogy most akkor innentől kezdve örök életre az "adósod vagyok, mert felneveltél" dolgot játsszuk, az nevetséges.


19 éves vagyok, nyáron töltöm a 20-at, és külföldön tervezek. Nincs felsőfokú végzettségem, viszont az a szomorú, hogy külföldön, szakma nélkül, csak nyelvtudással jobban megbecsülnek, mint itthon diplomával. Na ezen kellene elgondolkozni, amikor itthon akarjátok tartani a gyereketeket. Értem én, hogy a rendszeres kapcsolat az jó dolog, és én is imádom a szüleimet, de Magyarországon nincs jövő.


Nyáron indulok külföldre dolgozni, ezt már mondtam is nekik, de látszik, hogy nem vesznek komolyan, pedig én tényleg nem itthon tervezem a jövőmet.. Külföldön sincs kolbászból a kerítés az tény, de még mindig jobb a helyzet bárhol máshol, mint itthon.


Kinek mit intéz a kormánya..

2023. febr. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Édesanyám mindenben támogat, külföldön élek, mi is neten tartjuk a kapcsolatot, meg járok is hozzá látogatóba, nem az a fajta, aki magához kötne, nem azért szült meg, hogy legyen egy csicskája. Ha betegség miatt tovább maradok segíteni, már rosszul érzi magát, hogy miatta maradnom "kellett".
2023. febr. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat és részben örülök neki, hogy látszik, mennyi indulatot vált ki ez a téma.


Az én korosztályom (60-as) szendvics generáció ebben, mert a mi szüleinknek teljesen természetes, hogy azért vállaltak gyerekeket, hogy legyen kire támaszkodnuk idős korukban - tisztelet a kivételnek - és ezt teljes természetességgek közlik is velünk. Mi viszont már másképp gondolkodunk, legalábbis vannak köztünk sokan olyanok, akiknek az a fontos, hogy a gyerekeik szabadon döntsenek arról, hol élnek és hogyan, de vannak olyanok is köztünk, akik röghöz kötnék a gyerekeiket és a szeretetre hivatkozva érzelmileg zsarolják őket.

2023. febr. 10. 15:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!