Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként Te mit gondolsz...

Szülőként Te mit gondolsz arról, ha a felnőtt gyereked külföldre költözne?

Figyelt kérdés
Két felnőtt gyerekem van, ezért foglalkoztat ez a dolog. A napokban volt itt egy kérdés, ahol a gyerek Új-Zélandra költözne, amitől az egyedülálló anyuka kiborult és leírta, ez milyen hálátlan viselkedés, hiszen ő feláldozta az életét a gyerekért, az meg magára hagyja. Elég gyorsan törölték a kérdést, de már ott is látszott, mennyire megosztó válaszok jöttek. Engem komolyan érdekel, Te szülőként hogyan viszonyulnál egy ilyen helyzethez, illetve ha gyerekként külföldön élsz, a Te szüleid hogyan kezelik ezt a helyzetet?
2023. febr. 10. 15:03
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
43%

Egészséges szülő esetében ennek nem feltétlenül kell ilyen gondot okoznia. A mártír típusú szülők szoktak ezt csinálni


Hagyjuk ezt a baromságot. Aki azt mondja, tapsikol örömében, hogy ezentúl a gyerekét évi egyszer látja, az minden, csak nem egészséges szülő. És ehhez nem kell mártírnak vagy bárminek lenni.

BArátnőm lánya Kínában él, az unokája három éves, és még soha nem látta élőben, nem ölelhette meg.

2023. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, nekem eszemben sincs röghöz kötni a gyerekem, most is 300 km-re tőlünk él. Ugyanakkor tudom, hogy azonnal jönne haza, ha szükségünk lenne rá. Nem azért, mert zsaroljuk, nem azért, mert követeljük. Azért, mert olyan nevelést kapott, hogy a család az család, és segítjük egymást. Látta, hogy ápolom a nagyszüleit, hogy gondoskodunk a testvérem félárván maradt gyerekeiről, hogy lemondjuk a nyaralást, amikor a nagynénje férje kórházba kerül élet-halál között, és a sógornőmnek támogatás kell, hogy ne legyen egyedül.
2023. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
98%
Külföldön élek 9 éve, az anyám mindenkinek panaszkodott és sajnáltatta magát, mikor elköltöztem, de nem hiszem, hogy annyira hiányoznék neki. Már 14 évesen inkább kollégiumba mentem, minthogy az otthoni balhékban kelljen élnem, amit a semmin generált és generál mai napig apámmal. Nem is értem, mit gondolt. Ő a szüleitől/nagyszüleimtől 1 utcára lakott világ életében, ápolta őket halálukig. Régen ez volt a szokás, hogy a legkisebb gyereket úgy nevelték fel, hogy a szolgájuk legyen, ne házasodjon és otthon maradjon velük, vagy legalábbis a közelükben. Ez mennyire hihetetlenül önző. Nekem is van gyerekem, de nem szolgálónak szültem. És egyetértek azokkal, akik írták, hogy nem a gyerek akart megszületni és ezért nem tartozik a szüleinek az élete feláldozásával. Mindenkinek szabadságában áll eldölteni, hogy mit kezd az életével és hova költözik. Aki csak azért csinál gyereket, hogy legyen egy szolgája, az tényleg inkább tegye félre azt a pénzt öregkorára, amit a gyerekre költene és idegeneknek fizessen azért, hogy öregen ellássák. Így tisztességesebb. Csúnya dolog szolgát szülni magunknak.
2023. febr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
15.50, ez is érdekes dolog, mert látod, én meg nagyon nem szeretném, ha azért feladná az életét a gyerekem, mert engem esetleg ápolni kellene, én ettől rosszul érezném magam. Most ott tartok, hogy mindent megteszek azért, hogy erre ne legyen szükség.
2023. febr. 10. 16:21
 15/37 anonim ***** válasza:
98%
Hát én annak örülök, ha q gyerekem boldog. Ha ő külföldön boldog és emiatt évente egyszer látom eloben, akkor évente egyszer látom. Inkább legyen így, mint lássam mindennap, boldogtalanul
2023. febr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván örülnék, ha itthon maradna, közel hozzánk, de ha mégis úgy döntene hogy kiköltözik én semmiképpen nem hátráltatnám hanem támogatnám. Szerintem ez egyáltalán nem hálátlanság, szimplán ő is egy felnőtt ember akinek van saját élete amit élni akar, és céljai.
2023. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Felnött gyerek úgy él ahogy neki jó.

Nem a szülök tulajdona.!

Másrészt ha ekkora szerencséje van csak örülni kell neki!

2023. febr. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Messze nem hiszem azt, hogy egy szülőnek egész életében alá kell rendelni magát a gyereknek és mindig előre helyezeni, de ha valaki úgy érzi, hogy "feláldozza magát", az inkább ne vállaljon gyereket.


"mert a mi szüleinknek teljesen természetes,"


Ne mondj ilyent, mert ez így nem igaz. Egyetlen egy idősebb rokonomtól sem hallottam ilyent, és van közöttük nem is egy, aki külföldön él vagy saját maga, vagy gyereke. És eszükben sem jut mártírkodni.

2023. febr. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek, de biztos lefognak pontozni.

Én nem haragudnék a gyerekemre, ha elmenne, nem kezdenék el mártírkodni, nem próbálnám meg itt tartani. DE! K*rvára fájna. És nem, a videóhívás, meg a telefonálás az nem rendes kapcsolat. Nekem legalábbis. Én igénylem azt, hogy tényleg keressük és lássuk egymást. Nem, nem elég a húsvét, meg a karácsony, évi 1-2 alkalom. Én elhiszem, hogy itt mindenki örülne a jólétben élő gyerekének, ahogyan én is. De más az, hogy örülök neki, meg más az, hogy megszakad a szívem közben.

2023. febr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy a kérdésedben a szülőket szólítottad meg, de remélem nem bánod, ha a gyerek szemszögéből írok. Sokat beszéltem (beszélek) a szüleimmel erről a témáról, így jól ismerem a véleményüket.


Kontextusként, kettő éve költöztem ki Olaszországba (semmi esetre sem költöznék vissza Magyarországra), előtte egy féléves Erasmus+ programon voltam idekint, illetve egy kéthónapos diákprogramon az Egyesült Királyságban.


A szüleim alapvetően végig támogatóak voltak velem, legyen szó a lelkiekről vagy az anyagiakról. Egy pillanatig se próbáltak hátráltatni, mert látták rajtam, hogy van egy tervem és egy vágyam, nem ők lesznek azok, akik visszatartanak. Úgy vélik (és én egyetértek velük), hogy mindenkinek egy élete van, valósítsa meg minden álmát, akkor is, ha vannak hátulütői. Azt szerették volna, hogy boldog legyek.

Nyilván ők is és én is sajnáljuk, hogy nem találkozunk mindennap. Hogy nincs az az állandó személyes kontaktus, hiszen jó dolog a Skype és a telefonálás, de valljuk be, nem ugyanolyan (általában pár havonta látogatok haza, és olyankor 2-3 hetet töltök velük Budapesten). Viszont inkább legyek távol, de jó viszonyban velük, minthogy a szomszédos utcában éljek, de haragban.

A mi helyzetünk valamivel könnyebb, mert kettő Budapesten élő testvérem van (az egyikük még a szüleimmel él), de többször elmondták nekem, hogy nem azért szültek, hogy legyen aki ápolja őket. Természetesen örömmel veszik, hogy a mai napig kölcsönösen jó a kapcsolatunk (ki ne tenné?), de sose próbáltak azzal zsarolni, hogy ez idáig ők neveltek és ők tartottak el, hol marad a hála? (Számomra mondjuk természetes, hogyha olyan problémájuk van, amiben tudok segíteni, akkor segítek.)

24/N

2023. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!