Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként Te mit gondolsz...

Szülőként Te mit gondolsz arról, ha a felnőtt gyereked külföldre költözne?

Figyelt kérdés
Két felnőtt gyerekem van, ezért foglalkoztat ez a dolog. A napokban volt itt egy kérdés, ahol a gyerek Új-Zélandra költözne, amitől az egyedülálló anyuka kiborult és leírta, ez milyen hálátlan viselkedés, hiszen ő feláldozta az életét a gyerekért, az meg magára hagyja. Elég gyorsan törölték a kérdést, de már ott is látszott, mennyire megosztó válaszok jöttek. Engem komolyan érdekel, Te szülőként hogyan viszonyulnál egy ilyen helyzethez, illetve ha gyerekként külföldön élsz, a Te szüleid hogyan kezelik ezt a helyzetet?
2023. febr. 10. 15:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élek, anyámmal nem tartjuk a kapcsolatot, soha nem állt mellettem semmiben.

Nekem is van 2 gyerekem, az egyik már felnőtt, ha úgy dönt, hogy külföldön szeretne élni, hát tegye. Mi támogatjuk mindenben.

Nem ők kérték tőlem az életet, hanem én szerettem volna, hogy ők legyenek. Ezért nekem a kötelességem támogatni.

45/n

2023. febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
5%
Megpróbálom nem olyan életképtelennek nevelni, hogy mindig másban keresse a hibát, se olyan megkeseredettnek, hogy a hazájára köpködjön, de ha valóban ez a vágya, nem akadályoznám benne, hogy külföldre költözzön.
2023. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
92%

Én fél éve költöztem lányommal Ausztriába. Itt sincs kolbászból a kerítés, de jobb élet van. A lányomnak meg több lehetősége.

Szüleim takogattak. Én is támogatnám a lányom. Mondjuk én csak másfél órányira lakom.

Nyilván hiányozna a lányom, de ha Ő ott boldog akkor menjen...a lényeg hogy boldog legyen.

2023. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy egyik oldalról elgondolkozom, hogy ha szép és jó lenne az országban minden, és olyan lenne az élet mint régen, hogy a szülők közelében élünk, akkor lehet azzal is ellennék.


De én például "csak" Budapestre jöttem fel, és így sem árok haza, évente pár alkalommal megyek, hozzám is mindenki csak akkor jön ha ingyen szállás kell.


Azt hozzátenném, nem látom, hogy az ilyen ragaszkodó szülők annyira jóban lennének a saját maguk szüleivel.

2023. febr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy vannak szülők, akik úgy tesznek, mintha ők valami kivételes lények lennének azzal, hogy ők aztán gyereket vállaltak, ők aztán felnevelték, ők az ÉLETÜKET ÁLDOZTÁK a gyerekre.


Miközben a valóság az, hogy az emberek többsége előbb-utóbb szülővé válik, nyilván változik az élet, de mégis megmarad az életük, barátaik, hobbijaik.


Nem az lesz életük egyetlen felmutatható eredménye, hogy ők szültek X gyereket.

2023. febr. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 Darius- ***** válasza:
100%
Anyam él Magyarorszagon, nem tartjuk a kapcsolatot. Az unokajat mondtam, hogy latogathatja, én nem viszem hozza, mivel még kicsi és hatvanszor kell atszallni.
2023. febr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez kell ahhoz hogy a céljait elérje, akkor persze menjen.
2023. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

A 19-essel egyetértve azt mondom, egy dolog, mit érez az ember, meg egy másik, mit kommunikál le a gyerek felé.


Én őszintén bevallom, hogy nagyom fájna a dolog, biztos kiborulnék, ha onnantól évi 1-2 alkalommal láthatnám a gyerek, ha nem lennénk egymás életének jobban részesei, ez a videóhívás meg társai elég gyenge utázatai a valódi kapcsolattartásnak.


De(!) természetesen felfognám, hogy ez a döntése, nem mártírkodnék, nem zsarolnám, nem sírnék neki, hogy hálátlan és mi lesz velem. Csak attól még belül iszonyatosan fájna, szóval nem is értem ezt a sok kommentet, hogy nem zavarna, örülnék neki, stb.


Hát nem, attól függetlenül, hogy csendben maradnék, baromira nem örülnék, ahogy szerintem egy normális szülő sem "örülne", hogy évente egyszer látja majd a gyerekét.

2023. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
100%
Anyam nem hatraltatott mikor kikoltoztem. Nyilvan nem orul neki mert ritkan lat de a lenyeg hogy megtalaltam a boldogsagomat es tudtam elore haladni az eletben. Na az o anyukaja, a mam az mar mas. Azt sem akarta hogy elutazzon hozzam latogatoba mert hogy akkor vele mi lesz addig.
2023. febr. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve a saját családomal 3 gyerekemel férjemel elköltöztem Németországba évente 1x megyek pár napra vissza Magyarországra akkor viszek mindenfélét anyukámnak ami itt olcsóbb. meg adok neki pénzt személyesen.

Hetente beszélünk 1x

Mondjuk amíg Magyarországon éltünk is inkább telefonon beszéltünk mint személyes találkozás.

2023. febr. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!