Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám féltékeny, hogy nekem...

Anyám féltékeny, hogy nekem telik normális dzsekire?

Figyelt kérdés

Azt kell tudni édesanyámról, hogy eléggé fillérbaszó, pedig tele van pénzzel. Konkrétan 4 ingatlan van a nevén, hitelmentesek mind, 3 ki is van adva. Ezt csak azért írom, hogy lássátok tényleg nem egy földönfutó csóringer. Én 25 éves vagyok, már 5 éve külön élek, szóval nem anyám pénzét költöm már nagyon régóta. Na most pedig térjünk rá a kérdés érdemi részére: biztosan ismeritek ti is a The north face márkát, egyáltalán nem luxus kategória, szimplán csak nagyon jó minőségű, meleg téli kabátokat gyártanak, amik drágábbak, mint az átlag, de mégsem egy Balenciaga kategória (bőven nem). Vettem egy north face téli kabátot, egy átmenetit, meg egy nyári széldzsekit. Anyám csak a téliről tud, direkt nem számoltam be neki a többiről, de már ezen is teljesen ki volt akadva, hogy én nem vagyok normális, hogy 100+ ezret elköltöttem egy dzsekire. Nem mondtam neki egy szóval sem, hogy mennyibe került, szimplán tisztában van ezzel a márkával, árazással. Őszintén, kb 100-120 ezer Ft mióta kirívóan sok egy kabátért, amikor az ócskábbnál ócskábbak is 30 ezernél kezdődnek, amik egy év után tönkre is mennek? Nyilván nem azt mondom, hogy átlagos kategória, de ha én kerestem meg rá a pénzt, akkor neki nem mindegy? Ráadásul nem a tartalékaimat költöttem el rá, vagy az utolsó 120 ezer Ft-omat. Amiért ő mindenen spórol, miért várja el, hogy más se költsön magára? Ez fáj neki, hogy én jó cuccokban járok, vagy mi az isten? Nagyon felidegelt, mert képes volt kiverni a balhét ma reggel, amikor 3-4 hetente 1x találkozunk csak, akkor is ilyenre kell elbaszni az időt.

Mit gondoltok, normális ez a viselkedés a részéről?



2023. febr. 11. 11:29
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező a kamu az megy rendesen...

25 évesen saját ház, saját autó, megtakarítások, befektetett pénz mindezt mibűl? Abból a pár évből amióta dolgozol? Hagy esetled drága édesanyád csak a feneked alá tolt mindent???

2023. febr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Miért lenne kamu? Nem toltak alám mindent a szüleim, de az tény, hogy volt szülői segítségem, viszont a saját pénzem is ugyanúgy benne van a lakásban, autómban. Hogy mibű? Külföldön dolgozom évek óta, itteni diplomával, és a szóban forgó cég idén fog Magyarországra terjeszkedni. Én meg költözöm vissza, mert felajánlottak egy kiemelkedően jó pozíciót. Leírtam melyik cégnél dolgozom, nyugodtan nézz utána az átlagfizetéseknek és rájössz, hogy miből tellett lakásra.
2023. febr. 11. 19:27
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

34 vagyok.

"Egyéni nyugdíjszámlám nincs, nem is lesz, ki tudja, hogy egyáltalán megélem-e azt a kort. Ha meg igen, valószínűleg lesz pénz máshonnan." És majd Te is beállsz a sorba hogy alig van nyugdíjjad. Ott van anyám, na rá irigyek sokat mert magas a nyugdija...persze, rakni kellett volna.


Kabát van 10 millióért is. Mindenből van drágább. Te dolgod mire költöd, de elhiheted hogy anyád nem féltékeny.

2023. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 Darius- ***** válasza:
100%
Pazarolsz, neki van igaza.
2023. febr. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az alap nézetkülönbség ott kezdődik, hogy anyád nem csak magára gondolt egész életében, hanem a gyerekére, is... Míg te nem akarsz gyereket, hanem élsz mának és felélsz mindent. Remélem van egy épeszű tesód, hogy anyád ne legyen teljesen szomorú..

.

2023. febr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
73%
Van pasid?
2023. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki arra költi a megkeresett pénzét amire akarja.
2023. febr. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

A saját pénzedet valóban arra költöd, amire akarod, de 100 ezer forintot adni egy kabátért akkor is erős túlzás. Ilyen szempontból igaza van anyukádnak.

Szerintem csak jót akar neked, hogy ne költs el túl sok pénzt, ha már egyszer meg lehetne venni ugyanazt a dolgot sokkal olcsóbban is. De végülis a te döntésed.

2023. febr. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
83%

Nyilván saját pénzből azt veszel és annyiért, amennyiért akarsz, de én se tartom teljesen normálisnak, aki ennyit kiad egy kabátért. A leírásodból főleg a túlzás nem tetszik, minden kabát szar, nem elég meleg, tönkremegy hamar, ami nem többszöröse árban az átlagnak. Mellesleg nem 30 ezertől kezdődik egy téli kabát, hanem mondjuk 10 ezertől, 20-30 között meg már sok boltban van, és nem gyenge minőség. Akinek meg 1 év alatt tönkremegy bármilyen téli kabát, az valamit nagyon szarul csinál, nekem még anno a kínaiban vett is több telet bírt.


Az egyik válaszoló említette a Navahoo kabátokat, na, azok pl. tökre tetszenek, biztos jó meleg, de drágának tartom, és ha valaha vennék is, biztos szezon végén, amikor le van árazva (akkor nem 50 ezer, hanem mondjuk 35), vagy használtan, de remek állapotban. De mondom, ha vki drágább kabátban gondolkodik, a Navahoo tök jó megoldás, és akkor sem kell 100 ezres The North Face, ami még szarul is néz ki.

2023. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
65%
Anyud is vegyen fel egy drága mackó felsőt és problémaetudvy.
2023. febr. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!