Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy féltékeny...

Normális, hogy féltékeny vagyok a szüleimre?

Figyelt kérdés
Szeretem a szüleim, de az utóbbi időben azt vettem észre, hogy féltékeny vagyok rájuk, mert ők jobban élnek, mint én. Én egyedül élek egy kis albérletben, és igencsak minden fillért be kell osztanom, hogy mindenre fussa, és így se tudok soha egy fillért sem félretenni. Ez annyira frusztrál engem, hogy az utóbbi időben már a szüleimre is elkezdtem féltékenykedni. Például zavar, ha a nyaralásukról beszélnek, mutatják a sokadik technikai cuccot, amit vettek, vagy ha anyukám mutogassa a 10000 forintos pólót, amit vett. Tudom hogy szemétség hogy így érzek, hiszen diák koromban végig támogattak, és nem ők tehetnek róla, hogy nem sokat keresek a diplomámmal sem, de egyszerűen nem tudok mit tenni ez az érzés ellen. Persze mutatni nem szoktam, így is bűntudatom van. Nagyon szörnyű, hogy így érzek? Tapasztalt már valaki ilyet?
2016. ápr. 10. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Diplomad van, de a ''mutogatja'' helyett azt irod, hogy ''mutogassa''. :Hadd kerdezzem meg, milyen szakon vegeztel? Bufe-menza?
2016. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Húha, első válaszoló, de kritikus vagy. Remélem magaddal szemben is megtartod ezt a jó szokásod. Van egy nyelvhelyességi hibája, na bumm. Párom folyékonyan beszél 3 nyelvet, persze vannak benne hibái, mint ahogy a magyarban is. Én csak angolul beszélek, magyarul helyesen írok, viszont eltörpülhetek mellette. A nyelvnek az a lényege, hogy megértessük a másikkal, mit is szeretnék átadni neki. Gondolom ez nálad is megtörtént, tehát célját érte. Elég szánalmas belekötni egy hibába..
2016. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%

keres egy partnert 2 fizetésből könyebb,

a fiatalok 90 % a ugyan ilyen helyzetben van szóval ne mond hogy a pénz miatt nem találsz senkit

2016. ápr. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem, nem az.
2016. ápr. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A féltékenység és az irigység alapérzés, mindenki érzett már ilyet, a kérdés az, hogy mennyire hagyja ezeket elhatalmasodni magán az ember. Van, aki csak annyit gondol, hogy "hű de jó ennek meg annak, a francba is", aztán megy tovább. Valakit meg teljesen meg tudnak betegíteni ezek az érzések.


Féltékenykedés helyett szerintem inkább próbálj meg előrelépni, tanulj nyelveket, számítógépes ismereteket, ezzel a kettővel általában lehet jobb állást szerezni.

2016. ápr. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De mi lenne ha nem az erzes ellen tennek, hanem magadert tennel? Hany nyelvet beszelsz? Mivel fejleszted magad a szakmadon belul?
2016. ápr. 11. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem normális érzés. Engem felnőttként is támogatnak a szüleim, ha nem is rendszeresen mint diákként. Ha van valami extra nagy kiadásom akkor mindíg fordulhatok hozzájuk. Saját lakáshoz is hozzásegítettek. Nekem elég furcsa lenne, hogy én albérletre kopkáznám a fizetésemet miközben ők külföldön nyaralnak és drága ruhákat vesznek maguknak. Nekik is ez a természetes,és az ismerettségi körömben is így viselkednek a szülők.
2016. ápr. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszélj velük az érzéseidről. Lehet,hogy most is szívesen támogatnának, segítenének, hogy jobb helyzetbe hozd magad, csak nem ismerik a nehézségeidet és úgy gondolják, megsértenének, azzal, hogy felnőtt létedre is anyagi segítséget ajánlanak fel. Legyél velük őszinte, mondd el a gondjaidat, hátha tudnak segíteni. Nem biztos, hogy pénzzel, lehet hogy inkább egy jó ötlettel.
2016. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy a szulei tamogatjak nem valatoztat az alapprobleman. Ha meghalnak, ki fogja tamogatni? Akkor marad a szereny elet ugyanugy.
2016. ápr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es válaszadó

Az hogy támogatnak az nem azt jelenti hogy mindíg abban a helyztben lesz hogy támogatni kell. Tudod ez változik az évekkel, lesz jobb állás, vagy a meglévő állásban halad felfelé a ranhlétrá ami több fizetést jelent, lesz párja/férje akivel közösen gazdalkodnak stb. Elev azért ha apránként is de sokminden meglesz ami pálykezdőként nincs, így költeni is kevesebbet kell. Egyébként meg normál esetben ha meghalnak a szülők a gyerek örköl, és akkor az a "támogatás", igaz az utolsó Meg még egy paróság az albérlet ma Magyarországon aránytalanul hatalmas összeget emészt fel a fizetésekhez képest, pláne ha pályakezdő valaki és a ranglétrán még nem idult el felfelé és ráadásul még szingli és egyedül kell finanszírozni az egészet. Szóval vaskos butaság amit írsz, mert úgy nézed az életszakaszokat mindta mindíg változatlan lenne a helyzete valakinek. Soem lesz párja, sosem lesz több fizetése, sosem lesz több munkaviszonya.... Ne tudhatod mit hoz a holnap, pl. párt talál és jobb állása lesz...és hirtelen elindul anyagilag felfelé. a szülők meg mondjuk nyugdíjba mennek vagy elvesztik valamiért a jelenlegi bevételeik jelenős részét és ők nézik hogy a lányuk nyaral meg drága ruhákat vásárolgat miközben ők meg filléreznek. Ez is előfordulhat a jövőben és az is normális ha ezttől a szülők "féltékenyek" lesznek. Persze jó kapcsolatban ez nem fordul elő, ha őksegítenek akkor ha én tehetem majd én is segíteni fogok a szüleimnek, ha kell anyagilag. Így tudod nem frusztrált senki soha, mert ettől vagyunk egy család.

2016. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!