Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy jobb legyen...

Mit tegyek, hogy jobb legyen ez a helyzet? 16./f

Figyelt kérdés

A szüleim illetve a bátyám is hivatásos vegán életmódot azzal a címszóval, hogy védik az állatokat és ezt akarják rám is erőltetni amivel nekem az a problémám, hogy én kifejezetten húsevő vagyok.

Szerintük emiatt állatkínzó is. Mindig a salátákat meg a különböző vegán kajákat rakják elém amikre már ránézni sem bírok és azt is mondták amíg itt lakok én vegán kajákat ehetek aztán majd ha elköltözöm úgyis megjön az eszem.

Amikor meg mondok egy tudományos tényt, hogy természetes dolog, hogy az ember eszik húst mivel ez egy bizonyított tény, hogy az ember mindenevő illetve van egy olyan dolog is amit úgy hívnak, hogy tápláléklánc aminek az ember áll a legtetején ezért teljesen normális ha az alattunk lévőket megesszük.

Amikor ezt elmondtam akkor azzal jöttek, hogy IGEN? ÉS HA MAJD JÖN EGY OKOSABB ÉS ERŐSEBB FAJ MINT AZ EMBER AMI SZINTÉN MINDENEVŐ ŐK IS MAJD MINKET VÁGNAK LE AHOGY MI MOST A SZERENCSÉTLEN DISZNÓKAT MEG MÁS ÁLLATOKAT? TE TÉNYLEG NEM VAGY NORMÁLIS. ATTÓL, HOGY MI VAGYUNK A LEGTETEJÉN AZ NEM AZT JELENTI, HOGY EZZEL VISSZA IS KELL ÉLNI.

Hát mondom ha lesz egy ilyen amire kb semmi esély nincsen akkor igen ez lesz. És ez nem visszaélés más állatfaj is ami valamikor a tápláléklánc tetején volt az is megette a kisebb állatokat.

Erre megkaptam, hogy egy idióta vagyok. Hiába van nekik elmondva tudományos tényekkel alátámasztva, hogy az amit ők csinálnak hülyeség (nem nem a vegán életmód nem gyűlölöm azt aki vegán de aki állatvédés címszóval vegán azzal szemben én igenis fellépek mert tudományos tényekkel megy szembe és állatkínzónak állítanak be mert szeretem a húst)

És nagyon rossz érzés, hogy csak elvétve tudok húst enni mert pont emiatt költőpénzt se adnak sokat és igyekeznek azt is minnél jobban elszámolni, hogy nehogy tudjak venni magamnak egy hamburgert vagy valamilyen húsos kaját.

Néha tudtam azért persze trükközni de azért ez szerintem nem teljesen normális és egyre nehezebben viselem.


2023. febr. 11. 23:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
77%
Ha ez valóban igaz, akkor a családtagjaidnak sürgősen pszichológusi segítségre van szükségük, mert ez nagyon nem normális.
2023. febr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%
Minél előbb költözz el, átmosták az agyukat, rettegésben élnek
2023. febr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Én vegetáriánusként mondom, hogy sosem tudnám a gyerekemre ráerőltetni az életmódom. A párom húsevő és mi azt valljuk, hogy majd ő is eldönti, ahogy mi is eldönthetjük, hogy mit eszünk. Szerintem mindenképpen próbálj komprumisszumra jutni velük, ne engedd, hogy a nézeteiket ennyire ráderőltessék, jogod van eldönteni, hogyan élj.
2023. febr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
Abban mondjuk igazuk van, hogy amíg ott laksz, addig azt eszed, ami ott van, aztán majd ha elköltözöl azt ehetsz, amit akarsz. Vagy vegyél magadnak külön kaját. Gondolom húst sütni-főzni nem engednek, de vehetsz kész kajákat is. Elmész diákmunkára és akkor nem kell költőpénzt adniuk.
2023. febr. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


En vegetáriánus vagyok, és majdnem teljesen növényi alapon étkezem, de épp az ilyen elvetemült, orvosi eset vérvegánok miatt nem szeretném egyelőre a táborukat erősíteni. Ha ez igaz, akkor valóban súlyos eset, tekintve hogy még kiskorú vagy.

Sosem fogom megérteni, hogy gyerekre, állatra miért erőltetik a saját étrendjüket és akaratukat. Van egy mentett kutyám, ameddig nem áll két lábra és szólal meg emberi nyelven, kifejezve és tudományosan alátámasztva, miszerint saját akaratából nem kér több húst az egészsége érdekében, mert így jobb neki, addig eszembe sem jutna vegán cuccokkal etetni.

A gyerek ugyanez, ha lesz gyerekem, biztos, hogy kaphat húst, meg lesz vele kóstoltatva, és ha szereti és kéri, akkor bármikor kaphat. Ha megkérdezi, el fogom mondani neki, én miért nem eszem, egyébként maximálisan az ő döntése lesz (majd felnőtt korában!) Hogy hogyan etkezik. Addig meg biztosítom neki a megfelelő és változatos étrendet.

Mivel kiskorú vagy és egyértelműen nem elégséges számodra amit otthon kapsz, felmerul a kiskorú veszélyeztetése is. Nem is értem hogy hivhatjak magukat vegannak az ilyenek. A vegansag az élet tiszteletéről kéne szóljon, amibe beletartozik az embertársunk tisztelete is. Pláne a saját gyerekemé. Jesszus.

2023. febr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
5-ös vagyok, és hozzáteszem, hogy a közelebbi ismerőseim között sok vegánt ismerek, de szerencsére egy sem vérvegán, egyik se erőszakos, és az a legszomorubb hogy az ilyen elvetemült kisebbség a hangos köztük is, a legtöbbjük ugyanolyan normalis ember mint bárki más, nem akarnak téríteni, akkor beszelnek a vegánságról, ha valaki konkrét dolgokat kérdez tőlük.
2023. febr. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
21%
Törődj bele hogy ez van, ezt kell szeretni és próbáld meg atgondolni amit ők mondanak ne csak a saját erveiddel foglalkozz. Az szerinted tényleg rendben van hogy érző élőlényeket megkínoznak és megölnek mindössze azért hogy őket egyék meg az emberek mikor ez megoldhato lenne másképp is mondjuk a vegán életmóddal amit a családod is képvisel? Jó én se vagyok vegán csak vegetáriánus de én még épp ellenkezőleg azért tudok "csak" vegetáriánus lenni mivel a szüleim esznek húst és mindent ami állatoktól van, így legkönnyebben csak a húst tudtam elhagyni. De te vagy olyan szerencsés hogy vegan lehetsz ráadásul azáltal hogy a szüleid példát szeretnének mutatni neked. Ritka egy ilyen család de mindenképpen becsülendő.
2023. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
10%
Nem értem mit panaszkodsz, ettem pár néhány vegán kaját és nagyon izletesek
2023. febr. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd már meg ezeket a penészagyúakat, hogy mit gondolnak mit eszik egy gepárd? Vagy egy oroszlán? A természetben az állatok bizony meghamizzák egymást és az rosszabb halál mint egy disznóvágás.
2023. febr. 12. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%

Ez nagyon beteg...

Keresd fel az iskola pszichologust, majd o beszel az edesanyaddal. Vagy kerj egy tanarodtol segitseget.


16 evesen nehogy mar elkeljen menned diakmunkara hogy ehess hust... Ilyenkor még a saját tanulmányaidra kell koncentrálnod.


Nincs bajom a vegánokkal, de nem értem, hogy miért várják el hogy mi húsevők elfogadjuk őket amikor ők sem fogadnak el minket. Én nem vagyok az a férjem igen. Úgy főzök, hogy neki is nekem is jó legyen. Ha lesz gyerekünk akkor az majd eldönti ő mi szeretne lenni. Én így vagyok vele...

2023. febr. 12. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!