Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem teher ez nekem,...

Úgy érzem teher ez nekem, rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok és csak nemrégen kezdett el sínen lenni az életem.

Nem volt túl jó családi hátterünk, anyukám nem dolgozott, csak apám külföldön, majd mikor 12 voltam meghalt. Aztán anyám és nagyiék neveltek, majd anyumnak lett egy élettársa, aki termelő és együtt dolgoztak a vállalkozásában. Tőle kapott pénzt, de sose volt elég, mindig azt hallottam, hogy sosincs elég pénze, persze biztosítás nélkül…

Én közben próbáltam felnőni, valahogy kitörni ebből. Most úgy érzem valamennyire sikerült, lett egy jó szakmám ès a vőlegényemmel együtt dolgozunk, nagyon sokat vagyunk külföldön. Végre keresünk annyit, hogy tudjunk gyűjteni saját házra, de manapság még így is lassan megy. Két havonta jövünk haza, a szülőházamba és ilyenkor úgy érzem anyám teljesen lehúz és ugyanabban a nyomorban vagyok amiben eddig is. Elvárja, hogy több mindent én fizessek, mert ugye mostmár ‘nekem van pénzem’ és kitalálta, hogy jelentsük be, mint általam eltartott személy és mivel én alkalmazott vagyok, majd ő is biztositva lesz általam. Igazából nem tudom, hogy működik ez pontosan, de gondolom a munkáltatóm többet kell így fizessen?!

Örlődöm és bűntudatom van, mert ha felnevelt engem valamiképp viszonoznom kell és sajnálom, mert lábfájós meg rosszul alakult az élete… de másfelől dühös vagyok, mert eddig is abból állt az életem, hogy kitörjek ebből, jobb életszinvonalam legyen és sok próbálkozás után most érzem azt, hogy haladok efelé, de ha még őt is elkell tartanom és ekkora nyomás nehezedik rám , sosem fogok tudni teljes èletet élni.

Most 47 éves, dolgozik az élettàrsának úgymond, de ez azt jelenti nincs fix havi sajàt pénze… házasodni nem akar megint, szóval szerintem nagyon szerencsétlen helyzet, de csinálhatta volna másképp is.


2023. febr. 12. 13:14
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
91%

Édesanyád 47 éves, nem egy matuzsálem. Dolgozni is bír, hiszen ahogy írod, az élettársának dolgozik, szinte ingyen és bérmentve. Ha még gondolkodni is tudna, akkor a pasassal intézné, hogy jelentse be, fizessen a munkájáért hivatalosan munkabért. Ha erre nem hajlandó, akkor vállaljon munkát máshol.

Amit tőled kér, az amolyan " add tovább, szamár a végállomás" játék: a pasi kihasználja őt ( van egy munkása, aki után semmit nem fizet), anyud pedig téged szeretne kihasználni. Rajtad vasalná be a saját hülyeségét ( már bocs).

Nem ismerem a román törvényeket, de szinte biztosra veszem, hogy ha hivatalosan is a te eltartottaddá válik, örök életedre kötelezhetnek rá, hogy valóban eltartsd. S mivel csak 47 éves még, szép 30-35 évnek néznél elébe! Ne legyél buta!

2023. febr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
84%
Ez a lábfájás is egy kifogás. Ha azt megoldod, lesz helyette másik.
2023. febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
70%

Az en felesegem is tobb evig volt biztositva rajtam keresztul Romaniaban.

Nem vonnak le tobbet, kvazi az eltartott ingyen lesz biztositva.

De csak ha semmi bevetele nincs, es se termofold vagy haszonallat, se neki, se annak akivel hivatalosan eggyutt lakik! es evente ujjitani kell, tehat nem marad orokre a nyakadon.

2023. febr. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
92%

Magyarországon régebben volt ilyen lehetőség, de már megszűnt, hogy felnőtt eltartottnak is jár az ingyenes orvosi ellátás (pl egy házatartásbeli házastárs anno így ellátásra jogosult volt). Ez nem jelentett többlet költséget a fő biztosítottnak, sem munkahelyének, de ma már ilyen lehetőség nálunk nincs, csak a gyerekeknek jár eltartottként az orvosi ellátás. Amint nem tanul, akkor már fizetni kell legalább az Egészségügyi szolgáltatási járulékot akko is, ha nincs munkahelye. Ez nálunk most 2023-tól 9600Ft/hó.

Lehet, hogy nálatok Romániában még megoldható az eltartottak TB-je, de ezt oldja meg anyukád párja és ne Téged erheljenek ezzel. Azért, mert ők felelőtlenül élnek, az ne legyen a Te gondod, nem a te felelősséged, viszont ha megoldod, akkor Te leszel az oka annak is, hogy marad továbba is ebben a felelőtlen állapotban egy életre.

2023. febr. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!