Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy Anyukám tőlem várja el az Öcsémről való gondoskodást? 16/L

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista lány vagyok, akinek van egy 11 éves öccse. A "kisöcsém" sajnos nagyon hanyag a környezetére, sosem tesz rendet a szobájában, még életében nem takarított meg semmit. Édesanyám viszont nem hajlandó ezzel a problémával foglalkozni, ahelyett, hogy felszólítaná a rendrakásra, tőlem várja el, hogy rakjam rendbe az Öcsém holmiait, ami szerintem abszolút nem az én feladatkörömbe tartozik. Kéttannyelvű gimnáziumban vagyok másodéves diák, nagyon sokat kell tanulnom, hogy hozni tudjam a jó eredményt. Anyum képes azért is kiakadni, ha matekból időnként becsúszik egy 3-as.

Felháborítónak, és egyben igazságtalannak tartom, hogy tőlem várja el az Öcsém utáni takarítást, miközben ő is csak 4 órában dolgozik, bőven lenne ideje ezzel foglalkozni, ha már az öcsémet nem érdekli. Nagyon önállótlan fiú, reggelente még Édesanyámnak, vagy nekem kell előkészíteni az aznapi ruházatát, különben nem tudna elmenni iskolába.

Anyám csak annyit mond az egészre, hogy nekem bőven van erre időm ne sajnáltassam magam. Apukám külföldön dolgozik, van, hogy 6-7 hétig sem látom, de amikor megemlítem a problémámat, inkább nem szól semmit, mert kerülni próbálja a konfliktust.

Mi a véleményetek a helyzetről?



#életképtelenség #kolonc #hanyag szülő #hanyag gyerek #kitartott anya
2023. febr. 17. 20:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Nem jogos, de ettől nem fog változni semmi. Csináld úgy, hogy többet ne kérjenek meg rá. Ha véletlenül folyton elszakadt, eltörik, megsérül, eltűnik az öcséd egy-egy cucca, majd megtanulják.
2023. febr. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

"nekem bőven van erre időm"


Ok, de ettől függetlenül, nem a te dolgod, hanem az övé. Én is most filmet nézek, lenne időm egy random 11 éves cuccait rendbe tenni, de nem fogom. Vagy nevelje meg azt a taknyost az anyja, vagy tartson rendet ő a szobájában. Ugyanígy nem fog a szomszéd se rendet tenni a 11 éves szobájába, vagy az egyik tanára se, s ugyanígy nem kellene neked sem. Anyud vállalt második gyereket, nem a nagyobb testvér kistesót.

2023. febr. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Én a képébe vágnám, hogy: egyrészt ennyi idősen az öcsémnek nem kellene ennyire életképtelennek lennie, másrészt nem nekem szültek gyereket.
2023. febr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%

"Anyum képes azért is kiakadni, ha matekból időnként becsúszik egy 3-as."


A szemére kell ilyenkor hányni (lehetőleg apud előtt), hogy ő akarta, hogy takaríts az öcséd szobályában. Most döntse el, hogy takarítónő kell neki, vagy jó eredményű diák.

2023. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%

Készíts ki az öcsédnek pár alkalommal valami lehetetlen ruhaösszeállítást, akár a te rózsaszín pólódat, hátha leszoknak róla.


És amit már más is írt-mondjuk állj neki kidobálni mindent amit te feleslegesnek tartasz, majd nem kell ott takarítanod.

2023. febr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
legkevésbé sem normalis.
2023. febr. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem jogos. Magának szülte a gyereket, nem neked.
2023. febr. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
54%

szép kis család, apu külföldön qrvázik, anyu otthon qrválkodik, te meg neveld a kölyküket

én bejelenteném a gyerekvédelemnek

2023. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
4%

'Kéttannyelvű gimnáziumban vagyok másodéves diák'


Na, ilyent aztán nem ír egy középiskolás.

2023. febr. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
#9 Miért ne írhatnék ilyet?
2023. febr. 17. 21:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!