Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy Anyukám tőlem várja el az Öcsémről való gondoskodást? 16/L

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista lány vagyok, akinek van egy 11 éves öccse. A "kisöcsém" sajnos nagyon hanyag a környezetére, sosem tesz rendet a szobájában, még életében nem takarított meg semmit. Édesanyám viszont nem hajlandó ezzel a problémával foglalkozni, ahelyett, hogy felszólítaná a rendrakásra, tőlem várja el, hogy rakjam rendbe az Öcsém holmiait, ami szerintem abszolút nem az én feladatkörömbe tartozik. Kéttannyelvű gimnáziumban vagyok másodéves diák, nagyon sokat kell tanulnom, hogy hozni tudjam a jó eredményt. Anyum képes azért is kiakadni, ha matekból időnként becsúszik egy 3-as.

Felháborítónak, és egyben igazságtalannak tartom, hogy tőlem várja el az Öcsém utáni takarítást, miközben ő is csak 4 órában dolgozik, bőven lenne ideje ezzel foglalkozni, ha már az öcsémet nem érdekli. Nagyon önállótlan fiú, reggelente még Édesanyámnak, vagy nekem kell előkészíteni az aznapi ruházatát, különben nem tudna elmenni iskolába.

Anyám csak annyit mond az egészre, hogy nekem bőven van erre időm ne sajnáltassam magam. Apukám külföldön dolgozik, van, hogy 6-7 hétig sem látom, de amikor megemlítem a problémámat, inkább nem szól semmit, mert kerülni próbálja a konfliktust.

Mi a véleményetek a helyzetről?



#életképtelenség #kolonc #hanyag szülő #hanyag gyerek #kitartott anya
2023. febr. 17. 20:51
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
20%

Minek van kint apád ennyi ideig kint külföldön? 6-7heteket utána haza jön. Aki nórmálisan dolgozik külföldön azt 6 hetente nem engedik haza meg 7 hetente sem. Az olyan mint ha szabadságot venne ki és ennyi szabadság nincsen. Strihelnek neki lemerem fogadni. Érdekes apám külföldön dolgozik és nem kap 6 hetente szabadságot mire fel kapna minden 6 hetente akkor csak 5 hetet dolgozik mert a 6.hetébe intézi a vissza fele repülést vagy a vissza fele jövetelt ilyen nincs. Apámat sem engedik haza csak ritkán.


Amúgy ez egy bunkó dolog hogy neked kell megcsinálni 11 éves oké az én hugom 10 és magától öltözik meg mindent önálóan csinál hálistennek okos kislány. De eggyüt érzek veled és sajnállak. 16vagyok én is és nem tudom te mien iskolába jársz de tuti nem oda amit írtál meg amúgy 10.kes vagyok és 16 szakmát tanulok egy hetet iskolába járok egy hetet gyakszin vagyok. Nem tudom te hova jársz

2023. febr. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
22%

#17

Ha már értenéd, hogy mi végre vagyunk itt e földön, akkor nem így reagálnád le a hozzászólásomat...

Sajnálom, hogy eddig nem tapasztaltad meg a szeretet, a kedvesség és a jóság hatalmát.

Légy áldott!

2023. febr. 18. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
19, látod, a lány ebből azt látja, hogy annyira kitartott...
2023. febr. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Azért 8 évesen az öcsédnek gáz, ha nem tud reggel magától elindulni össze készülve a suliba.

Anyádnak nem az lenne a dolga, sem neked, hogy utána takarítson, hanem hogy rendet tartásra tanítsa az öcsköst.

Annyit tudsz tenni, hogy eldugod a kedvenc cuccait és rávezeted a rendrakásra. Meg megtanítod a kissz.rosnak, hogy hogyan gondokodjon magáról. Mert ha nem tanulja meg, akkor mehet retkesen és pizsomában a suliba, ahol jó kiröhögik a saját tesze-toszasága miatt a barátai.

Azt mondják még a leghülyébb is 1-másfél hónap alatt szokássá tudja változtatni a kellemetlen dolgokat. Javaslom hogy eszerint járj el, nehogy csicskája legyél az öcsédnek. 8 évesen anyám megmutatta, hogyan csináljam meg a reggeli kakaómat, meg hogy hol vannak a ruháim, megtanította bekötni a cipőmet, aztán ennyi volt. Csináltuk az öcsémmel magunktól a dolgokat. 10 évesen meg megkeverte a palacsintamasszát nekünk, de már mi sütöttük meg magunknak és tekertük be a palacsintákat, mert megtanította, hogy hogyan kell. 11 évesen megmutatta felírta, hogy hogyan kell csinálni a palacsintamasszát és az öcsém pedig a tejbedara készítés nagymesterévé vált 10 évesen. Jó, rendetlenek voltunk, de addig nem kaptunk a sütiből vagy a csokiból, amig össze nem pakoltunk.

Sőt, akkor még volt 15-20 csirkénk is, amiket szintén mi kicsik felügyeltük 6 éves korunktól. Kiengedtük őket reggelente, megetettük, esténként meg bezártuk őket, hogy a róka el ne vigye. Aztán kis hülyegyerekek voltunk, de meg tudtuk csinálni ezeket és még mosogattunk is, amint felértük a mosogatót.

Vasárnapi programunk volt a hagymapucolás a levesbe. meg mindig volt valami segíteni való a kertben is.


A lényeg, hogy mindenki tanítható, betanítható, ráadásúl minél korábban rá van vezetve a rendrakásra és a rendszerességre, annál könnyebb.


Nem te vagy az öcséd anyja, hanem nővére. Csicskájane legyél a tesódnak. Tanítsad inkább, idomítsad. Ha ma bele kezdesz, akkor a munkád gyümölcse bőven beérik a munka ünnepére. Aztán lazúlgathatsz.

2023. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
76%
Simán dobd ki amit széthagy.
2023. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 NTBS ***** válasza:
68%
Nem, normális. De beszélj vele és közösen neveljétek öcsédet önállóságra, mert így anyud nyakán marad.
2023. febr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!