Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy Anyukám tőlem várja el az Öcsémről való gondoskodást? 16/L

Figyelt kérdés

16 éves gimnazista lány vagyok, akinek van egy 11 éves öccse. A "kisöcsém" sajnos nagyon hanyag a környezetére, sosem tesz rendet a szobájában, még életében nem takarított meg semmit. Édesanyám viszont nem hajlandó ezzel a problémával foglalkozni, ahelyett, hogy felszólítaná a rendrakásra, tőlem várja el, hogy rakjam rendbe az Öcsém holmiait, ami szerintem abszolút nem az én feladatkörömbe tartozik. Kéttannyelvű gimnáziumban vagyok másodéves diák, nagyon sokat kell tanulnom, hogy hozni tudjam a jó eredményt. Anyum képes azért is kiakadni, ha matekból időnként becsúszik egy 3-as.

Felháborítónak, és egyben igazságtalannak tartom, hogy tőlem várja el az Öcsém utáni takarítást, miközben ő is csak 4 órában dolgozik, bőven lenne ideje ezzel foglalkozni, ha már az öcsémet nem érdekli. Nagyon önállótlan fiú, reggelente még Édesanyámnak, vagy nekem kell előkészíteni az aznapi ruházatát, különben nem tudna elmenni iskolába.

Anyám csak annyit mond az egészre, hogy nekem bőven van erre időm ne sajnáltassam magam. Apukám külföldön dolgozik, van, hogy 6-7 hétig sem látom, de amikor megemlítem a problémámat, inkább nem szól semmit, mert kerülni próbálja a konfliktust.

Mi a véleményetek a helyzetről?



#életképtelenség #kolonc #hanyag szülő #hanyag gyerek #kitartott anya
2023. febr. 17. 20:51
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
#8 Apukám nem k.rvázik külföldön, Ő egy nagyon becsületes, jóravaló édesapa. Pont azért van kint, hogy nekünk mindenünk meglegyen.
2023. febr. 17. 21:48
 12/26 anonim ***** válasza:
91%

De bizony ír. Különösen, ha szülőszerepbe van kényszerítve, mint a kérdező. Koravén. Muszáj neki.

Kérdező, próbáld szívatni. A hülye ruhaösszeállítás tényleg jó ötlet. A cuccait pakold el lehetetlen helyekre, és ha reklamál, mondd, hogy ha nem tetszik valami, legközelebb meg lehet csinálni maganak.

2023. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
51%
Én megcsináltam, de mi szeretjük egymást a családdal.
2023. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
#13 Te is valamelyik szülőd utasítására végezted el ezen teendőket, vagy szimplán önzetlen indíttatásból?
2023. febr. 17. 22:00
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogos.Nem te vagy az anyja,hogy a dolgait mindig te csináld meg.Párszor oké rendet teszel,ruhát készítesz neki,de ezeket ennyi idősen simán megcsinálja már egy gyerek egyedül is,nem kell neki segítség.Én egyszerűen elengedném a fülem mellett és nem csinálnám meg,ha anyám szól érte akkor megmondom,hogy nem az én feladatom és sokat kell tanulnom.
2023. febr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
13%

Hamupipőke kedvesen megcsinálná.

Csakis szeretettel.

2023. febr. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
#16 Kérlek, tartózkodj a gunyoros megjegyzésektől. Úgy hiszem, egy anonim fórumon is kijár az egymás iránt tanúsított tisztelet.
2023. febr. 17. 22:59
 18/26 anonim ***** válasza:
6%

Kitartott anya...

Aham.

2023. febr. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
14%
Az hogy van, hogy amikor egy férfi lelép külföldre és alig jár haza (akkor is cseszik megnevelni a fiát), akkor mindenki gondoskodó apának tartja, de amikor egy nőnek egyedül kell nevelnie meló mellett 2 gyereket, akkor ő a gonosz? Aki ennyire az elavult nemi szerepek híve, az ennyi erővel helyeselheti azt is, ha a lány takarít a fiúra. Ha fullba tolod a konzit, akkor told fullba.
2023. febr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Psycho ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék azért a többiek nézőpontjára is, mielőtt véleményt formálok. De mivel abból kell főzni, ami van, lássuk.


Nem, nem tűnik normálisnak. Én úgy gondolom, egy gyerektől annyit kell elvárni, amennyire képes. Egy 11 éves gyerekre már nem kell ruhát adni, nem kell megkenni neki a kenyeret, nem kell ráadni a cipőt, nem kell elrakni a cuccait.

Oké, ne ő végezze a hétvégi nagybevásárlást, nem őneki kell elvégezni a nagytakarítást, nem neki kell főzni mosni.

De az alapokat már tudja ő is.


Hogy rajtad ne múljon, érdemes határozottan (de nem támadólag), mondhatni asszertíven elmondani édesanyádnak, mit gondolsz és mit szeretnél. Valahogy így:

"Anyu, örülök, hogy úgy érzed, elég érett vagyok már a gyerekneveléshez, köszönöm a bizalmat, és jó hallani, hogy szeretnéd, ha szuper jegyeim volnának a suliban. De úgy érzem, nekem ez sok, ennyi fronton nem tudok megfelelni, és meggyőződésem, hogy nem feladatom az öcsém kiszolgálása, főleg olyan dolgokban, amit ő is meg tud csinálni. Ez nem tetszik, eléggé fel tudom húzni magam, igazságtalannak tartom. Szerintem lehetne már önállóbb is, örülnék, ha segítenél ebben. Mit gondolsz, min tudnánk változtatni?"


Ha ez csak hisztit szül, akkor jöhet a korábban ecsetelt troll technika. Arra azért számíts, hogy ez kőkemény ellenállást és nyafogást fog szülni az öcséd oldaláról, mert bizony mindenki utálja a változást, főleg, ha muszáj.


Kitartást, és sok sikert!

2023. febr. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!