Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudtátok magatokat rá...

Hogyan tudtátok magatokat rá venni a külföldi munkavállalásra úgy, hogy a családot egy időre itthon hagytátok?

Figyelt kérdés

32 éves apuka vagyok feléggel és egy 10 hónapos kislánnyal.

Gépi forgácsoló a szakmám,munkahelyem is lenne Ausztriában, a nyelvtudásom is meg van.

Szeretnénk kint új életet kezdeni.

A munkahely az itthoni lakhelyemtől 4 órára lenne tehát hétvégékre haza jönnék. De sajnos így se tudom meghozni a döntést sajnos…pedig ezt azt áldozatot meg kell hoznom.

A terv az, hogy kimegyek és amint biztos a munkahelyem meg lejárt a próbaidő utána neki állnék albérletet keresni és azt se egyik napról a másikra találnék de ha meg van akkor utánam jönne a párom és a gyerkőc.

De semennyire se szeretnék kimaradni az életéből erre a fél-egy évre,hiába jönnék haza hétvégente.

Elmesélnétek, hogy ti mivel motiváltátok magatokat vagy ti hogyan tudtátok magatokat rávenni? Könnyebb lesz már hogyha bölcsibe fog járni? Tippeket,tapsztalatokat írjatok légyszíves :)



2023. febr. 19. 15:46
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Kellett a pénz...
2023. febr. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha utána ők is utánad mennek, akkor motiváljon az, hogy a gyereked rendes oktatásban, ellátásban, satöbbiben fog részesülni Ausztriában, ha nem akkor meg csak a pénz.
2023. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
A pénz nagy úr.
2023. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem a pénz a lényeg mert itthon saját lakásunk van. Azt szeretnénk, hogy a gyereknek kint könnyebb legyen felnőve. Nem azért mennénk mert hogy biztos gazdagok lennénk mert nem…
2023. febr. 19. 15:57
 5/33 anonim ***** válasza:
90%

Én 19 évesen mentem ki először Ausztriába dolgozni és itthon kellett hagynom az akkor 1 éves kutyámat. Tudom-tudom, a kutya "csak" egy kutya, de a lényeg hogy valakit itthon kellett hagynom.


10 évet voltam kint, ráadásul én szezonoztam, tehát hónapokat voltam kint úgy, hogy haza se tudtam jönni.


Mikor jött a lehetőség én is így voltam mint te, őrlődés, menjek-ne menjek, mi lesz ha nem válik be/nem tetszik/mégse olyan stb.stb.


Sajnos a kutyám pár hónapja elpusztult, sokszor bánt az hogy itthagytam olyan sok időre, még akkor is ha jó sora volt itthon. DE!


Mindent összevetve, mindenem ami van (legyen az autó, akármilyen laptop, óra mittudomén mi) az azért van, mert kint dolgoztam. Ha akkor nem megyek ki, a büdös életben nem volna például autóm, mert akkoriban kerestem itthon 80 ezer nettót, kint meg 330-at.


3 év kihagyás után jövő hónapban ismét megyek ki, ugyanúgy őrlődöm, annyival vagyok könnyebb helyzetben nálad, hogy se kutyám se macskám, tehát igazából nincs mit itt hagynom.


De pontosan ezért, ez igazából csak a komfortzónából való kilépés nehézsége, ez van nálad is.


Hiszen hétvégén hazajöhetsz, igazából akkor sem dől össze a világ ha ez neked nem tetszik és 2 hét után haza jössz, és simán 1 év alatt össze lehet hozni hogy a családod menjen utánad. Magyarul mondva, veszíteni valód egyszerűen nincs. Csak sz.r, mert ki kell lépni a komfortzónából, össze kell pakolni, ki kell menni, azért egy kis időre mégiscsak egyedül kell lenni a család nélkül, stb.stb.


Tehát ha szeretnéd hogy jobb életetek legyen, akkor lépned kell és én még mindig úgy gondolom, hogy alapjában véve egy jó lehetőséged van, mert haza tudsz járni például. Ha meg nem lépsz és nyilván nem tudom a háttered, akkor meg igazából nem fog változni semmi, és pont ott leszel 5 év múlva mint ahol most. Ami nem feltétlen rossz, ha amúgy tökéletesen elégedett vagy azzal amid van. De ha mégiscsak szeretnéd hogy jobb legyen az életetek, akkor meg igazából nem kérdés hogy menni kell.

2023. febr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
57%
Én akkor mentem amikor nem volt család, így nekem könnyű volt. Szerintem gondolj arra, hogy Ukrajnában ahol háború van most férfiak ezrei hagyták otthon a családot és menniük kellett a frontra és ők még lehet vissza se térnek majd mert meghalhatnak a csatatéren. Te ettől sokkal könnyebb helyzetben vagy és hétvégente azért otthon lehetsz.
2023. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát, vedd rá magad ùgy, hogy a lányod jövője miatt teszed.
2023. febr. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
15%

És mi lenne, ha előbb keresnél albérletet és mennétek mindnyájan ?


Ott helyben már könnyebben fogsz tudni ugrálni és még a hazajövetelekkel sem kell bajlódnod, ráadásul a gyereked életéből sem maradnál ki....

2023. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
75%
8 azért nem úgy működik hogy fogom magam és munkát keresek mellé meg albit. De nem is úgy hogy hónapokat kell várni kérdező.
2023. febr. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
33%
Kint sincs kolbászból a kerítés, 1 fizuból egy családot ott is gatyaösszehúzva lehet eltartani.
2023. febr. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!