Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudtátok magatokat rá...

Hogyan tudtátok magatokat rá venni a külföldi munkavállalásra úgy, hogy a családot egy időre itthon hagytátok?

Figyelt kérdés

32 éves apuka vagyok feléggel és egy 10 hónapos kislánnyal.

Gépi forgácsoló a szakmám,munkahelyem is lenne Ausztriában, a nyelvtudásom is meg van.

Szeretnénk kint új életet kezdeni.

A munkahely az itthoni lakhelyemtől 4 órára lenne tehát hétvégékre haza jönnék. De sajnos így se tudom meghozni a döntést sajnos…pedig ezt azt áldozatot meg kell hoznom.

A terv az, hogy kimegyek és amint biztos a munkahelyem meg lejárt a próbaidő utána neki állnék albérletet keresni és azt se egyik napról a másikra találnék de ha meg van akkor utánam jönne a párom és a gyerkőc.

De semennyire se szeretnék kimaradni az életéből erre a fél-egy évre,hiába jönnék haza hétvégente.

Elmesélnétek, hogy ti mivel motiváltátok magatokat vagy ti hogyan tudtátok magatokat rávenni? Könnyebb lesz már hogyha bölcsibe fog járni? Tippeket,tapsztalatokat írjatok légyszíves :)



2023. febr. 19. 15:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

17


Leírom újra, 10 évet dolgoztam már Ausztriában, szóval nekem nem kell a kiselőadás a kolbászos kerítésről, a kérdés nem arról szólt hogy mi lesz a kérdező feleségével, a kérdés az osztrák munkavállalásról szólt és hogy megéri-e. Meg, ilyen egyszerű. Az hogy valaki 0 német nyelvtudással akar Ausztriában élni, az az ő problémája, ez nem áll releváns kapcsolatban azzal, hogy Magyarországon vagy Ausztriában jobb-e élni és dolgozni. Attól mert valaki olyan személyiség hogy képtelen külföldön dolgozni, attól még nem lesz jó hely Magyarország, tehát lehet itt rizsázni a böszme barátnőidtől meg a depresszióidról, a tény attól még tény marad. Igyekezzünk a kérdésre válaszolni.

2023. febr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Hát Wels-ben lenne a munka és az “ immobilienscout24”-en néztem kutyás albérletet de semmi.

“Haustiere erlaubt” meg “ Haustierfreundliche vermietungen Wels” így szoktam rákeresni. Lehet én csinálom akkor rosszul

2023. febr. 19. 18:51
 23/33 anonim ***** válasza:
55%
Sehogy. Nem mennék a családom nélkül sehova.
2023. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!


Én azt nem értem, hogy miért akarsz kimenni?


Ha van saját lakásotok, jól elvagytok, együtt lehetsz a családoddal, ez miért nem elég neked ?


Ki fogsz maradni a gyermeked fontos pillanataiból és még az is lehet, hogy a távkapcsolat a házasságodnak sem fog jót tenni, az asszonyt meg egyedül hagyod a gyerekkel.


Nem lett volna jobb még a gyerekvállalás és családalapítás előtt kimenni?


Oké, a pénz fontos, de ennyire ?


Miért nem együtt mentek?

2023. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

24-es


Egyszerűen sok minden változott az elmúlt években. Most értünk el oda,hogy hiába keresek viszonylag jól egyszerűen annyira drága minden hogy ennél már csak rosszabb lesz a fizetésem meg nem fogja tudni tartani a lépést a drágulással.


Egészségügy meg az oktatás ia már csak rosszabb lesz. Úgyhogy nem az anyagiak miatt mennénk ki.


Hát távkapcsolatot hosszú távon nem akarnánk azért tervezzük úgy,hogy minél hamarabb elintézni hogy kijussanak hozzám, ha nem működik jövök haza és utána máshogy próbálnánk meg. De semmiképp se akarunk itthon maradni

2023. febr. 19. 19:13
 26/33 A kérdező kommentje:

Amúgy de, jobb lett volna korábban de a feleségem még továbbképzésen volt, én is újat tanultam a szakmámban tehát nem volt ilyen egyszerű :)

Tudtuk,hogy rossz itthon a helyzet de mióta van a gyerkőc jobban szembe jönnek a vele kapcsolatos dolgok. Bölcsi,ovi nehézsegek…akkor ami terhesség alatt ment hogy mindent magánba kellett…és csak rosszabb lesz az egész. Elegünk van hogy itthon minde ki politizál,mindenki csak nyavajog…környezetváltozás is kell :)

2023. febr. 19. 19:16
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit ér a lakásod? Add el, és vegyél egy házat kint Ausztriában a hegyekben pár hónap munka után, és váljatok Osztrákká
2023. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
50%

Mindenki a ferfi menjen elore strategiat javasolja. Nem biztos mindig jo, sot.

Mi csaladostol utaztunk egy az egyben, sajat haz volt szinten.

2023. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
gondolj pénzre ,arra hogy több lehetöséged lesz mindenre ,nagyobb válaztėk ,stb azt a fél évet meg böven kibirjátok ha amugy hétvėgén vissza utazol családodhoz .
2023. febr. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudsz olyan helyen munkát keresni, ami közel van a határhoz? Lehet úgy, hogy magyar oldalról jársz at dolgozni, vagy éltek a túloldalon, de oviba stb. vissza lehet járni magyar oldalra. Ismerősék az első verziót választották, mivel férj menni akart külföldre, asszony meg nem. A határtól 10 km-re laknak magyar oldalon, a férj villanyszerel Ausztriában.
2023. febr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!