Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudtátok magatokat rá...

Hogyan tudtátok magatokat rá venni a külföldi munkavállalásra úgy, hogy a családot egy időre itthon hagytátok?

Figyelt kérdés

32 éves apuka vagyok feléggel és egy 10 hónapos kislánnyal.

Gépi forgácsoló a szakmám,munkahelyem is lenne Ausztriában, a nyelvtudásom is meg van.

Szeretnénk kint új életet kezdeni.

A munkahely az itthoni lakhelyemtől 4 órára lenne tehát hétvégékre haza jönnék. De sajnos így se tudom meghozni a döntést sajnos…pedig ezt azt áldozatot meg kell hoznom.

A terv az, hogy kimegyek és amint biztos a munkahelyem meg lejárt a próbaidő utána neki állnék albérletet keresni és azt se egyik napról a másikra találnék de ha meg van akkor utánam jönne a párom és a gyerkőc.

De semennyire se szeretnék kimaradni az életéből erre a fél-egy évre,hiába jönnék haza hétvégente.

Elmesélnétek, hogy ti mivel motiváltátok magatokat vagy ti hogyan tudtátok magatokat rávenni? Könnyebb lesz már hogyha bölcsibe fog járni? Tippeket,tapsztalatokat írjatok légyszíves :)



2023. febr. 19. 15:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Pénz kellett angyon.
2023. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
87%

10


Ha ott nincs kolbászból, akkor itt kerítés sincs.


De el lehet. Még ha gatyaösszehúzva is. Itthon 1 fizetésből magadat nem tartod el, nem hogy 1 családot. A szociális hálóról pedig ne is beszéljünk, és itt nem feltétlen csak anyagi dolgokra gondolok.


De ezek marha egyszerű dolgok, mert le kell csupaszítani az egészet, függetlenül attól hogy családos ember vagy-e vagy sem, ha választani kell hogy Bécs vagy Budapest, akkor nem kérdés hogy az előbbi.


Egy jó szakmával keresel Pesten havi 400-500 ezret, amiből mondjuk lecuppan egy albérlet, amit már 150 alatt konkrétan nem találsz, aztán éljél meg havi 200-250 ezer forintból. Míg Bécsben a szakmáddal keress csak meg 2000 eurót nettóba (én 3 éve kerestem 1700 nettót NEM szakmunkával), aztán menjen el 800 euró albérletre, de még mindig marad 1200 euród életre, ami közel félmillió forint.


Tehát senki nem állítja hogy kint kolbászból van a kerítés, de nem véletlenül dolgozik közel 100 ezer ember Ausztriában (ha nem több). Szóval lehet itt kolbászos idézeteket hozni, de nyilván a valóságot meghazudtolni nem érdemes.

2023. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

9-es Te hogyan csináltad/csinálnád hogy nem kell hónapokat várni?


Nehezíti a dolgot hogy van egy kis termetű kutyánk akit nem fogunk itthon hagyni és az ingatlanos oldalakon keves a kutyás albérlet tehát még több idő mire olyat találnék

2023. febr. 19. 18:07
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
#13 én a willhaben.at-t szoktam nézni, Ausztriában kevésbé problémáznak a kutyával-macskával mint pl Magyarországon.
2023. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Kinn kevés a kutyás albi? Hát nem épp, sőt. Keress más közvetítőt. Bőven van kutyás albérlet.

Én 2 hónapig jártam ki és kerestem albit. Fogtam a lányom és a kutyám és költözés. Nekem az is nehezítette a dolgot, hogy csak alap szinten tudtam németül.

N 30

2023. febr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért lett törölve a válaszom, de akkor biztos nem úgy van és ha valaki megjelenik családdal néhány főbérlőnél tárt karokkal várják őket és előnyben részesítik az osztrákokkal szemben.
2023. febr. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
24%

12#


Blabla bla.

Köszi. Éltem kint, férjem is, gyerek mellett is éltünk így..


Pont ezért tudom, csak én azért más szemszögből is nézem a dolgot. Meg azt is, hogy a sok férj után kullogó nőnek 0 nyelvtudása, tapasztalata, a legtöbbnek még nagyon szakmája, végzettsége se. Ott kint meg jön a vergődés barátok, ismerősök, család 0 nyelvtudás mellett a bezártság, a depresszió egy kisgyerekkel karöltve. A teljes függés a férjtől..


Csupaszíthatod az ígényeket ahogy akarod, a gyereknek viszont sok mindenre van szüksége,mivel folyamatosan növöget.

2023. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként gondolom nincs nyelvtudás, gondolom említetted volna, de azt jó ha tudod ezek az ingatlanközvetítők, tolmácsok. miegyebek akik segítenek a hivatali ügyek intézésében és így is hirdetik magukat gyakran lehúzósak.
2023. febr. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
65%

12#


😂😂 Mi a kakinak váltod forintra, csak átváltva tűnik soknak, amúgy meg nem az.

2023. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
71%
#17 sok ilyen emberről olvasok, akik azt hiszik, hogy kimennek egy idegen országba a beilleszkedés szándéka nélkül, hogy majd jól megszedjük magunkat a hülye osztrákokon, aztán azon veszik észre magukat, hogy a családtagokon kívül nem tudnak kihez szólni. És azt sem kell elfelejteni, hogy te ott bevándorló vagy és úgy is fognak hozzád viszonyulni, legalábbis az elején.
2023. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!