Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudtátok magatokat rá...

Hogyan tudtátok magatokat rá venni a külföldi munkavállalásra úgy, hogy a családot egy időre itthon hagytátok?

Figyelt kérdés

32 éves apuka vagyok feléggel és egy 10 hónapos kislánnyal.

Gépi forgácsoló a szakmám,munkahelyem is lenne Ausztriában, a nyelvtudásom is meg van.

Szeretnénk kint új életet kezdeni.

A munkahely az itthoni lakhelyemtől 4 órára lenne tehát hétvégékre haza jönnék. De sajnos így se tudom meghozni a döntést sajnos…pedig ezt azt áldozatot meg kell hoznom.

A terv az, hogy kimegyek és amint biztos a munkahelyem meg lejárt a próbaidő utána neki állnék albérletet keresni és azt se egyik napról a másikra találnék de ha meg van akkor utánam jönne a párom és a gyerkőc.

De semennyire se szeretnék kimaradni az életéből erre a fél-egy évre,hiába jönnék haza hétvégente.

Elmesélnétek, hogy ti mivel motiváltátok magatokat vagy ti hogyan tudtátok magatokat rávenni? Könnyebb lesz már hogyha bölcsibe fog járni? Tippeket,tapsztalatokat írjatok légyszíves :)



2023. febr. 19. 15:46
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%
Kell a pénz, ennyi.
2023. febr. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim válasza:
100%
Szia én azt javaslom neked hogy menny azt az időt meg ne bánd én a te helyedben gondolkozás nélkül mennék ráadásul még a gyermek kicsi neki is sokkal könyebb lessz majd a nyelv és a beilleszkedés mi is így voltunk férjemmel csak mi nem ausztria nehéz volt mert hiányzott de legjobb döntés volt soha vissza magyarországra
2023. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:
100%

Szerintem gondolj a célodra, arra, hogy hogy 1-2 év múlva már mind a hárman kint fogtok élni együtt egy szép kis lakásban/házban, a kislányod egy szuper oviba fog járni, lesz jó munkahelyetek az anyukájával. Ha betegség jön, kaptok szakszerű és egyben emberbarát hozzáállást, ellátást a kórházban tiszta, modern körülmények közt. A kislányod még nagyon ideőben van, németül és magyarul is anyanyelvi szinten fog beszélni már 3-4 évesen, szinte osztrák lesz, kecsegtető jövővel. Kis kiruccanással is gyönyörű helyeken tudtok nyaralni, hisz' Ausztria tele van kristály tiszta hegyi tavakkal. Van 13. és 14. havi fizetés, jó szociális háló, stb. stb. Ez lebegjen a szemed előtt!

Ezeket vesd össze a magyar valósággal, míg ki nem ráz a hideg, én így motíválnám magam a helyedben.

2023. márc. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!