Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Barátnőtől anyai szeretetet...

Barátnőtől anyai szeretetet várni?

Figyelt kérdés

Sajnálom a szüleimet, hogy rossz helyen nőttek fel, és emiatt rossz berögződései, szokásaik vannak, de emiatt én is károsodtam. Semmi szeretetet, figyelmet, törődést nem kaptam, cserébe sok rosszat igen, amit biztos nem azért csináltak, hogy ártsanak... hanem azért, mert ők is azt kapták. Épp emiatt amikor voltak barátnőim, éreztem, hogy tőlük akarom megkapni az anyai szeretetet, és olyannyira függőjévé váltam a törődésnek, hogy ez lett a veszte is.

Szeretnék segíteni a szüleimnek, ha más nem az élet apró örömeit felfedezni. Mit tehetnék? Ahogy magammal is?



2023. febr. 23. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Terápia.
2023. febr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Te konkrétan semmit. Szarul hangzik így kimondva, de nem a te dolgod megoldani az ő problémájukat. Ha ők maguk nem akarnak ezen változtatni, akkor jól érzik benne magukat annyira, hogy ne akarjanak változtatni rajta. Ha nem érzik jól magukat, akkor pedig szenvedni szeretnek benne.

Óvatosan beszélhetsz velük erről, megpróbálhatod felvázolni, hogyan lehetne jobb, érdeklődhetsz, hogy nem-e szeretnék, ha jobb lenne, de semmit nem erőltethetsz rájuk.

Tulajdonképpen kicsit olyan, mint ha általuk akarnál magadnak kompenzálni. Te eljutottál arra a szintre, hogy felismerted, hogy ez probléma, amit csinálsz, ahogy viselkedsz. Ez nagyon jó, de ne a szüleidet akard megváltoztatni, hanem te menj tovább ezen az úton. A te változásod rájuk is hatással lehet, de a te rajtuk keresztül nem fogsz megváltozni.

2023. febr. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Magaddal azt teheted, hogy eljarsz terapiara. Mert ezt muszaj lesz feldolgozni, nem varhatsz mindig mindent masoktol. Illetve a parvalasztasban is ez elegge hatrany lehet, ha anyadat meg az anyai gondoskodast keresed a baratnokben, meg ha ez nem is tudatos feltetlenul.

Egyreszt ez a masik felnek terhes lehet, masreszt meg kozel se biztos, hogy valaha is ezt meg tudnad kapni barkitol is.

Igy ezt fel kell dolgozni.


A szuleidnek meg nem segithetsz. Azt nem lehet “megmenti”, valtozasra birni, aki nem akarja.

2023. febr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szakembert keress fel, mert a gondok nálad vannak és jobb időben emgpróbálni megoldani.
2023. febr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Magadat tedd rendbe, a szüleid elb... életéért NEM vagy felelős.
2023. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked terápia, a szüleiddel a kapcsolatot minimálisra csökkenteni, mert mindenki a saját életéért felel, nem máséért! Ha nem akarnak változtatni, szívük joga!
2023. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Psycho ***** válasza:
50%
Kedves tőled, hogy segíteni szeretnél nekik, de ahogy a többiek is írják: ez nem a te problémád. Ez az övék. Neked bőven elég, hogy a saját problémáidat megold (akár terápia formájában is). Ha a baráti kapcsolataid emiatt mennek szét, akkor van mit tenni bőven. Nem kell extra terheket magadra akasztanod. Érdemes önismeretileg azt is átgondolni, miért a szüleid problémáját szeretnéd megoldani a magadéi helyett? Ennyire nehéz szembenézni velük?
2023. febr. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#3

"Ha ők maguk nem akarnak ezen változtatni, akkor jól érzik benne magukat annyira, hogy ne akarjanak változtatni rajta. Ha nem érzik jól magukat, akkor pedig szenvedni szeretnek benne."

Szerintem akarnak változtatni, csak félnek és nem tudják hogyan csinálják. Ezért is akarok segíteni nekik.


#7

"Neked bőven elég, hogy a saját problémáidat megold (akár terápia formájában is)."

Az a legnagyobb probléma, hogy annyi problémám van, hogy esélytelennek látom a megoldását.


"Ha a baráti kapcsolataid emiatt mennek szét, akkor van mit tenni bőven."

Már nincsenek barátaim, haverjaim.


"Érdemes önismeretileg azt is átgondolni, miért a szüleid problémáját szeretnéd megoldani a magadéi helyett? Ennyire nehéz szembenézni velük?"

Az övékét is szeretném. Nem a legjobb helyzetben nőttem fel, de tudom, hogy jó emberek.

2023. febr. 23. 19:20
 9/11 Psycho ***** válasza:
48%

Kérdező! Akarnak változtatni, vagy SZERINTED akarnak változtatni (a szüleid)? Nagy különbség!

Ha akarnak változtatni, és tétovák hogyan tegyál, és megkértek, hogy segíts mit tegyenek, akkor jogos, hogy igyekszel utána járni.

Ha akarnak változtatni, amit onnan tudsz, hogy megkérdezted tőlük, akkor szintúgy jogos, ha igyekszel utánajárni.

Ha nem történt ilyen, akkor viszont gyanús, hogy minimum megkérdőjelezendő, amit írtál - vagyis, hogy ők biztos változtatni akarnak. Lehet, hogy csak te látod bele.


A segítségnyújtás nem segítségnyújtás, ha valósággal odatolakodsz a segítő szándékoddal. Akkor az másról szól. Gyakori, hogy ilyenkor a segítő szándékúnak ez valójában egy eszköz: szüksége van a szeretetre, az elfogadásra, amit úgy próbál meg kicsikarni, hogy mindenáron segíteni akar másokon. Akkor is, ha nem kérik. Ezen érdemes elgondolkodni.


Érdekesnek találom, hogy a szemedben az ő problémáik megoldása magasabb prioritást képvisel, mint a sajátod. Vajon miért? TE mikor kerülsz sorra?

2023. febr. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem meg az a fura, utolsó, hogy a kérdés és a kérdés leírása nem egyezik.

Most a barátnőitől várja a szeretetet, amit az anyjától kellett volna kapnia, és ezt nem tartja normálisnak, vagy a szüleinek akar segíteni? Ez se mindegy ugye. Amúgy igazad van, de lehet a kérdező is reménytelen eset, akinek mondhatunk bármit. Rengeteg ilyen van sajnos.

2023. febr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!