Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyre nagyobb a feszültség...

Egyre nagyobb a feszültség itthon a gyerekek miatt, mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Férjemmel 11 éve vagyunk házasok, mind a kettőnknek ez a második házassága. Neki is, nekem is van az előző házasságunkból gyerekünk, egy év van közöttük. 18 és 19 évesek.

Amíg kisebbek voltak, nem nagyon volt nézeteltérés miattuk/velük, mert hasonlóan voltak nevelve, ugyanaz érdekelte őket. De ahogy kezdenek felnőni, más az irány náluk. Én ezt nem érzem problémának, férjem annál inkább... Sajnos ezt a lányommal is érezteti, itthon is nagyon feszült sokszor.


A lányom most fog érettségizni, Budapestre megy továbbtanulni. Tegnap megkérdezett ENGEM, hogy kaphatna-e ott lakást, mert az apjával már beszéltek erről és ő azt mondta, hogy igen, de velem is legyen megbeszélve. A mai albérletárak mellett én is ésszerűbbnek gondolom az ingatlanvásárlást.

Férjem ezt hallotta, odajött ordítva, hogy legyen már eszénél a lányom, mit képzel magáról, másnak még 40 évesen sincs saját lakása, nem "sz..ros 18 évesen". Meg hogy bezzeg az ő lánya nem azt várta, hogy mikor költözhet Pestre, hanem érettségi után dolgozni ment és levelezőn tanul.

Vagy ha a lányom elmegy bulizni, taxival jár haza. Ez minden szombat este vitatéma, hogy miért adok neki pénzt erre, menjen biciklivel vagy gyalog, 15 percet mozogjon már legalább. A biciklije drága, sok a biciklilopás a városban. Nem akarom, hogy egész éjjel ott álljon valahol őrizetlenül. Éjszaka, hajnalban meg ne sétálgasson egyedül, főleg ne hidegben. 1700-2000 forintról beszélünk. Mégis minden szombat este ez a téma, mikor megy a lányom, férjem szalad az ajtóhoz, hogy "nehogy taxival gyere haza!!!". A lányom meg közli, hogy de, azzal fog és kezdődik az ordítás, hogy mennyire lusta, miért nem mozog, sétáljon már legalább ennyit...

Közben a férjem lányának is egyre több a kissé rosszindulatú, viccesnek beállított odaszólása a lányom felé. Mondta, hogy régen jóban voltak, ma már nem annyira beszél vele, mert nem kíváncsi ezekre. Nem tudom, hogy a férjemnek ehhez van-e köze, de érezhetően feszültebb itthon a hangulat.


Azt még tudni kell, hogy teljesen különkassza van nálunk, a ház az enyém. Van vagyonjogi szerződésünk is, nem az ő pénze van a lányomra elköltve, semmivel nem járul hozzá a neveléséhez, életéhez.


2023. febr. 26. 11:24
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
14%
.Aha, a lakás eddig is biztos volt. Akkor miért is küldte hozzád tegnap az apja a lányt, hogy megkérdezzen?
2023. febr. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Mert a szüleimmel beszéltem erről, nem a volt férjemmel.
2023. febr. 26. 13:04
 33/43 anonim ***** válasza:
76%
A 2. ferjednek semmi koze a lanyodhoz. Az o nevelese csakis es kizarolag rad es a lanyod apjara tartozik. Foleg azokkal a parameterekkel, amiket irtal. Ugy fizikailag, mint lelkileg. Amugy nagyon kierzodik am az irigyseg, amit a lanyod irant mutat, koze nincs hozza, miert akar lakast es jar haza taxival, miert ne, ha megteheti? Ja, hogy az o lanya mar nem? Hat, biztositott volna neki o is ilyen korulmenyeket... ;-)
2023. febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
87%

Bár én nem élek mozaikcsaládban, elképzelhetetlen számomra, hogy ezt így tűrjem. Elmondásod szerint te sem teszel semmit, csak beszélgetsz vele róla, mintha egy öt éves gyerekről lenne szó.

Én biztosan nem akarnám tolerálni, hogy rákiabáljon a gyerekemre. Szedhetné a cuccát még aznap. Nem érdekelne, milyen gyerekkora volt, se az, hogy ő a saját gyerekének nem vesz lakást. Ilyen dedós, irigy, utálatos viselkedéssel mehetne, amerre lát.

2023. febr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
82%
Remélem, a következő kérdésedet már így kezded: "2. férjemmel 11 évig voltunk házasok ..."
2023. febr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
82%
A megoldás 100%-an nem a gyakorin való kérdezgés, és a férjed továbbra is házban tartása lesz. Én szóltam.
2023. febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
61%

Az ő lánya már elment. Gondolom annak is megvolt az oka. Most döbben rá a különbségre. Hogy az ő lányánál is lehetett volna máshogy.

Én ezt a külön kasszát egy háztartásban el se nagyon tudom képzelni. Gondolom nem úgy működik hogy egyiknek pl vettél csokit a boltban a másiknak meg nem.

A számlákat hogy fizetitek? Összedobjátok?

Az szerintem tök logikus hogy ha megtehetitek akkor lakást vesztek albérlet helyett. Meg egyébként is akár beköltözhet mellé egy szaktársa is bérleti díjért. Hülyeség lenne kidobálni a pénzt.

Beleszólási joga nincs neki.

A lányodról meg lepereg. Itt kizárólag Te vagy aki szenved tőle. Ezt kéne hogy megértse.

De ha nem érti akkor ha elmegy a lány lesz majd más amibe beleköt.

Vagy leáll, vagy így nem jósolok hosszú távon jövőt a kapcsolatotoknak.

2023. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
83%

A palid egy lúzer!

Nincs saját lakása, nem tud a gyerekének sem venni és az ebből fakadó frusztrációt rajtad és a lányodon veri le.

Kivágnám, mint macskát sz@rni.

2023. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
21%

..." mi lenne a megoldás?"....

Nincs megoldás minden problémára, majd az idő elrendezi, lecsillapítja.

Nyilvánvaló, hogy kettőtök előélete egészen eltérő, ennek megfelelően eltérőek a tapasztalatok, élmények és ezek alapján kialakult megoldási módok. Még talán az anyagi háttér is eltérő kettőtök között és ez a férjedet valamiképpen bántja, rosszul esik neki, hogy mögötte talán nincs olyan anyagi háttér, mint a te esetedben. Ez talán nem okozna gondot, ha csak ti ketten lennétek, de ott vannak a lányok is, akik tőletek már egészen különböző személyiségek és nincsenek tekintettel arra, hogy az ilyen perpatvarnak milyen hatása lehet a ti párkapcsolatotokra.

2023. febr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, és miért vagy a férjeddel, színaranyból van neki?

Amúgy meg jól írják itt többen, kamu:DDDDDDDDD

2023. febr. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!