Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félig roma- félig magyar...

Félig roma- félig magyar gyakorisok! Ti szégyelitek a cigány szülőtöket?

Figyelt kérdés
Mármint hogy viselitek? Letagadjátok, ha lehet?

2023. márc. 9. 08:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a fogadott nagypapám roma. Nem szégyellem. Ő az egyik legnormálisabb ember, akit ismerek és sokan példát vehetnének róla, például munkában, viselkedésben, udvariasságban.
2023. márc. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nagymamám volt roma: és nem, soha nem tagadtam le. Ellenben a barmokat, akiknek ez nem tetszett, leépítettem az ismeretségi körömből, a francnak kell olyan "barát" aki mocskol mást a származása miatt. A mamám egy szorgalmas, dolgos asszony volt, becsületesebb mint sok magyar- mert ne dumáljunk mellé, a magyarok jó részének ragad a keze rendesen.
2023. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem szégyellem, mert nála jóravalóbb, tisztelettudóbb embert nem ismerek.

Mindent megtesz a családunkért, és mindenünkért keményen megdolgozott.

Nála jobb édesapát kívánni sem lehetne.

2023. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
46%
Én azt szégyellném ha rasszista lenne a családban, Vagy homnofób, Na az gáz, mert azok szabadon döntöttek róla hogy selejtek lesznek.
2023. márc. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Hussaro Hungaricus ***** válasza:
83%

Nyilván az ember nem tagadja meg, akit szeret és védelmezi még önmaga előtt is. Ne legyünk álszentek, a roma emberek rossz hírneve nem a véletlen műve, van alapja. Aki ezt letagadja, az részrehajlás miatt teszi, érzelmi alapon esetleg azért, mert fogalma sincs a dolgokról.

Igen, vannak jó, becsületes cigány emberek is, de a kialakult előítélet tapasztalaton alapszik. Tudnánk reggelig sorolni a példákat, a lényeg, azok után ha látok egy roma tinikből álló csoportot, akkor tőlük jobban tartok, mint a magyaroktól, mert előbbiekkel már megjártam és ismerőseim is, utóbbiakkal meg nem.

A tolvajlás pedig a szabadabb életstílus sajátja. A kötöttségek, törvények, bezártság, szigor, normák, erkölcs, spórolás stb. ez mind a cigány élet elleni fogalomkör. A cigányság néplelke a szabadság, azt csinálok, amit akarok, enyém a világ, élvezem az életet, aki nem így tesz (mondjuk becsületes, dolgozik) az lúzer... Ez a "cigány vér".


Vannak cigányok, akik mindebből ki akarnak törni és erőt megfeszítve becsületesek, dolgoznak még akár jobban, mint a magyarok, de a többségük előtt sajnos menő a laza élet, a hirtelen meggazdagodás akár bűntényből, a keménykedés, a másik fiú leverése, a gyengébb felett uralkodás. Ez mindinkább menő a fiatalok körében. A magyarok körében is ez van, és egyre több becstelen magyar van, de a cigányoknál jellemzőbb.

A politikáról nem írnék inkább csak annyit, az még ront a helyzeten a börtönviselt cigány vezetőkkel, a liberális szólamokba becsomagolt korrupcióval, a teljesen rossz irányba kiszórt sok-sok milliárddal, a megvett szavazatokkal. Ami nem a cigányok miatt van, hanem őket használják ki, a magyarokat is kihasználják, megvezetik, de a politika ilyen. Szóval onnan segítséget nem lehet várni, csak ront a helyzeten, láthatjuk.

2023. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
98%
Fura, de mind az öt eddigi hozzászólással egyetértek, pedig azért vannak ellentmondások.
2023. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Ha egy magyar roma párt választ, az jellemzően a normálisabb fajtából van, tehát nincs mit szégyellni rajta.
2023. márc. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Nekem anyám félig az, nem nagyon látszik rajta, csak mostanában, ahogy öregszik.

Rajtam meg már végképp nem jön ki, apámtól a hófehér bőrt és a világosbarna hajat örököltem.

nem nagyon tudja ezt az ismerősi körömből senki, csak a szűkebb család, de ha lehet, tagadom.

2023. márc. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
43%

Nem szégyellem, de soha nem kerül szóba.

Az emberek előítéletesek sajna, simán eltörheti az ember karrierjét.

A rasszizmus túl erőteljes és nagyon benne van a levegőben, ráadásul amúgy is feszült a légkör az országban szóval ez miatt hatványozottan elő vannak véve és nyilván általánosan őket hibáztatják.

2023. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
10%

Ha csak romák laknának M.o.-n nem lenne semmi probléma.

lol

2023. márc. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!