Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elegem van. MIT TEHETNÉK?

Elegem van. MIT TEHETNÉK?

Figyelt kérdés

Úgy utálom a szüleimet...

- semmit nem mondanak el, titkolóznak

- a problémákat szőnyeg alá seprik

- nem bíznak és hisznek bennem

- satöbbi


Nemsokára 25 éves leszek, és nem sikerült elérnem, hogy a szüleimmel normális és egészséges kapcsolatom legyen, mert egyszerűen ők nem nyitottak erre, és ez zavar. Semmit nem mondanak el, ha valamit megtudok róluk, az véletlen történik vagy mástól hallom, a problémákat nem beszélik meg, stb.

Régen igyekeztem megfelelni nekik, mindent úgy csináltam, ahogyan szerették volna, de az sem volt sosem megfelelő, mindig valami miatt sz*r voltam, és emiatt lenéztek, nem bíztak bennem, inkább a húgomra bíztak mindent, ilyenek. És ez rettentően zavaró, hogy a férfias dolgokat is a húgomra bízták, és szinte mindent, és mindig én voltam akibe belerúgtak, akire ráfoghattak mindent, hogy mi miatt rossz minden... elegem van.


Szeretnék jobb kapcsolatot velük, mert hiszem, hogy belül csak azért ilyenek, mert káros gyerekkoruk volt... bár nem tudom, hogy ez magyarázat-e, hisz csak velem csinálják ezt. Unom, hogy ennyire kinéznek, hogy a családomra sem számíthatok, és ezen dolgok miatt évek óta nem tartom senkivel a kapcsolatot, mert beleroskadok...



2023. márc. 10. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Ha esetleg valamelyik halálos beteg, és ezért titkolóznak, mert meg akarnak óvni, akkor gondolj arra, amit az első mondatban írtál.

Szégyelld magad!

2023. márc. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha azok lennének, könnyebb lenne elmondani, mint titkolózni. Sokkal nyugodtabb lennék, ha tudom, hogy a lehetőségemhez mérten elbúcsúzhattam, mintha csak úgy hirtelen elmennének. De ez 5-6 és 8 évvel ezelőtt is így volt.
2023. márc. 10. 21:28
 3/8 anonim válasza:
78%

Nekem apám ilyen, b*szik közölni bármit is, kívülállók meg feltételezik, hogy családon belül azért áramlik némi infó. Hát nem áramlik. Nagyon gáz helyzetek tudnak így alakulni. A feltett kérdésedből nehéz pontos választ adni, több gyökere, előzménye lehet. A problémákat egymás között sem beszélik meg vagy csak veled nem?

Ha jól veszem ki a soraidból már elköltöztél otthonról. Kiszakadva a sérelmezett közegből nem könnyebb megbeszélni? Nekifutottál már, felhoztad nekik ezt? Ha igen, adtak értelmes választ?

2023. márc. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Fogadd el, ennyit tehetsz, ha bolygatod csak elmérgesedik a dolog.
2023. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Megszakítanám a kapcsolatot. Konkrétan ők csak lehúznak és húztak téged egész életedben. Neked erre miért van szükséged? Nem minden szülő jó szülő és nem minden szülő érdemli meg a törődést.
2023. márc. 11. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
Én erre már csak annyit tudok írni, hogy ezeket kizárólag pszichoterápiában lehet feldolgozni. Idegen még sosem oldotta meg más életét.
2023. márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
25 vagy, éld a saját életedet, és ne velük foglalkozz.
2023. márc. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Én biztos beolvasnék nekik, ha nem teszed nem lesz változás.
2023. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!