Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akadtam ki? Te hogy...

Jogosan akadtam ki? Te hogy reagáltál volna?

Figyelt kérdés

Barátnőm régóta edz nagy súlyokkal, kb 85 kiló, és alig van rajta zsír. Ahhoz, hogy ezt valaki fenntartsa, egy 2 órás edzés mellett, ahhoz sok kalória kell. Ha tömegel, akkor meg nem ritka a napi 3500-4000 közötti sem. Aki kicsit is jártas a kalóriaszámolásban az tudja, hogy ez nagyon nagy mennyiségű étel, ha nem cukorból meg zsírból viszed be.

Anyámnak ezt nehéz feldolgoznia, és többször tett már megjegyzést arra, hogy mennyit eszik, amikor együtt vagyunk. Ezt megelégelve kettesben beszéltem vele, hogy hagyja abba, de még ő volt kiakadva, hogy szerinte nincs ebben semmi.

Túlreagálom?


2023. márc. 13. 20:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
49%
Nem csodálom, ha megjegyzést tesz, ha 4 személyre, ráadásul egy nő miatt 6 adagot kell főznie.
2023. márc. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem otthon lakok, szóval nem anyám eteti. Néha nyilván ott eszünk, és bár a barátnőm próbál figyelni, de egyszerűen ösztönből többet eszik. De ez nem a pénzről szól. Nem is gondolja, hogy ezzel megbánt másokat. Pl amikor nálunk alszanak szüleim (külön városban élünk), akkor látja igazán, és olyankor szokott megjegyezéseket tenni, meg kérdezgetni, hogy nem-e túl sok ez már, meg egészséges-e, hogy bírja stb. Ennél azért vannak bántóbbak, de ez is idegesítő tud lenni a megfelelő hangsúllyal és szkepticizmussal.


#5: Hát nem hatot, de mondjuk 3-4-et.

#10: Azért nem olyan nehéz.. 176 cm magas, és alapból mezomorf alkat, szóval 60 kilósan kb csak a csont látszódna belőle. Plusz szerencsés, mert arányosan nő mindene, és jól oszlik el rajta.

2023. márc. 13. 21:47
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

"ráadásul egy nő miatt"


Fuh bazz...

2023. márc. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
Mondd anyádnak, hogy azzal foglalkozzon, hogy ne legyen pókhálós a sarok meg a veteményes is meg legyen kapálva
2023. márc. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálatok szól be akkor semmi köze hozzá.
2023. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%

Barátnőd alatt szerelmedet érted?

Mert ha igen, akkor lehet, hogy anyád előre vízionálja, hogy ki fog enni a vagyonodból :D


De amúgy tényleg semmi köze hozzá, hacsak nem valóban az volna, hogy 3 főnyi kaját enne meg az ő kosztjából.


Itt a probléma az, hogy anyukád nem lát bele a testépítők(?) életébe. Nekik valóban nem elég egy tál leves meg egy kis rántott hús vegyes körettel. Annyit tudsz tenni, hogy ezt elmondod neki, aztán vagy megérti, vagy nem.

2023. márc. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Szóval anyád elmegy hozzátok vendégségbe és megjegyzéseket tesz a házigazdák étkezési szokásaira.

Akkor egyszer, max. kétszer szólnék neki, hogy ezt abba lehet hagyni. Harmadszorra pedig nem hívom meg magamhoz, és meg is mondom neki, hogy miért. Mert ebben az esetben valóban semmi köze nincs hozzá.

2023. márc. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%

1. anyádnak az égvilágon SEMMI köze a csajod - senki - értkezési szokásaihoz

2. hogyha viszont vendégségbe megy a barátnőd, "ösztönből" se egye már meg az elkészített kaja felét - sok sportolónak ez sajnos nem alap


Megértem az ő álláspontját - egyébként nettó fszság, hogy 3000 kalóriához tengernyi ételt meg kell enni, mert ez nem igaz.


Nekem is volt, amikor annyit muszáj volt, és nem 4 rántott hússal indultam. A francokat.

2023. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%
Fú, egyszer ne csodálkozzon anyuka, ha a majdnem menye egyszer úgy állon tocca, hogy hazáig repül. :DDDD Azért 85 kg színizom olyan, amivel anyuka helyében nem mernék beszólogatni.
2023. márc. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

"egyébként nettó fszság, hogy ... tengernyi ételt meg kell enni, mert ez nem igaz."


Pont ehhez hasonló mondatok szoktak elröppenni :D



Aki nem tudja elképzelni hogy néz ki 85 kiló egy viszonylag magas nőn, aki nagy súlyokkal edz, annak elmondom, hogy a barátnőm alkata szinte pont ugyanilyen: [link]

2023. márc. 15. 09:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!