Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Ilyen helyzetben mi a helyes...

Ilyen helyzetben mi a helyes döntés vagy teendő?

Figyelt kérdés
Adott egy család, szüleim, én és a tesóm, nagymamám (anyukám édesanyja), és nagybátyám aki anyukám bátyja. Történt egy családi tragédia, édesanyám meghalt egy hete. Apukámról tudni illik hogy sokszor vitázott anyukámmal de ennek ellenére szereték egymást. Apu ivott sokszor sokat, de mióta anyu elment nem iszik max egy doboz sört. A mamám most pedig el akarja zavarni mondván ő nem él vele de a tesóm meg én maradjunk, a tesóm 8 éves. Kaját, rezsit fizetünk rendesen. Mamámról tudni illik ő pszichiátriai beteg. Egyik sem rossz ember mert apun is látom hogy megbánta a sok vitát meg minden de a mamám sem semmi hogy most simán elzavarná. Amikor persze közöltem vele hogy oké elmegyünk mindig az a válasz hogy nekünk nem kell csak apunak. Apukám felel a tesómért és vele megy ha apunak mennie kell én meg a tesóm után. Próbálok villámhárító lenni de én sem csinálhatom ezt életem végéig. Arról nem beszélve hogy anyunak volt része a házban amit tesómmal örököltünk felesbe. Mindenkinek nehéz ez a helyzet de valahogy nincs kedvem egy albérletben lakni ha itt a ház ami baromi nagy és az otthonunk a tesóm és én itt nőttünk fel. Volt e valaki hasonló helyzetben és ha igen mi tett. Előre is köszönöm hogy elolvastad.

2021. nov. 12. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%

Érthető, hogy nagyanyád meg akar szabadulni egy alkoholistától. Nyilván eddig is csak anyukád miatt tűrte meg.

"pszichiátriai beteg" Ez teljes mértékben lényegtelen, mivel nincs gondnokság alatt.

2021. nov. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen anyu miatt tűrte meg ezzel képben is vagyok de ha valaki már nem iszik annyit mint régen és épp leszokáson. Amúgy pedig tudom apámról hogy nem szent de nem is azt kértem hogy nyalják egymást csak hogy legyenek el. Külön emeleten vagyunk nem hiszem hogy nem lehet elférni. A pszichiátriai betegséget azért írtam mert a mama skizofrén, ebből is van sok vita hogy félre ért ezt azt meg azt hiszi hogy mindig róla beszélünk.
2021. nov. 12. 12:20
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Nézd. Igazán sajnálom és részvétem, de egy alkoholistánál 1 hét csökentett piálás még messze semmi.
2021. nov. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Ha anyukátoknak volt része a házban, és azt ti örököltétek, akkor van beleszólásotok hogy kit engedtek oda. Egyébként pedig a túlélő házastársat haszonélvezeti jog illeti meg. De ügyvédet kellene megkérdezni, hogy ilyenkor mi a helyzet pontosan. Vannak családsegítő szolgálatok, és ott általában van ingyenes jogsegély.

Egyébként pedig ha a mama skizofrén és pszichiátria beteg lehet hogy egy otthon jobb volna neki, mert így mindenki tönkre fog menni.

2021. nov. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha apukád leszokóban lenne, akkor nem kevesebbet inna, hanem egyáltalán nem inna. Az alkoholizmusból való kigyógyulás a teljes absztinencia. Én sem szeretnék egy alkoholistával együttélni.

Megértem, hogy neked kényelmes gyerekként ez a helyzet, de a nagymamád csak anyukád miatt tűrte meg apádat, ami érthető, amennyiben iszik.

2021. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hosszas perpatvarnak néztek elébe.
2021. nov. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Orvosi tanács is az volt hogy egyik napról a másikra ne tegye le a piát senki mert felborul a teljes egészében.

Hosszadalmas lesz de végre jó lenne egy kis nyugalom.

Amúgy pedig köszönöm szépen de nem vagyok gyerek, 26 éves vagyok. Nem csak a kényelem miatt maradnék itt, valahogy nem szeretnék máshová menni, megértem hogy egy alkoholistával ő nem akar élni de a saját unokáit is elzavarja így. Értem én mamám szemszögét csak egy kis empátiát vártam tőle.

2021. nov. 12. 12:40
 8/16 anonim ***** válasza:
61%
Ha a szüleid házasok voltak, akkor apukádnak holtig tartó özvegyi haszonélvezeti joga van az utolsó együtt lakott ingatlanra, árra a részre, ami anyukade volt. Tehát a naygmamad épp a feje tetejére is állhat, akkor sincs joga apukádat kitenni.
2021. nov. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
44%
#8: Ha az anyuka tulajdona volt egyedül az ingatlan vagy közös, és itt szerintem messze nem ez a helyzet.
2021. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Valószínűleg a mamának is van haszonélvezeti joga, ő meg az elhunyt férje után kapta meg, hát elég érdekes a szitu.

Kérdező, beszéljetek ügyvéddel, még a hagyatéki tárgyalás előtt. Lehet, hogy az ingatlan eladása lenne a legcélszerűbb, még akkor is, ha érzelmileg kötődtök hozzá.

A nagybácsi mit szeretne? Ő is érintett valamilyen módon.

2021. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!