Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Abuzáló, hanyag szülővel...

Abuzáló, hanyag szülővel érdemes felvenni a kapcsolatot? (lent)

Figyelt kérdés

Korábban ő szakította meg a kapcsolatot többször, direkt. Anyámat csicskaként használta, leordította mindenért. Engem is. Lekezelő volt mindkettőnkkel.


Most mivel megöregedett és betegeskedik, kéri a segítséget/támogatást.



2023. márc. 24. 14:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem érezte magát kellemetlenül azért, mert eltolt titeket magától, nektek sem kell kellemetlenül érezni magatokat amiatt, mert nem adjátok meg neki a támogatást, ne csak akkor legyetek neki jók, ha rosszul mennek a dolgok. Lehet, hogy biológiailag az apád, de egyáltalán nem viselkedett úgy.
2023. márc. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Amikor neki kell segítség akkor jó a rokon akit előtte szidott.Biztosan nem venném fel vele a kapcsolatot.
2023. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
88%
Ki előtt nem akarsz pszichopatának tűnni? Kinek tartozol te elszámolással a döntéseidért? Mért kell ahhoz vadidegenek jóváhagyása, hogy azt csinálj, amit akarsz? Nem vagy felnőtt?
2023. márc. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
19%
Mindenképp.
2023. márc. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
89%
Most mivel megöregedett és betegeskedik, kéri a segítséget/támogatást. - és akkor mivan? Kérje, pont nem érdekelne.
2023. márc. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
80%

Az igaz hogy ne azért akarj vagy ne akarj segíteni mert más mit fog mondani.

Tudom hogy nehéz megtenni az időseknek a lépést, de ha nagyon beteg akkor még mindig el tud menni otthonba vagy köthet eltartási szerződést.

Vannak olyan helyzetek amikor akkor is segítünk valakinek amikor nem érdemli meg, de nem mindegy hogy rövid vagy hosszútávú dologról van szó.

Ebben a helyzetben egy hosszú távú dologról lenne szó, gyakori kapcsolattartásról, álolásról, amit én se tennék meg egy ilyen embernek. Ezért esetleg az otthont meg lehet neki szervezi ha beleegyezik, de ez a max amit tennék.

2023. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
74%

"Csak nem akarok pszichopatának se tűnni, mert vér szerint mégiscsak az apám."


Normális ember vagy. Szerintem az kattant, aki bántalmazás után is megy segget nyalni a vér miatt.

2023. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
41%
Szó sincs róla, 26-os, az sem, mert akkor már kapcsolat van. Semmilyen kapcsolatot nem kell felvenni, nullát. Ha nekiáll otthont intézni, már nyakába veszi a felelősséget. Amit nem tud letenni.
2023. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
28. Nem mondtam hogy kell, azt írtam higy esetleg, és hogy ez a max amit én tennék. Nyilván ha ennyire utálja még ennyit se fog tenni.
2023. márc. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
22%

"nyakába veszi a felelősséget. Amit nem tud letenni"

A vérségi kapcsolat olyan felelősséggel jár, amit eleve nem lehet letenni.

2023. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!