Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány éves korodban döntötted...

Hány éves korodban döntötted el, hogy végleg megszakítod kapcsolatot szüleiddel, mert menthetetlen emberek?

Figyelt kérdés
Én 34 éves koromig reménykedtem, mindent megtettem értük, de hiába volt az egész, végleg feladtam, nincs értelme tovább reménykedni. Végleg meg szakítottam kapcsolatot szüleimmel. Ők menthetetlenek, soha nem fognak megváltozni, így fogják leélni az életüket. Apám számára ingyenélő nővérem egyetlen szent imádott gyereke. Én meg öcsémmel nem létező senki vagyunk számára. Anyám olyan ingyenélő alja proli élet stílus képvisel. Ha csövesként élne utcán, ezt sem zavarná. Mert anyámnak az élet igénye meg legyen napi adag kávézás, cigizés ezzel elvan intézve mai napja. Most már megbántam 34 évemet rápazaroltam szüleimre, azzal reménnyel megváltoznak és szeretni fognak engemet. Hát ez van. Leírva történetemet. Van itt hozzám hasonló, aki x éves koráig reménykedet, hátha jobb lesz kapcsolata szüleivel, végül feladta, megszakította kapcsolatot szüleivel, mert menthetetlen emberek?

2023. márc. 27. 13:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Apámmal 20 évesen, pedig anyámmal él és vele jóba vagyok.

Nem kell rosszul érezd magad.

2023. márc. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez nem feltétlenül egyik percről másikra döntés volt, mégis mindkét esetben volt töréspont amikor azt mondtam, hogy ott rohadjon meg az egész.


Apámat mindig is utáltam, mert egy alkoholista senki volt. Egyszer hónapok után hazamentem, rögtön velem akart mindent megcsináltatni amire neki "nem volt ideje" munkanélküliként. Majd közölte, hogy ha nem segítek semmit akkor takarodjak el a házából és ne is menjek haza.


Nem is mentem, csak a temetésére.


Anyámnál meg ezután jött el a törés. Egyszer apámról beszéltünk, nyilván nem tett jót, hogy egy alkoholista mellett kellett felnőnöm. Amikor a problémáim forrásának apámat neveztem meg, akkor megkaptam anyámtól, hogy én mindig is ilyen voltam, meg amúgy is már régen túlléphettem volna ezen.


Na itt mondtam azt magamban, hogy oké, túllépek, de akkor nincs visszatekintés. Azóta úgy eltelt az idő és egyre kevesebbet beszéltünk, most meg már megmondani nem tudnám, mikor beszéltem vele utoljára bármiről. Ünnepekkor találkozunk a közös családi dolgokon és ennyi.


Igazából nem tudom, hogy hiányzik-e. A személyek akik a szüleim voltak azok nem. A helyzet, hogy legyenek normális szüleim azok néha igen, de elfogadtam, hogy nekem nem ez jutott. Nem bánkódok rajta, élem az életem ahogy tudom.

2023. márc. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez a rég túlléphettél volna szöveg akkora szar... Nekem is ezt mondják, de hogy lépjek túl? Soha nem kértek bocsánatot, sosem mondták, mit miért csinálták, csak azt akarták, hogy büntetlenül bántsanak egész életemben. Nem, nem lépek túl. Csesszétek meg.
2023. ápr. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez egy folyamat volt. Ahhoz kepest, hogy mar 16-17 evesen olvastam konyvet a mergezo szulokrol (nem veletlenul), igencsak 30 folott sikerult tenyleges lepeseket tennem. Kotelessegbol latogattam oket, de aztan elkoltoztek az orszag masik felebe es vegre volt magyarazat, hogy miert nem megyek. Aztan 32 voltam amikor eloszor nem mentem karacsonyozni. Es aztan azota se. Most 37 vagyok es evek ota 1-2 sort beszelek veluk, ha nagyon muszaj, de amugy valaszolni se szoktam es le vannak tiltva.
2023. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok. Szoval letiltottam oket, de neha a spam mappaban megnezem, irtak e mert mindig felek, hogy valamelyikuk meghalt es nem fogom megtudni.
2023. jún. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
86%
13. Hat persze hogy ezt mondjak, mert bagatellizalni akarjak az egeszet, hogy az o lelkuknek konnyebb legyen. Nem szamit ha ennek az az ara, hogy a te lelkeden lesz mazsas suly. Cipeljed csak te. Meg en, meg a tobbi felnott gyerek aki ilyen helyzetben van. Ezen a ponton azert elgondolkodik az ember a szuloi szeretetrol.
2023. jún. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!