Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezelitek, ha a szüleitek...

Hogy kezelitek, ha a szüleitek olyat mondanak nektek/rátok, ami számotokra bántó, rosszul esik?

Figyelt kérdés

Ma délelőtti eset: eljött hozzánk unokatesóm és nagynéném reggel, kérdezték, kinek a kocsija áll a házunk előtt. Mondja anya, hogy az enyém, most tavasszal lett véve (azóta először jöttem haza). Mondták, hogy nagyon szép, biztos jól megy, erre anya lehív az emeletről, hogy vigyem el őket egy körre, meg mutassam meg a kocsit. Mondtam, hogy nem szeretném (esett az eső/hó, én éppen munka közben voltam, félig pizsamában, kontaktlencse nélkül). Erősködött, hogy de igen, mutassam már meg nekik. Mondtam újra, hogy nem szeretném, nem is érek rá, erre elkezdett nekik szidni, hogy ennyire sz_r szemét gyereket ő még nem látott, hogy semmit nem lehet tőlem kérni, bezzeg ő nekem mindent megcsinál. 10 percig szidott, én ezt fentről hallgattam. Mindezt azért, mert nem gondoltam, hogy sétakocsikázásra kell vinnem mindenkit, aki megnézi az autómat.


De régen is volt, hogy igazságtalanul esett nekem, és olyankor hirtelen van azonnal a plafonon, és kiabál, szid. Karácsony előtt is mondta, hogy menjek el egy boltba megnézni, milyen ruhákat árulnak ott, jó-e a minőségük, de csak ennyit mondott, azt nem, minek, vagy mit keressek ott. Távolabb volt, mint ahol lakom, de arra volt dolgom, bementem egyszer. Szétnéztem, aztán hazajöttem. Rá pár napra hívott, hogy na akkor mikor megyek a boltba, mondtam, hogy hát én már voltam, megnéztem, sima pamut cuccokat árulnak (ilyen bandás, együtteses holmikkal volt tele). Erre elkezdett kiabálni velem, hogy hogy lehetek ennyire hülye, miért nem hívtam fel, mikor ott voltamés repkedtek a baszd_megek, meg a kurv_anyád így úgy. És hogy ő soha nem kér tőlem semmit, de ezt sem vagyok képes megtenni neki, biztos hazudok és nem is voltam ott, meg hogy ezentúl én is így kérjek tőle bármit is, majd így csinálja meg. Ilyenkor elszakad nálam a cérna, mert tényleg csak annyit mondott, hogy nézzem meg, milyen holmik vannak ott, nem azt, hogy vegyek bármit, vagy hívjam fel onnan. És ilyen semmiségek miatt is úgy viselkedik velem, mintha a házat gyújtottam volna fel és égettem volna porig.


2023. ápr. 6. 18:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Menjenek villamossal.
2023. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Megnézni a kocsimat?:D

Itt az lett volna a lényeg, hogy körbetapizhassák a kocsit, amit én amúgy sem akartam. Sosem értettem ezt, hogy "elhívjuk XY-t, hogy nézze meg az új tv-t, amit vettünk", vagy hogy országjárás van a házban, mert éppen lett új csempe a fürdőszobában, új konyhabútor, akármi. Igen, szeretem az autómat, de ez csak egy autó. Nem akkora csoda, hogy akkor az összes rokont próbakörre vigyem, meg körbemutogassam.

2023. ápr. 6. 18:29
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Jogosan esik rosszul, hogy ilyen durván elkezd szidni. Alapvetően nem jó köztetek a kommunikáció, ahogy elnézem, ez valahol félresiklott menet közben, sajnos. Alap dolgokat nem tudtok egymással megbeszélni, és anyudat frusztrálja, hogy nem érted, amit mond, vagy nem jól. Pl. a második esetben szerintem azért annyira nem volt bonyolult, hogy ő szeretne onnan valamit, és kiváncsi, milyen minőségű/témájú cuccok vannak, és kiakadt, hogy te nem (jól) értetted, mit akar, valamint feltételezett némi szándékosságot a dolog mögött, hogy vagy direkt nem jól értetted, vagy nem is voltál, csak le akarod őt rázni, hogy ne kérjen tőled semmit. Nem tudom, ez utóbbi feltételezésre mennyire van alapja, hogy sokszor küldöd- e el, ha kér tőled valamit, bár az első esetből kiindulva igen, szóval úgy nagyjából van oka rá.
2023. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem küldöm el soha. De nem bírom, ha kiabálnak velem/a közelemben. Úgy nőttem fel, hogy otthon mindig zengett a ház, vagy egymással kiabáltak a férjével, vagy velem valamiért. Ő pedig még most is ezt teszi sokszor, azonnal a plafonon van, kiabál, szid semmiségek miatt. Igen, ilyenkor néha elsírom magam, nem szándékosan, de megtörténik. Olyankor pedig elkezd utánozni hangosan, hogy "brühühühü, ne hisztizz már mindenen".
2023. ápr. 6. 18:34
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
következő lépés a költözés legyen.. ilyen mérgező környezetből.
2023. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Külön élek, kb. 1,5-2 havonta szoktam jönni 2-3 napra. Most a Húsvét miatt jöttem.
2023. ápr. 6. 18:45
 7/17 anonim ***** válasza:
9%

Húha, sikerült összeszedned két esetet, amelyikből legalább az egyik régen volt.


Tanácsom: SZakítsd meg velük a kapcsolatot és soha többé nem menj oda. (itt mindenre ez a megoldás)

2023. ápr. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igazságtalanul vágta a fejedhez azokat a dolgokat! Nem vagy te köteles senkit sem kocsikáztatni... Ott van az internet, keressenek rá, hogy megy egy hasonló autó.

Az érdekes, ha neked mondja azt, hogy k. anyád, mert akkor tulajdonképpen saját magát szidja...

2023. ápr. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Az autós esettel egyet tudok érteni de a ruháshoz hozzászólnék...


Szóval a nőknek sajnos elterjedt negatív tulajdonságuk, hogy sokszor nem azt mondják amire konkrétan gondolnak (tisztelet a kivételnek). Lehet, hogy ezt legtöbbször észre sem veszik, de ilyenkor ők aszerint gondolkodnak ami az Ő fejükben van. Úgyhogy meglehet, hogy ezért kapta fel a vizet, mert nála már defaultként be volt állítva, hogy vásárlási szándékkal is indulsz. Ugyanakkor megértem, roppant zavaró tud ez lenni, ilyenkor próbálj meg kicsit az Ő fejével gondolkodni.

2023. ápr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

Mondtad neki, hogy rosszul esik neked amiket ilyenkor mond? Bár a leírtak alapján nem biztos, hogy megértené mi a bajod a viselkedésével, lehet, hogy ő nem látja kívülről magát, mond el neki, hogy esik ez neked, hátha akkor egy legközelebbi hasonló esetnél nyugodtabban kezeli a helyzetet. Volt már olyan, hogy egy üvöltözése után, mikor már megnyugodott elnézést kért tőled, mert belátta hogy túlzásba vitte?

Ha pedig megérti, akkor nyugiban megbeszélhetitek a félreértéseket

2023. ápr. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!