Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy kezelitek, ha a szüleitek...

Hogy kezelitek, ha a szüleitek olyat mondanak nektek/rátok, ami számotokra bántó, rosszul esik?

Figyelt kérdés

Ma délelőtti eset: eljött hozzánk unokatesóm és nagynéném reggel, kérdezték, kinek a kocsija áll a házunk előtt. Mondja anya, hogy az enyém, most tavasszal lett véve (azóta először jöttem haza). Mondták, hogy nagyon szép, biztos jól megy, erre anya lehív az emeletről, hogy vigyem el őket egy körre, meg mutassam meg a kocsit. Mondtam, hogy nem szeretném (esett az eső/hó, én éppen munka közben voltam, félig pizsamában, kontaktlencse nélkül). Erősködött, hogy de igen, mutassam már meg nekik. Mondtam újra, hogy nem szeretném, nem is érek rá, erre elkezdett nekik szidni, hogy ennyire sz_r szemét gyereket ő még nem látott, hogy semmit nem lehet tőlem kérni, bezzeg ő nekem mindent megcsinál. 10 percig szidott, én ezt fentről hallgattam. Mindezt azért, mert nem gondoltam, hogy sétakocsikázásra kell vinnem mindenkit, aki megnézi az autómat.


De régen is volt, hogy igazságtalanul esett nekem, és olyankor hirtelen van azonnal a plafonon, és kiabál, szid. Karácsony előtt is mondta, hogy menjek el egy boltba megnézni, milyen ruhákat árulnak ott, jó-e a minőségük, de csak ennyit mondott, azt nem, minek, vagy mit keressek ott. Távolabb volt, mint ahol lakom, de arra volt dolgom, bementem egyszer. Szétnéztem, aztán hazajöttem. Rá pár napra hívott, hogy na akkor mikor megyek a boltba, mondtam, hogy hát én már voltam, megnéztem, sima pamut cuccokat árulnak (ilyen bandás, együtteses holmikkal volt tele). Erre elkezdett kiabálni velem, hogy hogy lehetek ennyire hülye, miért nem hívtam fel, mikor ott voltamés repkedtek a baszd_megek, meg a kurv_anyád így úgy. És hogy ő soha nem kér tőlem semmit, de ezt sem vagyok képes megtenni neki, biztos hazudok és nem is voltam ott, meg hogy ezentúl én is így kérjek tőle bármit is, majd így csinálja meg. Ilyenkor elszakad nálam a cérna, mert tényleg csak annyit mondott, hogy nézzem meg, milyen holmik vannak ott, nem azt, hogy vegyek bármit, vagy hívjam fel onnan. És ilyen semmiségek miatt is úgy viselkedik velem, mintha a házat gyújtottam volna fel és égettem volna porig.


2023. ápr. 6. 18:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Belhaltál volna ha összeszeded magad és tíz rohadt percre elviszed őlet, ha már úgyis ritkán talákoztok? Másfelől anyád reakciója is teljesen helytelen, egy kis dolgon nem kéne így fennakadni, neked se, neki se. Volt kitől örökölni.
2023. ápr. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én addig bizony nem beszélnek/nem tartanám a kapcsolatot vele,amíg bocsánatot nem kérne,és nem változtatna az egresszív személyiségén
2023. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Éld a saját életed, ne foglalkozz velük ha iylenek.
2023. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
Én is úgy gondolom,ahogy a 12-es írja, hogy ez a stílus sok,és csak ha ez rövid időn belül nem változik,akkor nem fogsz menni.Bar tudom,hogy ez sem ilyen könnyen megy.
2023. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"elkezdett nekik szidni, hogy ennyire sz_r szemét gyereket ő még nem látott, hogy semmit nem lehet tőlem kérni, bezzeg ő nekem mindent megcsinál"


Ismerős mondat. Igazi szar szülők. Én rohadtul utáltam ezt, hogy nem volt szabad döntési jogom semmiben, mert még a látszólag többlehetőséges kérdés is tulajdonképpen egy bújtatott parancs volt, amit ha nem követek szó nélkül, akkor jött a szájhúzás meg a "bezzeg én mindent megcsinálok" szöveg.


Mondjuk az ok nélkül b+meg és k_anyázás alapvetően nem egy intelligens emberre utal.

2023. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

"Olyankor pedig elkezd utánozni hangosan, hogy "brühühühü, ne hisztizz már mindenen""


Pontosítok, anyád nem hogy nem intelligens, hanem egy primitív tapló állat.

2023. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ilyen stílus nem fér bele. Nem vagyunk nagyon szoros szeretetben élő boldog család de ez nekem nem férne bele. Egyszer mondana ilyet az anyám hogy "krvaanyámat" (ami tulajdonképpen ő maga), vagy hasonlók utána nem erőltetném a kapcsolattartást.
2023. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!