Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Előfordult gyerekkorodban...

Előfordult gyerekkorodban olyan hogy ha nagyon kihúztad a gyufát, akkor szüleid valamilyen testi fenyítést alkalmaztak?

Figyelt kérdés
Így felnőtt fejjel hogy vélekedsz szüleid fegyelmezési módjáról?
2023. ápr. 8. 13:22
A kérdező szavazást indított:
Párszor előfordult, de megérdemeltem.
Többször is előfordult, mély nyomot hagyott bennem.
Többször is előfordult, olyan szinten mély nyomot hagyott bennem hogy még felnőtt fejjel is érzem az utóhatását.
Soha nem fordul elő hogy kezet emeltek volna rám.
34 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Egyre emlékszem, nem érdemeltem meg.

Apám már nem is emlékszik rá, én se tudom, hogy mi volt az "ok", de az megmaradt, hogy napokig féltem, hogy le fog esni a körmöm, meg a furulyázásom is azzal maradt abba. Pedig lehet megtanultam volna idővel elfogadhatóan zenélni.

2023. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Egyszer történt, a konyhában ökörködtem, hiába szóltak rám, nem hagytam abba, és véletlenül megborítottam a serpenyőt, a forró olaj majdnem anyámra borult. Akkor kaptam apámtól egy marha nagy pofont. A mai napig azt mondom, megérdemeltem.
2023. ápr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%
Pofont csak egyszer kaptam, nem megérdemelten; apám viszont időnként még ma is megrángat, és annyit üvölt, hogy mindig azt kívántam, bárcsak verne inkább, azon hamarabb túlesnék (és a rendőrök is örülnének az egyértelmű külsérelmi nyomoknak, amiket sokkal könnyebb leltárba venni, mint a mentális sérüléseket). Természetesen kicsit sem vagyok jó véleménnyel a módszerről.
2023. ápr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyámtól 1-2x a fenekemre csapott kisebb koromban, de már nem emlékszem mi volt. Ezt nem gondolom nagy dolognak. Néha volt, hogy veszekedtünk, nagyobb koromban és kezet emelt rám, de nem pofozott meg. Apám 1x pofozott fel, olyan 8-9 éves koromban, mert ellenkeztem valami miatt. Ezt nem tartom jogosnak, mert nem az a megoldás, hogy szülőként ha az ember mond valamit és a gyerek mondjuk nem úgy akarja és elkezd ellenkezni, akkor lekeverünk neki egy pofont… Többször nem történt meg, de apám hajlamos volt arra, hogy erőltetni akarjon dolgokat.
2023. ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Normál helyzetben szülök nem verik a gyereket.
2023. ápr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. ápr. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Egyetlen maflást kaptam 14 évesen. Máig azt mondom, jogos volt és megértem aput.


Hazudtam, hogy hol vagyok, pedig tudtam, hogy egy barátja anno eltűnt és teljesen máshol keresték, mert nem mondta meg az igazat, hova megy (amúgy én csak kosármeccsre mentem, kb egy km). Meghalt az anyukája hirtelen, keresett a barátnőmnél, én meg sehol...

2023. ápr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
97%

Lányomnak egyszer adtam egy pofont. Asztmás volt, és valamin behisztizett, de annyira, hogy nem kapott levegőt, fuldoklott, és az ajka is elkékült az oxigénhiánytól. Próbáltam megnyugtatni, kizökkenteni az hisztiből, nem ment, végül kapott egy fülest, az kizökkentette annyira, hogy kezelni tudtam a rohamát, és meg is tudtam nyugtatni. Máskor, nem bántottam.


Egyszer a fiamat hagytam, hogy megverje az apja. Nagyon nehéz volt az anyagi helyzetünk éppen, és a fiam pénzt lopott tőlünk. Lebukott. Akkor hagytam, hogy az apja megverje. De még most is sajnálom. Ennek ellenére úgy gondolom, megérdemelte. A lelkifurdalásom ellenére is.

2023. ápr. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Elvettem a távirányítót apukámtól, hogy velünk foglalkozzon ne a TV-vel. Ezért ő szíjjal vert el. Szerintem nem érdemeltem meg.
2023. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
97%

Konkrét pofon talán 4-5 alkalommal fordult elő, amire emlékszem. Egy kivételével mind megérdemeltem.


Nincs vele bajom. Főleg annak fényében, hogy az anyám által alkalmazott napi szintű, többnyire indokolatlan lelki terror ugyanolyan fájdalmas volt...

2023. ápr. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!