Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Állandó vita a pénz miatt?...

Állandó vita a pénz miatt? Mivel lehet felnyitni egy szülőnek a szemét, hogy az nem élet, ahogy ő él?

Figyelt kérdés

Vidéken él, munkahelyén kívül sehová nem jár, max. a nagyszülőkhöz kéthétben egyszer. Nincs hobbija sem, barátnőkkel telefonon beszél, esetleg 3-4 havonta elmegy valamelyikükhöz egy kávéra. Nem jár szórakozni, mert hogy ő nem szeret, otthon érzi jól magát.

Autót heti egyszer használja, ha bevásárolni megy, amúgy biciklivel megy a munkahelyére és haza. Hétközben nem főz, mert van kedvezményes menza nekik bent, hétvégén valami gyors és olcsó egytálételt. így szerintem érthető, hogy a kiadásai miért alacsonyak... Nincs, mire költsön.


Ebből jön az, hogy mivel én máshogy élek, több pénzt költök el, folyamatosan hallgatom, hogy miért nem spórolok, miért nem teszek többet félre, minek ez, minek az. Hiába mondom, hogy nekem/nekünk így jó, nem szeretnék lemondani a megszokott dolgaimról, meg sem hallja. Úgy, hogy saját keresetem van, saját lakással, külön élek tőle. Sosem tudnék úgy élni, hogy az a napi programom, hogy elmegyek a munkahelyemre, aztán délután haza, és így élem le az életemet (gyerekkoromban is ugyanez volt, vele sehová nem lehetett menni, mert ő otthon érzi jól magát). Ma is elmentünk hozzájuk délelőtt, 10 perc után kezdte, hogy miért voltunk megint nyaralni, hát márciusban is voltunk, minek vettem már megint új kanapét, a covid alatt cseréltem le az összes bútort a lakásban, miért vittünk ajándékot hozzájuk, miért voltunk tegnap este vacsorázni, bulizni a barátainknál, áruljam már el, mi jó van az alkoholban...


Sokszor azt érzem, hogy kedvem sincs vele találkozni, mert mindig ez lesz a téma. Ő nem érti az én álláspontomat, mert az életét otthon, a négy fal között éli le. De folyton számon kér, hogy minek ez, minek az, úristen, hová költök el én ennyi pénzt?!


2023. ápr. 10. 13:20
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
64%
Gondolom, a lakás a pasié vagy örökség...
2023. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
83%

Havonta jársz nyaralni, valami egzotikus országba gondolom, különben nem nyaralásnak hívnád, plusz a többi rongyrázás...

Mindezt huszonévesen, saját lakással...


Gondolom a pasid meg 50+-os...

Ritka ellenszenves vagy kedves kérdező, lesz még itt pofáraesés az életben azt hiszem

2023. ápr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
87%

Hány éves vagy? Munkahelyen hogy tűrnek meg? Csak úgy őszintén? Ilyen beszűkült gondolkodásmóddal nehéz lehet téged elviselni...

Én is fiatal, gyerektelen boldog párkapcsolatban élek, mégse nyaralok havonta, nem vágyok társaságba, nem vásárolok évente bútorokat, nincs autónk, mert mindent megoldunk tömegközlekedéssel, biciklivel/gyalog. Na és akkor mivan??? Akkor már nem vagyok boldog? Introvertált, nyugodt személyiség vagyok, szeretek egyedül lenni, szeretem megbecsülni a dolgaimat, az otthonomat. Nekem ez okoz boldogságot, békét. De bátyám pl extrovertált, neki az okoz örömöt, hogy minden héten mozizik, kirándul, koncertre megy stb. Sose veszekedtünk ezen, a lényeg, hogy nekem így jó, neki úgy, de szeretjük egymást. Fogadd el, hogy anyukádnak úgy jó, és értesd meg vele, hogy neked meg így... Ha belegondolsz ugyanazt csinálod, mint amit anyád. Kéne egy tükör eléd.

2023. ápr. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
97%
"az nem élet, ahogy ő él?" - Az se élet, ahogy te élsz. Nagyon teljesn életed lehet, ha ennyire máséval foglalkozol, s ennyire bele akarsz pofázni máséba...
2023. ápr. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
94%

"Jaj, ezt a "nincs jogod" dolgot hagyjuk már... :D"

. Ja, szóval neked ne mondják meg, de Te hadd mondhasd meg másnak.

2023. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
92%

"Mivel lehet felnyitni egy szülőnek a szemét, hogy az nem élet, ahogy ő él?"


Bocsi, de ha te úgy érzed, neked jogod van megmondani a tutit és kijelenteni, hogyan kell élni, akkor anyádnak is joga van.

2023. ápr. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

Nem rongyrázás az, ha valaki kényelmesen él.

Nem, nincs 50 feletti párom, ahogyan örökölni sem örököltem senki után. Tanulás + kemény munka, némi szerencse a kulcs a sikerhez.

2023. ápr. 10. 15:45
 28/37 anonim ***** válasza:
92%

Bocs, de te nem vagy tanult. Azért az írás stílusa nagyon sokat elmond valakiről.

Egy tanult, intelligens, jó beosztásban lévő ember nem verné magát idegeneknek, hogy de a szpotifáj meg a netflix alap, stb.

2023. ápr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
Én sem vertem magam semmi ilyesmire, példaként mondtam, hogy az anyám reakciója erre a tv, rádió volt. Nem kell ám minden szavamat kiforgatni, ahogyan válaszolni sem kötelező.
2023. ápr. 10. 16:01
 30/37 anonim ***** válasza:
87%
De mikor jön már a folytatás? Tűkön ülök! Egy kis spoiler esetleg? Milyen fordulat várható??
2023. ápr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!