Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek szerintetek ebben...

Mit tegyek szerintetek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Jelenleg a szüleimmel élek albérletben. Nagyon szeretnék külön költözni saját albérletbe, viszont a szüleim ragaszkodnak hozzá, hogy velük lakjak. Sajnos nem értik meg, hogy nekem már saját életet kellene kezdeni, magánélettel.


Azt szajkózzák, hogy nagyon drága az albérlet. Amiben igazuk is van, viszont van munkám, a havi fizetésem kb 400 ezer forint. Az ő bevételük kettőjüknek 500 ezren felül van. Így nem értem ezen álláspontjukat. Mikor ezt megemlítem nekik, akkor jönnek azzal, hogy mennyire rossz lesz nekem egyedül meg önző vagyok, hogy csak magamra gondolok rájuk nem.


Van 2 macskájuk. Imádom őket, de sokszor pihenni se tudok tőlük, mert az egyik macska süket, és szó szerint torka szakadtából üvölt. Vittem állatorvoshoz, semmi baja. Azon kívűl, hogy süket.


Az almot csak én takarítom, mert ők hozzá se nyúlnak.


Most akkor azért (is) kellek nekik, hogy takaritsak a macskák után?


Ha simán keresek egy albérletet, és elköltözöm minden zokszó nélkül akkor nagyon bunkó leszek?


25N



2023. ápr. 12. 08:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%
Simán csak amgukhoz akarnak láncolni.
2023. ápr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem.

Keress egyett es szepen lassan koltozz at. Cimet egyenlore ne mond el nekik.

Majd ha kicsit megbekeltek vele

2023. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Ők az önzőek, ők gondolnak csak magukra. Képtelenek elengedni téged - és nem, nem a macskaalom pucolása miatt -, hanem mert kiüresedne az életük. Ami űrt eddig te töltöttél be. Kezdenek megöregedni és félnek az elmúlástól is, meg a magánytól. Pláne, ha a házasságuk pocsék, nincs hobbijuk, baráti körük, stb.

De ezt a meccset nekik kell lejátszani, saját magukkal.

2023. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Költözz el, nem kell az engedélyük.

Az új címedet nem is kell közölni velük, kezdd el az önálló életet.

2023. ápr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

Pár kérdésem lenne. Mennyivel szállsz be a bérleti díjba, számlákba, kaja költségbe? Mennyire támaszkodnak rád a takarítás, bevásárlás, ügyintézés feladataiban?

Ha a költözéseddel érezhetően több kiadásuk és dolguk lenne, akkor érthető, hogy logisztikai szempontból kellesz nekik.

A másik az érzelmi ragaszkodás lehet. Ha ez a helyzet, akkor megszokták, hogy amikor egymással nem akarnak beszélni, ott vagy te. Most már nem úgy szeretik egymást, mint régen és kell egy villámhárító.

Egyik esetben sem kell oda horgonyoznod magad, különben neked nem lesz magánéleted, később családod. Keress egy lakást és ha megvan a szerződés, szólj, hogy például következő hónapban költözöl, mert külön életet szeretnél. Így nem 2 nap alatt kell átrendezniük az anyagiakat és a napi rutint. Ennyi figyelmesség szerintem belefér.

2023. ápr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen költözz el, ha megteheted.

25 éves vagy, felnőtt, de a szüleid nem akarnak hagyni felnőni, nem akarnak elengedni. Ennek rossz hatása lesz (vagy már van) az életedre.

Velem is ez volt. Persze volt sírás, érzelmi zsarolás, minden, amikor elköltöztem. De utána lenyugodtak és jó lett a kapcsolatunk.

Vállalni kell a konfliktust, a sértődést. De megéri!

2023. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lennél bunkó.

A szüleid durván magukhoz akarnak láncolni. Így sosem lesz saját életed.

Még ma kezdjél el nézegetni albérleteket!

2023. ápr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
8-as, magadra ismertél a kérdező szüleiben, ugye? :-)))
2023. ápr. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
8: Én a saját (korábbi) életemről írtam.
2023. ápr. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szepen kezdj el felre tenni

Es alberletet keresni

Kilehet fogni nagyon jokat ha szansz ra idot

Hidd el minnel tobb ido telik el annal nehezebb lesz elkoltozni

Minnel hamarabb uj eletet kezdesz annal hamarabb szokjak ok is meg te is

Baratkozzanak a tudattal

Ez a te eleted te eles

Nem ok ..

2023. ápr. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!