Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt "gyereknek" hány év...

Felnőtt "gyereknek" hány év felett kellemetlen otthon lakni?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 12. 17:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkortol, amikor megkerdezik ezt itt a gyakorin.:-)

Ha ez 50 evesen kovetkezik be akkor 50-tol, ha 19 evesen akkor akkprtol. Kulonben miert kerdezned?

2023. ápr. 14. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy szülõi házból csak egyszer lehet elköltözni, de akkor végleg. Onnantól kezdted oldjam meg egyedül (segítséggel persze, helyzetnek és kornak megfelelõen)
2023. ápr. 14. 07:39
 23/27 anonim ***** válasza:
52%

20 évesen már el akartam költözni. 21 évesen konkrét terveim voltak, hogy végre elmenjek, de úgy alakult, hogy mégis maradtam. Akkor kicsit jobb volt a helyzet otthon. 24 évesen lett egy kapcsolatom (rövid volt), akkor kezdtek el a szüleim nagyon idegesíteni, mert minden alkalommal, amikor elmentem vele találkozni, vagy hazajöttem tőle, megkaptam, hogy "soha nem vagy itthon". Akkor úgy voltam vele, hogy oké, engem az sem érdekel, ha megszakadok a munkában, csak keresek valami jól fizetőt és lelépek. Aztán jött a covid. Akkor még jobban idegesítettek, mert MINDIG otthon voltak. Nekem olyan munkám volt, hogy muszáj volt bejárnom. Soha nem volt egy perc nyugtom sem, anyám bepánikolt a korlátozásoktól és nem engedett el sehova munkán kívül, vagyis persze elmehettem volna de akkor balhé van. Minden percemről be kellett számolnom. Keresgéltem a lehetőségeket, végül találtam egy külföldi határozott idejű munkát, 25 évesen elmentem. Visszajöttem, akkor már az utolsó napokban még kint kerestem munkát itthonra. Egy hónappal a hazaköltözésem után lett is. Akkor 26 voltam. Az albi árak lementek, szobát akartam bérelni. Elmentem randizni és anyám elkezdett hívogatni 10-kor, hogy mégis hol vagyok azonnal menjek haza. Akkor az addigi tervem módosult, mert addig úgy voltam vele, hogy oké megvárom a próbaidő végét és elköltözöm. De még az első munkanapomat sem vártam meg, kivettem egy szobát 3 nappal később. Volt nagy meglepődés, szegény soha többet nem tudott már kontrollálni engem.


Szerintem mindenki aki megteheti anyagilag, költözzön el 20 évesen legkésőbb, mert nekem már két éve, hogy leléptem de pszichológushoz járok, nagyon rosszat tett a mentális egészségemnek, hogy olyan sokáig otthon maradtam.

2023. ápr. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
67%

#23 Ez rajtad már nem fog segíteni, de én már 16-18 évesen is úgy oldottam meg az "anyám hív 10-kor" problémát, hogy megígértem, 10-re hazamegyek. És 9.55-kor telefonáltam, hogy most indulok, bocsánat, de 10.15-re tényleg otthon. Akkor már ők is aludtak volna, ezt párszor eljátszottam és anyám megmondta, hogy "nem érdekel, mikor jössz haza, csak ne telefonálgass nekem éjszaka".

Persze közrejátszott, hogy én már gimiben is kollégista voltam (nem is tudom elképzelni, hogy máshogy lehet átélni a kamaszkort, ha nem úgy, hogy csak a hétvége és plusz egy telefon a kontakt a szülőkkel), de nagyon hamar kijátszottam, hogy ne legyen takarodóm otthon. (Persze ha bármi munka volt, akkor otthon voltam, disznót vágni, fát hasábolni stb. tehát tudtak rám számítani a szüleim, de ha akár nő, akár társaság miatt leléptem, annyi érdekelte őket, hogy reggelre otthon legyek.)

2023. ápr. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
52%
#24 Igen ez így tök jó, a te szüleid meg is értették ezt. Amúgy vicces mert nekem ez apámnál működött, 16 évesen mondtam neki, hogy elmegyek egy buliba, 1-kor jön a helyre barátnőm apukája és hazahoz, ő meg valahogy félreértette, hogy én fél 1(!)kor már otthon leszek. Sms ezett, hívott, de le voltam némítva. Aztán megláttam az ajtóban. Még fent volt és leb.asztam hogy ő ne várjon meg, azt mondtam, a helyről indulok 1-kor, ne hívogasson, neki tudnia kellett volna, hogy mikor jövök, hiszen elmondtam. Aztán soha többet nem csinált ilyet. Anyám meg a covid miatt kattant be, meg szerintem bepánikolt, hogy jaj jaj 24 éves lassan biztos elköltözik, és akkor lett ilyen kontrollmániás ebben a témában. Akkor jelentette be Vitya, hogy korlátozás lesz MÁSNAPTÓL, de nem éjféltől, hanem reggeltől. Tudta, hogy két metró megállónyira vagyok otthonról egy általa is ismert baráttal, és elkezdett hívogatni, hogy nem szabad ilyenkor kint lenni menjek haza azonnal. Aztán másfél év múlva már nem volt korlátozás, de ugyanezt bejátszotta egy randimon. Aztán ilyenkor már tényleg nem lehetett mit csinálni csak végre elköltözni. Azóta szabad az életem :D
2023. ápr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
68%
#25 Apám 14 éves koromtól kezdve csak annyit kérdezett, amikor elmentem otthonról, hogy óvszer van-e nálam, akkor még csak hallomásból ismertem az alkoholt, de magából indult ki, azt mondta, úgyis iszik a gyerek, minek b*szogassam. Covid idejére meg elvégeztem egy egyetemet, meg voltak nevelve, hogy havonta látnak, biztos sokat aggódtak miattam, csak ugye nem volt beleszólásuk. De egyik tesóm meg hazaköltözött a covid miatt, őt is hagyták élni.
2023. ápr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én 24 vagyok, szerencsére jó a viszonyom a szüleimmel, szóval egyikünknek sem probléma.

Barátnőm helybéli, városba nem akarunk költözni, itt meg nincs albérlet, úgyhogy maradt mindenki otthon.

Kevésbé rossz így, mintha oda költöznénk valamelyik családhoz.

Mivel családi vállalkozásban dolgozunk, így pl munkábajárásnál, pakolasnal előny is.

Konfliktus nincs, mondjuk én nem is csak a lábam lógatom otthon, az én részem én tartom karban, és az extra igényeimet is én finanszírozom. Anyum főz mert otthon van, szóval azt nekem nem kell, de természetesen adok a közösbe minden hónapban.


Alapvetően mindenki azon a nézőponton van, hogy inkább legyen ez, mint havonta több százezer forint elégetve, aztán majd ha úgy alakul, akkor innen tudunk lépni majd sajátba.

Logikusan szerintem, mint belepusztulni a munkába 20 évesen, mert mindenki azt sugallja, hogy gàz vagy, ha nem költözöl el. Persze, ha valakinek rossz a viszonya a családdal, az másik téma.

2023. ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!