Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha különköltözik a felnőtt...

Ha különköltözik a felnőtt gyerek, miért sajnáljáka szülőket?

Figyelt kérdés
Valószínűleg számítottak rá, főleg, ha már 20 fölötti és már dolgozik. De sokan a szülőket sajnálják, hogy jaj otthagyja őket a gyerek, tőlük kérdezik, hogy élik meg, nem csinált ezzel nagyon rosszat? Mintha az lenne a normális, hogy örökké otthon él a gyerek.
2023. ápr. 19. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Mert hiába normális, azért ez nagy változás, üresebb lesz a szülő élete. De ezen túl kell esni, ez is veszteség a maga módján. Ezért nem szabad csak szülőnek lenni. Igenis hobbizni, barátokkal programozni kell. (Akkor is ha a gyereknek nem tetszik hogy a szülők nem őt ugrálják körül, van életük mellette is) Így igaz hogy a gyerek önállósodásával életük egy fontos részét el kell engedni, de bőven marad amit élveznek\szeretnek.
2023. ápr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Az "üres fészek szindróma" valóban létező jelenség. Ez nem azt jelenti, hogy a gyereknek otthon kellene maradnia, sőt 18 éves kortól mindenképpen el kell kezdeni a leválást. Ez lenne az élet normális menete, de azért ehhez az új helyzethez való hozzászokás nem egyszerű a szülők számára. Ezt fejezi ki a sajnálkozás.
2023. ápr. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Ostoba kérdés!

Hát azért nagy változás ez a szülő életében! Aki szereti a gyerekét, annak hiányzik, akármennyire természetes jelenség.


Komolyan mondom, ide csupa autista vagy más okból érzelemre képtelen, ridegtartásban felnőtt ember írogat? Normális érzelmi világú ember azonnal érti ezt, nem csodálkozik rajta!

2023. ápr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a többség 14-15 éves kiskamasz, abszolút nulla élettapasztalattal.
2023. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Én emlékszem, hogy mennyire menni akartam már otthonról, milyen izgatottan készülődtem a saját életre éppenhogy nagykorúként és hogy milyen rosszul esett, de éppen a saját példámon keresztül megértettem amikor a gyerekeink tették ugyanezt.
2023. ápr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
42%
Nem sajnálják csak meg eklls zokni az új helyzetet.
2023. ápr. 20. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 NTBS ***** válasza:
84%
Lelkileg nehéz.
2023. ápr. 20. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!