Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám nagyon gazdag, mégsem...

Apám nagyon gazdag, mégsem segít nekem semmiben. Mit tegyek, hogy ezt el tudjam felejteni? Lelkileg nagyon megvisel.

Figyelt kérdés
A szüleim elváltak még gyerek koromban, apám 3 havonta keres telefonon, ennyiben ki is merül a kapcsolatunk, egyáltalán nem érdekli mi van velem. Anyukám meghalt, én albérletben lakok, amit alig tudok kinyögni, közben tanulok és dolgozok. Van, hogy napokig napi 1x tudok enni, főleg a mostani nehéz időszakokban, mert annyira elfogy a pénzem, alig tudok valamicskét félretenni. Apámnak mindig új barátnői vannak, akiknek ha van gyerekük, mindenfélét vesz nekik, kocsit stb, hogy bevágódjon a nőnél. Az egyik nőjének akivel 1 évig volt együtt, vett egy lakást is. Tudja, hogy mennyire nehezen boldogulok, a vér szerinti lánya vagyok, mégsem segít, hanem azt hajtogatja, hogy "alakítsam úgy az életemet, hogy jobb legyen, neki sem segített senki". Sajnos másfél éve küzdök daganatos betegséggel, de ez sem hatja meg, amikor felhívtam, hogy nagyon drágák a gyógyszereim és segítsen, nem tette, csak kamuzott, hogy nincs pénze, de a következő hónapban vett egy 15 millió forintos hajót magának. Nem tudom hogy fogok így boldogulni, igazán segíthetne, de szerintem élvezi, hogy szenvedni lát. Lelkileg teljesen tönkretesz, nem tudom mivel érdemeltem ezt, miért akar büntetni. Hogy tudnám ezt magamban helyre tenni? Semmi önbecsülésem nincs már. Sajnos pszichológusra nincs pénzem. 22/L
2023. ápr. 20. 13:14
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
53%
Gyerektartást fizetett? Ha nem, vagy lófaxnyi összeget, ha nagyon messzire mennél, talán bíróságra viheted, hogy utólag te ezt be akarod hajtani.
2023. ápr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%
Szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2023. ápr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Fizetett, bár anya úgy könyörögte ki tőle mindig.
2023. ápr. 20. 13:33
 4/35 anonim ***** válasza:
90%

Apád nem akart téged, egy kolonc vagy a nyakán és ennyi.


Röviden. Sajnálom :(

2023. ápr. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
88%
1-es, a gyt maximum félévre lehet behajtani, annál tovább nem.
2023. ápr. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom, de hogy tehetném magam túl rajta lelkileg?
2023. ápr. 20. 13:35
 7/35 anonim ***** válasza:
97%
Fel kell nőnöd. 23 vagyok, szintén meghalt anyum, apám a nőjével havi 2-3x megy el hosszúhétvégére, én meg a penészes albiban tanulok most is...:D Ez van spirte ne görcsölj rajta mert csak rosszabb lesz. Annyit tudok írni, hogy nem vagy egyedül sajnos, nem mindenkinek vesznek lakást, kocsit ballagásra a szülei.:D
2023. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
56%

Te figyu, nem kötöszködésképp, de ahhoz képest, hogy háromhavonta csak egy telefonban merül ki a kapcsolatotok, meglehetősen pontosan képben vagy az életével és a kiadásainak összegével kapcsolatban.

Egy idegen vagy neki, te magad írod, hogy sose érdekelte, mi van veled, sose akart veled kapcsolatot, se nagyon fizetni utánad. Mit gondolsz, miért változna mindez, csak azért mert felnőtt vagy? Valószínűleg anyáddal ment úgy tönkre a kapcsolat, hogy benned se lát semmi jót. Te se apát keresel benne, hanem pénztárcát.

Nem értem, miért nehéz ezt neked lelkileg elviselni, mikor gyakorlatilag ebben nőttél fel, ezt szoktad meg, soha nem volt másmilyen. Miért akarsz ráakaszkodni, mikor semmit nem jelentesz neki? A vér nem minden...

2023. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
37%

Biztosan meglepő lesz, de te is kereshetnéd ám. Nem csak akkor, amikor pénz kellene. Ha az én nagykorú gyerekem mindig arra várna, hogy én hívjam és akkor is pénzt kérne, igen gyorsan elmaradna minden telefon hívás.

Amúgy meg pszichológus

2023. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
8-as azért tudok a kiadásairól, mert ahányszor hív, mindig csak dicsekszik, de tőlem nem kérdez hogy vagyok, mit segíthetne. A legutolsó beszélgetésünk arról szólt, hogy elmesélte, hogy a nője Bécsben akart vacsorázni és ő ezért kivitte Bécsbe, és hogy ez mekkora poén. Remélem így már érthető.
2023. ápr. 20. 13:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!