Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Röviden próbálom leírni a családi történetünk,van édesanyám és négy testvérem. Édesanyám sokáig élt a jelenlegi párjával,aki a nevelőapám. Édesapám nem ismerem

Volt egy férje,akitől van két nővérem,tőle elvált és valahogyan lettem én...

Három éves voltam,amikor összejött a nevelőapammal,ebből a kapcsolatból született az öcsém. A két nővérem ekkora már felnőttek voltak,nem is laktak otthon. A lényeg,életünk ahogyan éltünk. A nevelőapám gyakran nézett a pohár fenekére. Elég sok veszekedés,vita és minden egyéb volt nálunk. Édesanyám nem volt a legjobb anya. Nem törődött velünk,volt arra eset is hogy lyukas cipőben kellett járnom iskolában,téli időszakban. Nem dolgozott évekig. Felnőttünk,úgy ahogyan. Mondhatnám hogy szélnek voltunk eresztve. Az öcsém jobb helyzetben volt mint én,neki megvette az apja amit kellett. Majdnemhogy mindene megvolt. Az apja részéről van még két testvére.

Mondhatom hogy az életem normális mederbe terelődött. 16 éves korom óta dolgozom,jelenleg 29 éves vagyok. Egyetemre járok,van állásom . Sikerült kitörnöm

De most jön a csavar. A nevelőapám daganatos,már ágyban fekvő. A lánya elvitte magához,vállalta az ápolását. Az anyámat kitették a házból. Nincsenek megházasodva,nincs semmilyen szerződés köztünk. Édesanyámnak van egy háza,oda átköltözött.

Most jelenleg azt kell hallgatnom hogy neki milyen rossz,és mi lesz vele..

Szerintettek?



2023. ápr. 20. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem értem, milyen választ vársz tőlünk! Ebben nincs kérdés. Semmit nem tennénk. Mért kéne bármit is?
2023. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem, TE hol vagy ebben a "helyzetben". Mivel kapcsolatban akarsz tenni valamit?
2023. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem kell tenned amit nem akarsz. Ha akarsz segítesz, ha nem senki sem hibáztathat érte. Annyit viszont nem árt tudni, hogy nem csak a bejegyzett élettársi kapcsolatok esetén vannak jogaik a feleknek. Ha a házat/vagyont közösen szerezték érdemes lenne beszélni egy ügyvéddel
2023. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben először finoman közölném, hogy nem érdekelnek a sirámok - ha valóban így van - majd ha nem érti meg, fognám és letiltanám minden honnan. Majd boldogul ahogy akar/tud.

Mindenki a saját élete kovácsa. Felépítettél magadnak egy életet. Csak annak az életét lehet elrontani, aki hagyja. Te ne hagyd! Nehezen teremtetted meg a stabilitást az életedben minden segítség nélkül. Most már ragaszkodj hozzá. Ne hagyd, hogy elvegyél. Édesanyád magáért felel. Ahogyan te is. Neked semmilyen felelősséged nincs iránta. Főleg, hogy a múltban olyan csúnyán többször is cserben hagyott.

2023. ápr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak jajgatás van, addig fél szavakkal reagálnék a helyedben és miután letettem a telefont, csinálnám tovább a dolgom.

Amikor elkezd pénzt vagy másfajta támogatást kérni, akkor először elmondanám, hogy épp milyen helyzetben küzdök magam is, másrészt emlékeztetném, hogy az eltelt évek alatt lett volna alkalma megelőzni a kiszolgáltatottságot.

2023. ápr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit csinálnod. Én azt sem értem miért kell sajnálni anyukát saját maga szerint?
2023. ápr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Eszerint a ház, ahol felnőttetek, kizárólag nevelőapád tulajdonában volt?

Anyukádnak van hol laknia. Nem értem, mi baja van. Erkölcsileg rendkívül rossz véleményem van róla. Egyrészt mert nem törődött veletek gyerekkorotokban, másrészt mert amikor az élettársa halálos beteg, nem őérte, hanem saját magáért aggódik, ráadásul indokolatlanul. Neki legalább annyira kötelessége lenne ápolnia a párját, mint a lányának az apját.


Mit tegyél?

Semmit.

2023. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

Hogy mit csinálnék ha én lennék a helyedben?


Ugyanazt mint most: szauna, medence, nyaralgatások, gyúrogatás, party, kondi-szoli, chill 😎

2023. ápr. 21. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Off Ha ket novered és egy öcséd van, akkor hogy van négy testvered?



Mi a kerdesed amugy?

2023. ápr. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért " kell " hallgatnod? Azért nem kötelező a dolog, meg elhet oldani hogy kész, nem vagy kíváncsi a panaszáradatra még ha jogos is.
2023. ápr. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!