Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragszol a szüleidre, amiért...

Haragszol a szüleidre, amiért fizikailag bántalmaztak gyerekkorodban?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 21. 09:24
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
82%

15-os vagyok. Kérdező, igen ez baj és gáz így amiket írtál. Sajnálom. A biztonságerzeted alapjaiban rendült meg azokban, akikben a legjobban kéne bízni egy gyereknek, a szüleiben.


Nálunk olyanok miatt volt néha "verés" (amúgy meg annak se nevezném, hogy a mogyorófa vesszővel néha kaptunk a hátsónkra)

2023. ápr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
79%

Bocsi véletlen elkuldtem

.. Tehát nálunk is inkább visszapofazas, és egyéb dolgokért...

2023. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

A fizikaira nem. Talán egy kezem elég lenne, hogy hány pofont kaptam, de azokat megérdemeltem egytől-egyig.


Azért sokkal jobban haragszok, amiért mentálisan megnyomorított apám és ez már egész életemben így marad.

2023. ápr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
70%
nem haragszom rajuk, ertem miert vesztettek el sokszor a turelmuket, tenyleg nehezen kezelheto gyerek voltam, ok meg stresszes eletet eltek. ettol fuggetlenul en nem vernem a sajat gyerekemet
2023. ápr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
75%

Főleg az maradt meg, hogy igazságtalanul lettem megverve. Amit akkor is tudtam, most is.

Haragot már nem tartok, mert megértettem, hogy a szüleimnek nem volt más eszközük, ehhez nyúltak. Olyan, mintha az ember az analfabétára haragudna, hogy nem olvasta el a levelét.

2023. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
15%

"Anyám soha de soha nem kért emiatt bocsánatot, sőt, lépten-nyomon hangoztatja, hogy ő jó szülő."

Tudja egyáltalán, hogy neked ez még mindig mennyire fáj? Beszélj vele!


"Az ok, amiért erről nem beszélek (anonim oldalakon kívül), mert úgy érzem, onnantól kezdve az az ember megvet, amiért még mindig tartom velük a kapcsolatot."

Bárkinek nem is kell elmondanod, nem tartozik mindenkire.

De azért a párod... Szerintem ha neki sem mondod el még akkor sem, ha feljön a téma, még akkor sem, ha ennyire foglalkoztat továbbra is, még akkor sem, ha ennyire sebzettnek érzed magad még mindig az anyukád miatt, az azért van, mert nem bízol benne. Akkor meg miért vagy vele?... Ha szeret, nem vetne meg. Megpróbálna megérteni. Ha nem is menne neki elsőre, mert nem tudná elképzelni, hogy ő ilyen helyzetben tartaná a kapcsolatot velük továbbra is, attól még nem vetne meg, ha szeret. Legfeljebb nem értene. Egy ideig. Na és? Attól még szeretni továbbra is ugyanúgy szeretne.

2023. ápr. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

#26 az utolsó kísérletem a megbeszélésre 3 éve volt, azt mondta: "20x éves vagy, már nem én tehetek arról, ha valami bajod van". Úgy egy fél éve egy családi összejövetelen pedig képes volt azt mondani a többieknek, hogy én azt hiszem, hogy ő rossz anya, miközben ő nagyon jó anya és nem is tudom, milyen jó dolgom van. Azért nincs tisztában azzal, hogy nekem mennyi fájdalmat okozott, mert nem akar. Nem hallgat meg, elküld azzal, hogy felnőtt vagyok és neki már nincs dolga velem.


Azt meg elismerem, hogy vannak bizalmi problémáim, ez mondjuk sokat javult már.

2023. ápr. 21. 13:30
 28/39 anonim ***** válasza:
70%

"elküld azzal, hogy felnőtt vagyok és neki már nincs dolga velem"

Talán csak túl könnyen hagyod magad lerázni. :)


Valahol igaza van, azt azért lássuk be: minél idősebb valaki, annál inkább saját magán múlik már, hogy hogyan alakítja az életét. Pl. te is fordulhatnál pszichológushoz is, ha egyedül nem megy ennek a feldolgozása, ő meg nem vevő a segítségkérésedre.

2023. ápr. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Lassan fél éve járok, most pont azért merült fel a kérdés, mert érintettük a témát
2023. ápr. 21. 13:41
 30/39 anonim ***** válasza:
89%
Akkor sínen vagy, jól van. :)
2023. ápr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!