Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Haragszol a szüleidre, amiért...

Haragszol a szüleidre, amiért fizikailag bántalmaztak gyerekkorodban?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 21. 09:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
90%

2-es válaszoló vagyok.


Szerintem kérdező, te azért szégyelled, mert nem tetted túl magad rajta. Én régen túl vagyok rajta, felnőttként már rég nem haragudtam rájuk emiatt, és simán beszéltem is erről a feleségemmel, amikor szóba került a gyereknevelés.

Az én felfogásommal az furcsa, hogy miért nem lehet erről beszélni.

2023. ápr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
84%

Igen, amióta meg saját gyermekeim vannak azóta tudom, hogy ma azokért amiket tettek velem-börtönben lennének.Nem 1-2 évre, hanem sokra.


A mai eszemmel, és a gyermekeim ismeretében 100% jobb lett volna bárkinél a családba a helyem-mint ahová születtem. Még ha csak megtürt személy is lettem volna másnál.


Az élet megy tovább, és a jó hír az, hogy a jelenlegi családomban kaptam kárpótlást, a férjemtől, a gyermekeimtől, a barátainktól. Sosem hittem volna hogy saját boldog családom lesz bármikor is.


Több évtizednek kellett eltelnie mire áttudom már lépni ezt az egészet.


1-2 pofon, elnáspángolás mert csintalan a gyerek és a rendszeres, napi szintű gyötrés, kinzás, megalázás, folyamatos ütlegelés között óriási különbség van.

2023. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
100%
*folyamatos ütlegelés, szidalmazás
2023. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim válasza:
95%
Igen haragszom.Mert az apám fizikailag bántalmazott kőkeményen,az anyám "dolga" a lelki terror volt.Nőként,anyaként,emberként még mindig érzem a hatását,jártam pszichológushoz.Sokat alakultam,de egészséges sosem leszek.Élnek,de szerencsére nem részei már az életemnek.Felnőttként már dönthetek úgy,h ezt nem tűröm.
2023. ápr. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Már nem. De ehhez sok évi terápia kellett.
2023. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
88%

19


A te szüleid nem normális pszichopaták voltak.

2023. ápr. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
12%

26


A bizalomnak semmi köze a szeretethez.

2023. ápr. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk szerencsére nem volt divat.
2023. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
77%

Dehogy is. Te haragszol a kutyára, ami megharap, mert azt hiszi bántani akarod a kölykeit? Nem. Megérted és sajnálod, hogy fél.

Én sajnálom apámat, amiért zseniként, a hivatalosan zseni gyermekével nem tudott szinte semmilyen kapcsolatot kialakítani. :// Ja és persze azt is, hogy nincsenek olyan igaz és szép eszközei, amik a fizikai bántalamzást lecserélnék.

2023. ápr. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!