Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt anyukám?...

Miért csinálja ezt anyukám? Miért ilyen velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott a helyzet, hogy ámbár nem szoktam beteges lenni, de idén már vagy 4-5X az voltam, és sikerült valahogy megint elkapnom az influenzát. Alapján véve Egyetemről sem szoktam sokat hiányozni, csak ha tényleg beteg vagyok vagy nem érzem jól magam.

Ma éjjel semmit nem aludtam, ugyanis nagyon elkezdett fájni a fülem.

A héten már itthon voltam kedden mert az influenzám még tartott, de szerdán már bementem, hogy ne is hiányozzak, meg mert anya noszogatott.

Valószínűleg itthon kellett volna maradnom még szerdán is, mert most átterjedt a fülemre. Mondtam anyának, hogy nagyon fáj és szeretném megnézetni az orvossal, mire ő, hogy “Ennyit nem hiányozhatsz, szedd össze magad, menj be”.


És szinte mindig ezt mondja akárhányszor beteg vagyok. Nem tehetek arról, hogy megbetegszem, miért nem érdekli őt az egészségem?


Nem vagyok az az ember aki elhagyja magát, de nem szeretném hogy mégrosszabbul legyek ráadásul semmi olyan gyógyszer nincs itthon amit magammal tudnék vinni a suliba, hogy bevegyem ha fáj.


Mit gondoltok erről? Jogos a fennakadásom?


Segítő válaszokat köszönöm!



2023. máj. 4. 06:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
"csak nálunk a családban szokás hogy szólunk anyának ha nem megyünk suliba, hiányzunk, stb." ehhe... felnőni meg majd öreganyám fog helyetted, mi?
2023. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell mindenről tudnia, dokihoz tudsz egyedül is menni.
2023. máj. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
63%

Az én anyám is utálta ha beteg vagyok, ha kicsit is látta rajtam, hogy nem oké valami, rám kiabált, hogy NEM LEHETSZ BETEG. Ezt addig csinálta, amíg neki ezzel feladata volt, tehát otthon kellett maradnia velem, vagy gyógyszert venni, orvoshoz vinni, stb. Nem szerette, ha plusz terhet teszek rá, már így is teher voltam neki, mert létezem és nem tudott egész nap pihenni. Mindig beküldött engem is suliba, ha tudott. Ha mondtam reggel, hogy beteg vagyok, akkor mondta, hogy igyak egy pohár vizet és jobb lesz és menjek be. Bezzeg más gyereknek csak nincs kedve bemenni és az anyja leigazolja neki... Ezt az egyetemen hiányzik az ember dolgot sem értette. Nem járt egyetemre, nem tudja, hogy mennyit lehet hiányozni, meg hogy akkor nem úgy van, hogy osztálytársaktól kell a leckét megkérdezni, hanem felteszik netre az anyagot.


Azért ilyen anyukád, mert nem akar veled foglalkozni, nem akarja, hogy te legyengülj és ő egyedül maradjon pl a háztartással. Meg hogy néz már az ki, hogy az ő gyermeke nem jár iskolába és akkor így biztos nem tud jól teljesíteni és akkor szégyenkezhet.


Nem a te hibád, ez az ő jellemhibája.

2023. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
60%

Költözz koleszba és nem fog beleszólni a dolgaidba.

amúgy meg örüljön, hogy bejársz, én elég ritkán tévedtem be a suliba anno :D

2023. máj. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
89%
Jogos, és sürgősen menjél el fülészetre, nehogy ráhúzódjon esetleg akár az agyadra is ez a fülgyulladás. Anyukád nem elég intelligens.
2023. máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
70%
Az egyetem többek között önállóságra tanít. De te nyugodtan kérdezd csak meg anyukád, mert a ti családokban ez a szokás. 😅
2023. máj. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!