Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám szerint tönkretettem...

Anyukám szerint tönkretettem a születésnapját, buliját, mit csináljak? Hogy hozzam helyre?

Figyelt kérdés

Szombaton volt 50 éves, alapjáraton egy nagy szülinapi meglepibulit akart magának, vagyis félig meglepit, mert a helyszínt mondta előre, mi legyen, meg a vendégeket is ő írta össze.


A probléma az, hogy a helyszín árajánlata 30 ezer forint/fő volt, plusz 350 ezer terembérlési díj. Ezen felül jött volna még minden más, pl. díszítés, torta stb. 17 éves vagyok, ezt így hirtelen a zsebpénzemből nem tudtam volna kigazdálkodni, meg én pl. a helyszínnel nem is szerződhettem volna. Anyukám férje meg mindenre csak a vállát vonogatta, hogy majd megnézi, meg majd elintézi, ha rákérdeztem, hogy na, elintézte-e már, rám üvöltött, hogy nem, dolgozott, nem volt ideje. Szóval hagytam, aztán meg ilyenekkel jött, hogy beszéljem meg a meghívottakkal, hogy a bulinak a költségeit dobjuk össze közösen, meg hogy elég, ha lesz süti, nem kell torta, az drága. Hétszámjegyű fizetése van, anyukám mindent megtesz neki, éppen a bilit nem készíti az ágya mellé, hogy még azért se kelljen a férjének felkelnie, hogy wc-re menjen... Magára sosem sajnálja a pénzt, most meg ezzel jött, hogy a vendégek fizessék a részüket, meg a terembérlés díját is dobjuk szét. Mondtam, hogy ezzel nem hívok fel senkit, a nagyszüleimet sem akartam ezzel terhelni, mert a kettejük nyugdíja kevesebb szerintem.

Anyukámat kérdeztem, hogy esetleg más helyszín nem-e lenne jó, közölte, hogy nem, vagy az, vagy neki nem is kell buli. Így végül nem lett szervezve semmi.


Csináltattam neki tortát, a nagyszüleimnél volt családi ebéd, meg lefoglaltam kettőnknek egy wellnesshétvégét, az én részemet abból apukám állta.

Aztán tegnap bejött a szobámba, hogy hosszas gondolkodás után úgy döntött, elmondja, mennyire csalódott, hogy mindent megtesz ezért a családért, a s_ggünk ki van nyalva, de még az 50. születésnapjára sem érdemelte meg, hogy meg legyen ünnepelve rendesen. Mondtam, hogy mik történtek, hogy a férje miket mondott, hogy viselkedett, erre elkezdte, hogy itt vagyok én is, mint a gyereke, nem csak a férje van. Mondtam, hogy kb. milyen árak vannak, a heti 5 ezres zsebpénzemből nem tudtam volna ezt kigazdálkodni, a férjére nem tudtam hatni, őt semmi nem érdekelte ezzel kapcsolatban. Az volt a válasza, hogy "akkor mentél volna el dolgozni b_zmeg", meg hogy miért nem adtam el a ruháim közül, és gyűjtöttem össze abból a pénzt... Rosszul esik, hogy engem hibáztat, miközben a férjétől kapott egy 3 szálas, kókadtrózsás csokrot, meg egy 20 ezer forintös Müller ajándékutalványt, pedig ő nem a karácsonyi ajándékpénzéből + a zsebpénzéből gazdálkodik, mint én.


2023. ápr. 10. 18:21
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
99%
Ne hozd "helyre". Nem is tudnád meg ne is akard. (A feladat nem volt rád méretezve.)
2023. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Hát jó, csak most rám haragszik, hogy neki hogy van ennyire szemét gyereke, úgy látszik, ő ennyit sem érdemel.
2023. ápr. 10. 18:32
 3/45 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
99%

Nem kell helyrehoznod semmit, hiszen nem rontottál el semmit. A férjecske (aki ha jól értem nem az apukád) feladata lett volna megszervezni ezt neki. Eleve a meghívni szándékozott emberek listáját miért neked adta oda és miért neked mondta a drága óhajtott helyet?

Én odamennék hozzá hogy hosszas gondolkozás után arra jutottam, hogy szerintem a férjecskéddel nem illetek össze, mert arra nem volt képes hogy támogasson engem a szülinapi bulid megszervezése során.

Te minden tőled telhetőt megtettél.

2023. ápr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem menj el dolgozni a nyáron, és ha kell, adj el párat a ruháidból, bármit, hogy 18 évesen megpattanhass innen. Anyád a 3 kókadt rózsát sem érdemelte meg.
2023. ápr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
88%

Komolytalan.


Egy értelmes 50 évesnek eszébe sem jutnak ilyen irreális kívánságok.

2023. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
82%

AZ egész eléggé kitalált történetnek hallattszik egyetlen szülö sem bízza meg a 17 éves gyerekét a szervezéssel, föleg, hogy jogilag sem köthet szerzödést, másrészt meg eleve nem lehet fél millió fölötti pénze kifizetni az egészet.

A mostohaapa megint eléggé eröltetett ötlet, meg ha ö semmit nem szervez, segít, fizet, akkor minden értelmes lény szólt volna az anyának.

2023. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
96%
Anyád - feltehetőleg - az apádra haragszik, csak nem kellően tökös ahhoz, hogy vele menjen szemközt. Így a sérelmét rád vetíti. (A könnyebb ellenállás felé megy)
2023. ápr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
94%

Sajnállak, hogy ilyen gyerekes és komolytalan a felfogása van anyádnak.. Te nem hibáztál semmiben sem, neki kellene felnőnie, bár már 50 évesen késő..


"Anyukámat kérdeztem, hogy esetleg más helyszín nem-e lenne jó, közölte, hogy nem, vagy az, vagy neki nem is kell buli."


Komolyan, mint valami 8 éves.. :D

2023. ápr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

17 éves lány vagyok, szépérzékkel. A férje 55 éves, azt is anyám készíti ki neki, hogy mit vegyen fel reggel.

Nem a szervezéssel bízott meg, hanem megmondta, mi legyen a helyszín. Igen, azt én is leírtam, hogy a hellyel nem szerződhettem volna, ott van az elején.


Szóltam az anyámnak, mire ő azt mondta, hogy vagy az a helyszín lesz, vagy nem kell neki buli.

2023. ápr. 10. 18:43
 10/45 anonim ***** válasza:
57%
Nekem elég gyanús ez a sztori 1, kiskorú vagy,jövedelem nélkül,2,egy szülinapos bulit nem szoktak az ünnepelt orrára kötni
2023. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!