Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit érez az a szülő, akivel a...

Mit érez az a szülő, akivel a felnőtt gyereke nem akar beszélni?

Figyelt kérdés
Itt szinte csak a gyerekek írnak az érzéseikről. Mi a helyzet a szülővel?
2023. máj. 4. 18:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
76%
10 Ilyen a szép időseink hitvallása, "lényeg hogy én megvagyok a többi kit érdekel.." Pont mint a narancs szüleim. Anyagi biztonságuk nekik is megvan, így hogy 1 hétig egy rúd májkrémet esznek. De a lényeg hogy nem szorulnak senkire, és így "boldogok." Hát meghagyom nekik a boldogságukat.
2023. máj. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Rokonságomban sajnos van erre példa, tehát kívülről és elfogulatlanul látok egy ilyen esetet.

Az anya meg van sértődve és azt várja, hogy a lánya bocsánatot kérjen tőle. Pedig inkább neki kéne. A lánya 26 éves fejjel hozzáment egy férfihoz, akit ellenzett az anyja. Ennyi a bűne. Persze utána volt adok-kapok, heves szóváltás, ahogyan két temperamentumos nő között szokott lenni. :-) Az esküvő után (amire végül is eljött az anya is) azt hittük lecsillapodnak a kedélyek és elindul a közeledés kettőjük között. Pláne, hogy másfél évvel később megszületett az unoka is. Sajnos mégis a helyzet egyre rosszabb lett. Itt már nem láttam bele, hogy ki, mennyiben felelős a kapcsolat romlásáért.

Gyakorlatilag megszakadt köztük a kapcsolat. Közben a kisunoka már két éves. Nekem az felfoghatatlan, hogy valaki annyira haragszik, hogy még az unokájával való kapcsolata érdekében sem tudja félretenni vélt vagy valós sérelmeit. A sors fintoraként az unoka (kislány) egyébként nagyon hasonlít a nagymama rég elhunyt édesanyjára. Szóval ez a kislány fel fog nőni, és ha mondjuk 10 év múlva kapna észbe a nagymamája, már elveszítette a kisgyerekkort, amikor együtt lehetett volna vele. És az sem biztos, hogy akkor majd maga a kislány jó néven fogja venni annak a nagymamájának a közeledését, akinek addig a sértettsége fontosabb volt, mint a vérségi kapcsolat.

2023. máj. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
Igen egyetértek utolsó. Egyébként azért fontosabb mert ilyen esetben mindig az makacskodik ennyire büszke. Túl büszke ahhoz hogy belássa (ha egyáltalán eljut odáig tudatilag) hogy bocs elbsztam kezdjük újra. Bár ha a gyerek miatt jönne én akkor se sűrűn tartanám vele a kapcsolatot.
2023. máj. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
55%
Ennyire aki*
2023. máj. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%
Ha valaki nem beszél a szüleivel annak általában nyomós oka van és sokszor nem a gyerek vagy nem csak a gyerek a hibás. De ahol a szülő olyan ott megy a sértődés meg a szemrehányás általában.
2023. máj. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
45%

" Ilyen a szép időseink hitvallása, "lényeg hogy én megvagyok a többi kit érdekel.." Pont mint a narancs szüleim. Anyagi biztonságuk nekik is megvan, így hogy 1 hétig egy rúd májkrémet esznek. De a lényeg hogy nem szorulnak senkire, és így "boldogok." Hát meghagyom nekik a boldogságukat."


Mert a te hitvallásod nem pont ugyanez?

2023. máj. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%

Az én szüleim szerint hálátlan vagyok, és még ők sértődtek meg rám halálosan, amiért évi 2-nél többször nem megyek haza, pedig ők tiszteséggel felneveltek, és mekkora szmét szr gyerek vagyok.

Szóval, ha pl őket kérdezed, ők tökéletesek (khm, cseppet sem, de az már mellékes).

2023. máj. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%
#16 Nem, én pl rengetegszer szándékoztam változtatni, de nekem is be kellett látnom hogy van ahol sajnos nem lehet. A fél család tönkre lett téve emiatt, de úgy néz ki nekik ez így jó. Érdekelne engem is pár meglátás szülők részéről hogy miért.
2023. máj. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
Az a szülő semmit nem érez, mert nem szereti a gyerekét. Nem láttam még olyat, hogy egy gyerek a semmiért szakította volna meg a kapcsolatot a szülőkkel. Ha pedig meg kellett szakítani, akkor az mindig a szülő hibája volt. Ált. ezek személyiségzavaros emberek, sosem szerették a gyereküket, max. nyűg volt nekik.
2023. máj. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
79%
08.23, ezek szerint még igen keveset láttál. Mi a helyzet a rossz társaságba keveredett gyerekekkel, alkoholistává, bűnözővé, drogossá vált fiatalokkal? Sok esetben a szülő küzd érte, de a gyerek ezt is támadásnak veheti, a szabad akarata korlázozásának és inkább megszakítja a szüleivel a kapcsolatot, mint hogy elfogadja a segítséget. Persze, értem, a szülő hibás ilyenkor is, ha a gyereke ezt utat választja, csak ez nem így van. Minden ember individum, hat rá a külső környezet is, a gének és még sok minden. Egy felnőtt ember életét, gondolkodását nem feltétlenül csak a nevelés határozza meg.
2023. máj. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!