Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit érez az a szülő, akivel a...

Mit érez az a szülő, akivel a felnőtt gyereke nem akar beszélni?

Figyelt kérdés
Itt szinte csak a gyerekek írnak az érzéseikről. Mi a helyzet a szülővel?
2023. máj. 4. 18:58
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
87%

Szülőként szomorúságot, csalódottságot, tehetetlenséget érzek, de a kép nem ennyire fekete-fehér, mivel nálunk nem csak arról van szó, hogy a "felnőtt gyerekem nem akar velem beszélni". Szülőként nem tudom elfogadni az egyik gyerekem értékrendjét, életvitelét, ő viszont nem fogadja el az enyémet, ezért amikor beszélgetni próbálunk, agresszívvá válik, sérteget, tiszteletlenül viselkedik, ezt viszont semennyire se tolerálom. Én csak kultúrált hangnemben vagyok hajlandó beszélgetni, így sajnos eljutottunk oda, hogy alig beszélünk.

Az én meglátásom szerint ő túl laza, önsorsrontó, céltalan életet él, szerinte pedig nekem vannak felesleges elvárásaim azzal, hogy legyen életcélja, tisztességes munkája, tartása, törekedjen az önállóságra.

Sakk-matt.

2023. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:
#19 Az én anyám pont ilyen. Nyűg voltam neki. Azt hitte, könnyű lesz anyának lenni. Ő pihenni szeret, ha bármi feladata van robban. Nem is keres amióta megmondtam neki, hogy nem akarom őt az életembe.
2023. máj. 6. 10:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!