Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lényegében az élet tesztel...

Lényegében az élet tesztel minket amikor a szüleink felnőtt korunkban kontrollálni akarnak?

Figyelt kérdés

Például: Hogyha gyerek korban 8 évesen apád mondja, hogy legyen ez vagy legyen az stb.. és te úgy teszel. Akkor nincs gond, ez teljesen természetes


De amikor 28-30 éves vagy és szüleid megkérdezik, hogy "te nem akarsz ezt, nem akarsz azt csinálni (ahelyett amit csinálsz).."


..enyhén szuggesztív módon, nyomást gyakorolva rád.. akkor gyakorlatilag neked kötelességed erre nem reagálni, nem felvenni, meg sem hallani, gyakorlatilag semmilyen érzelmi reakcíót kiváltva lereagálni a dolgot, mintha nem is mondta, mintha nem is hallottad volna?


És folytatod úgy a napodat mintha tegyük fel egy másik nyelven beszélt volna hozzád, mintha egyáltalán nem értenéd mit akar?


Kell egy fajta ridegségre nevelnie magát az embernek amikor felnőtté válik?


2023. máj. 6. 20:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem tisztelettel mondd el, hogy nem csinálsz ezt meg azt, mert te emezt meg amazt csinálsz.
2023. máj. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

De mivan, hogy ha ezek a javaslatok az után is jönnek miután már lezajlott ez a "kösz, de nem párbeszéd"? - akkor elmondod még 2-3x, és ha nem megy, ignore.

Őket nem tudod megváltoztatni, magadat viszont megkímélheted ettől.


Az én családom is ilyen, 3-4x türelmes voltam velük, aztán amikor továbbra is mindenbe kéretlenül beleokoskodtak, megszüntettem velük a kapcsolatot. Nekem így is jó, nincs szükségem a felesleges idegeskedésre.


Félév után ők kerestek, hiányzom, "nem úgy gondoltuk" (dehogynem!), beszéljünk.

Oké, amíg nem kell a kéretlen és felesleges "tanácsaitokat" hallgatni, persze.

2023. máj. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12, igen valami ilyesmire gondolok


Úgy érzem van egy tökéletes arany középút, de állandó "erő viszony kiegyenlítésből" áll


Magyarul, ha kicsit úgy érzem enyhén akarnak kontrollálni akkor én is pont annyira enyhén fogom eltávolítani magam tőlük, ha erősen akarnak akkor én is erősen távolodom


Kb olyan mintha nem egészen tekinteném őket, ugyanolyan embernek aki vagyok, hanem mintha az univerzum egy alap törvényét tiszteletben tartanám, mintha tükörként tekinteném az embereket, szüleimet. És én mint egy két lábon járó tükör akire a világ visszavetül dolgozom magamon, nem pedig a tükörben visszavert képet próbálom kontrollálni, manipulálni stb..


Tehát az a kontrollálási kényszer amit kiváltok belőlük, az nem azért van mert ők csinálnak valamit hanem én valamilyen módon kiváltom belőlük, mintha egy olyan ajtón engedém be a rovarokat, bogarakat bejönni ami nem arra van kitalálva, hogy a rovarok, bogarak bejöjjenek, hanem azt az ajtót az esetek 99%-ban csukva kell tartani

2023. máj. 8. 10:32
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem te váltod ki a kontrollálási kényszert (ez az önostorozás máris az ő kontrollmániájának a hatása), te legfeljebb megengeded neki, de azt se kéne. Ne méricskélj, ne egyenlítgess (te már magadat is kontrollálod, nem is kell neked ehhez külső személy), csípőből utasíts el mindent. Nincs kicsi kontroll, közepes meg nagy.
2023. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Lényegében a probléma a következő: ha lennne 200 millióm akkor holnap már venném a kertes házamat és beköltöznék, de ugye az a baj, hogy oda eljutni nem lehet egyrő a kettőre


Tehát, valamilyen formájú szenvedést úgy néz ki ígyis úgyis kapok, a kérdés az, hogy mennyit, és, hogy mi az amire helyezem a fókuszt főként


Másik opció az, hogy elköltözni most de akkor nem sokat tudok félretenni az meg azért nem jó


Tehát marad az, hogy minimalizálom a szenvedést amit kapok otthon különböző dolgokkal, és keresem a jó az életemben ahogyan tudom


Egy biztos, hogy ha a szenvedésre fókuszálok az csak mégtöbb szenvedést okoz, ezt már tapasztaltam

2023. máj. 8. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!