Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban is gyakran...

Más családokban is gyakran felkapják az emberek a vizet?

Figyelt kérdés
Már felnőtt vagyok, de visszaemlékezve a gyerekkoromra, mindig az volt a helyzet, hogy épp nyugalom volt, majd egyszercsak anya felkapta a semmiből valamin a vizet, akkor még nem lehetett tudni min, és dühöngött, ordítozott, felemelte a hangját, majd jobb esetben pár perc, és mintha mi sem történt volna. Ezt a tesómék, és én is átvettük valamilyen mértékben, de én próbálok már régóta tenni ellene, mert a környezetem egyáltalán nem tolerálja, amit meg is értek, mert az én idegrendszeremet is tönkretette, ez a hirtelen váltakozás. Másoknál, szűkebb családi környezetben is előjönnek ilyen viselkedések, és csak a külvilág felé tűnnek türelmesebbnek, vagy az én anyám idegbeteg?

2023. máj. 7. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyedi eset, haverom faterja volt ilyen, az a legapróbb dolgokon is tudott üvölteni.
2023. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szitibo ***** válasza:
74%
Nyugi. Ez sajnos máshol is előfordul. Oka az lehet, hogy amikor valaki kimerül a munkahelyén, vagy otthon, akkor elég egy pillanat, hogy kiadja a mérgét, vagy kimondja ami bántja. Valószínű azért, hogy vegyék észre!
2023. máj. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én nagy elfojtós családból jövök, én se vagyok indulatos, ordítozós.
2023. máj. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Párom családja ilyen, anyukájánál a normál kommunikáció az ordítás. Mindenért azonnal üvölt a felnőtt gyerekeivel és az unokákkal is.

Próbálom nem szóvá tenni, de borzasztó. És ugye mindenki hasonlóan reagál, szóval állandóan ordítoznak egymással. De mindenért.

Páromon látom igazán, teljesen kifordul magából, mikor otthon vagyunk náluk, egyszerűen idomul ehhez a környezethez. Szerintem ő észre sem veszi.

Szerencsére jóóóó messze lakunk, ritkán kell elviselni. :)

2023. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Más családokban is előfordul ilyen...

A gyerekek is eltanulják eme indulatkezelési képtelenségi stratégiát.

2023. máj. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hajaj, nálunk is ez ment ezerrel. Érzelmi éretlenség miatt van. Rendkívül nehezen kezelhető.
2023. máj. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Önzöseg bunkóság hatalom másik felett energiaelszivas.
2023. máj. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Apám volt ilyen:((
2023. máj. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen, szimplán egy érzelmi analfabéta, aki képtelen kérni!, helyette parancsol, a következő pillanatban pedig már ordít, mert nem csináljuk meg "mostazonnal", hanem csak 5 perc múlva.


És ebben az a szomorú, hogy a gyerek vagy eltanulja és ő is ugyanilyen idegbeteg állat módjára beszél mindenkivel (a saját családjával is), vagy folyamatosan szorong.


Én inkább csendben meghúztam magam, és csináltam szó nélkül, meg bőgtem, amiért ordítottak (a semmiért gyakorlatilag), és máig szinte elsírom magam, ha a barátom felemeli a hangját. Tudom, hogy nem bántana, csak kicsit mérges, de megijeszt vele és félek, hogy a következő percben üvölt - sohasem, mert nagyon nyugodt, de nem tehetek róla.


A tesóm ellenben ugyanazt az üvöltözős mintát viszi.


Nem járok haza sűrűn, de akkor is ez van, szerintem undorító.

2023. máj. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!