Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban is úgy tekinte...

Más családokban is úgy tekintenek a lányokra/lányunokára, mint ingyenes idõskori ápolóra?

Figyelt kérdés

[link]


Èn magamat látom ebben a nõben, illetve azt, aki lehettem volna, ha nem álltam volna ki magamért idõben.

De kérdés, hogy a 21. században mennyire elvaras egy lanytol, hogy két utcával odébb költözzön, és a legszebb éveiben gyereket neveljen és idõseket szórakoztasson


2022. nov. 10. 11:09
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%
Nem.
2022. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk sem.
2022. nov. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
60%
Ez az írás szerintem valami 16. századi Angliában játszódó regényből van, csak kicsit "modernesítve".
2022. nov. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
94%

Én több ilyet is ismerek… sőt, nálunk is hasonló volt, bár nem teljesen ugyanez. Nálunk apu nagyszüleit kellett ápolni, de nagynéném kijelentette, hogy márpedig ő nem, így apu költöztette oda a családját, és anyu gondoskodott apu nagyszüleiről.

Olyat is ismerek, aki sosem szabadult a szülői házból, sosem lett kapcsolata, mert a szülők ellátása volt a feladata. A testvérei szerint is ez volt a normális, hiszen ő a nő, és ez olyan női dolog.

2022. nov. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom, hol élsz, hogy egyáltalán felmerül benned ilyen kérdés. De rikta primitív ember lehet!
2022. nov. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Kései Sirató ***** válasza:
88%

Nem, egyáltalán nem, nálunk a nők diplomás állást vállalnak, mindenkinek magas fizetése van, ügyvédek, mérnökök, és van , aki gazdasági igazgató. Föl sem merül az öregekben ilyen igény, hogy valamelyik lányuk, vagy unokájuk majd őket ápolja munka helyett.

Lehet idősgondozót is fogadni.

2022. nov. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
87%
Magyarorszagon a többseg nema elvárása a nők felé, hogy apolja aszüleit/férje szüleit. Nézz körül 1-2 idősgondozásról szolo facebook csoportban: mit kapnak azok, akik bármilyen ok miatt az idős hozzátartozója idősotthonba kerül. "Kötelességed ápolni!" "Bezzeg ő felnevelt,pelenkázott, stb!" Férjem nagymamája 92 evesen sajat elhatározásából idősek otthonába költözött. Jól érzi magát, még régi ismerősökkel is talákozott. Na, hogy ezért anyósom szegény,mit kapott mindenkitől! "Szegényházba adtad anyádat meghalni!" "Nem szégelled magad?!" "Miért nem vetted magadhoz, es ápoltad te?!" Igen, ha valaki idősek otthonába kerül, annak lányát/menyét nagyon megszólják ma is. Sztem ma is egy kimondatlan társadalmi elvárás, hogy a gyermeknek otthon kell gondoznia szülőjét. És ez bizony a nökre hárul. Én így látom és élem meg, mint nő.
2022. nov. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Kései Sirató ***** válasza:
20%
8-as ez esetleg faluhelyen van így.
2022. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 Metionin ***** válasza:
84%
Nem, felénk ez inkább a meny. A lánygyerek az egy ideiglenes házicseléd volt inkább, aki végzi otthon a házimunkát de aztán férjhez megy és emiatt a férje családjához költözik. Ott viszont már gondoznia kell az időseket (is) hiába azok nem az ő szülei. Az én generációmban már nem mutat ennyire világos mintázatot a dolog de amikor kisebb voltam, az idősebb, nagyszüleim korú ismerősök szinte mindig ezt a jövőt vázolták fel nekem, a szüleimnek is mondogatták, hogy kellett volna még gyerek, mert ez az egy lány és el fog menni férjhez, akkor ki fogja őket gondozni. Fiú kellett volna, aki majd hoz feleséget aki majd gondozza őket.
2022. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Utolsó, megkérdezhetem, hány éves vagy?
2022. nov. 10. 13:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!