Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Keresztények, jelen esetben...

Keresztények, jelen esetben hogy tudnék tiszteletteljes lenni a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal az utóbbi fél évben nagyon megromlott a kapcsolatom. Elkezdtem határokat felállítani, ami azt is jelenti, hogy néha nemet kellett neki mondanom. És sokszor olyan ügyben is nemet kellett mondanom, ahol úgy volt felém beállítva, hogy csak ez az egy megoldás lehet és csak én egyedül segíthetek megoldani. Persze adok alternatív megoldásokat, de azok valamiért soha nem jók nekik. És mindig úgy van beállítva hogy én érezzem rossznak magam, rengeteg mindennek el vagyok hordva (lelketlen, pokolfajzat, stb). Egyfelől ott van bennem, hogy szeretni és tisztelni akarom a szüleimet, és segíteni is nekik, de nem minden áron, és ez az egész ügy elég erősen kihat a jegyességemre is.


Hogy tudnám úgy tisztelni a szüleimet és úgy kompromisszumra jutni velük, hogy jelenleg azt érzem, hogy legszívesebben teljesen kizárnám őket az életemből?

Folyamatosan ott van bennem, hogy Istennek kedves akarok lenni és tisztelni és nem hátat fordítani a szüleimnek a bajban, de közben úgy érzem túl sokat akarnak a szüleim segítség címszó alatt.



2023. máj. 13. 23:19
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
80%

és ez az egész ügy elég erősen kihat a jegyességemre is - mondjuk jó lenne ha nem csicskulnál be a lelkileg bántalmazó szüleidnek, mert egyik nap arra ébredsz, hogy a vőlegényed felbontotta a jegyességet - megérteném, mellesleg.

Vagy már férjedként beadja a válópert, mert elege van a szüleid felé adott megfelelési kényszerből és annak minden velejárójából.

2023. máj. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 A kérdező kommentje:

“ Honnan veszed, hogy tisztelni kell őket? Csak azt kell, aki kiérdemli.”


Azért is kérdeztem keresztényeket, mert a Bibliában több helyen is ki van jelentve, hogy tisztelni kell a szülőket bármilyenek is. Ezt nem bántásból írom, de nyilván aki nem keresztény, az nem fog ezzel feltétlenül egyet érteni.

Persze ugyanúgy a Biblia kimondja, hogy a szülőnek is milyennek kell lennie, de mindenki csak a saját részéért lehet felelős, máséért nem. Nekem az a dolgom, hogy tisztelettel forduljak a szüleim felé, így nekem ezt a részt kell teljesítenem.


“ Mert nehogy már rossz emberek legyenek, hiszen keresztények.”

Azt nem tudom, hogy keresztények-e vagy sem, elvileg gyümölcseiről ismerjük meg valaki hitét, és azok alapján inkább csak azt mondanám vallásosak.

2023. máj. 14. 09:12
 13/46 A kérdező kommentje:

“ Ha jegyes vagy és ők a segítségedre szorulnak akkor a legjobb ha az esküvő után elköltözöl.”


Már évek óta jó messze élek tőlük. Csak kb az utóbbi fél évben, egy évben kezdtem érzelmileg is leszakadni róluk.

2023. máj. 14. 09:14
 14/46 A kérdező kommentje:

#11

Menyasszonyom 😅


Meg pont azt írtam a kérdés leírásában, hogy pont az a konfliktus forrása, hogy nemet mondok a szüleimnek és ennek nyomán vagyok mindennek elhordva, szóval nem mondanám, hogy becsicskulok nekik.


Ennek ellenére nekem hatalmas áldás a menyasszonyom, mert kb az ő támogatásával sikerült végre kiállni magamért a szüleimmel szemben. És akárhogy nézzük, ez a dolog nem olyan egyértelmű, hogy eldöntöm, hogy változtatok, és akkor egyik napról a másikra simán hátat fordítok a szüleimnek.

Van aki hosszú pszichológiai terápia után jut el idáig, ahova én a menyasszonyom és a barátaim, közösségem segítségével eljutottam.

2023. máj. 14. 09:20
 15/46 A kérdező kommentje:
Ahogy felneveltek, meg az első 20 talán évemben amit megadtak nekem, amiatt bőven tudnám tisztelni. Csak most hogy le akarok szakadni és magamat is nézem és nem hozok meg olyan mértékű áldozatokat, mint korábban, mindez a 20 év gondoskodás a szememre van hányva.
2023. máj. 14. 09:36
 16/46 anonim ***** válasza:
62%
"Azért is kérdeztem keresztényeket, mert a Bibliában több helyen is ki van jelentve, hogy tisztelni kell a szülőket bármilyenek is." És ha kétezer éve az volta sikk, hogy mosolyogva kell tűrni a bántalmazást, akkor az jól van úgy? Tudod, a keresztény nem azonos a birkával aki ész nélkül megy amerre más tereli, gondolkodni is szabad ám. Tudod., a bibliában a rabszolgatartást si engedélyezik, meg a gyermekbántalmazást is. akkor ezek is rendben vannak? Az emberek-szerencsére- fejlődőképesek. Ami száz éve elfogadott volt, ma rá tűrhetetlen (pl ha a férj bántalmazta, megerőszakolta a feleségét, a kutya nem segített a nőnek.) Amúgy csak megjegyezném, a biblia azt is írja, hogy aki menstruáló nővel szexel, azt meg kell ölni (a nőt is) Van benne még jó pár ekkora ökörség.
2023. máj. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

“És ha kétezer éve az volta sikk, hogy mosolyogva kell tűrni a bántalmazást, akkor az jól van úgy?”


Sehol nem írja a Biblia hogy mosolyogva kell tűrni a bántalmazást.


“Tudod, a keresztény nem azonos a birkával aki ész nélkül megy amerre más tereli, gondolkodni is szabad ám.”

Ebben egyet értek. Szabad gondolkodni, de az alapelveket számomra a Biblia adja.


“ Tudod., a bibliában a rabszolgatartást si engedélyezik, meg a gyermekbántalmazást is.”

Ez már egy másik téma, tudnék válaszolni, de nem tartozik a fő kérdéshez. Sőt a válasz összes többi részéhez nem kívánok reakciót fűzni. Pont az ilyen válaszok miatt szólítottam meg főként a keresztényeket.

2023. máj. 14. 10:05
 18/46 anonim ***** válasza:
82%
Pont hogy a témához tartozik. Mert vagy egy az egyben elfogadod a bibliát, vagy belátod, hogy azóta szerencsére fejlődtünk. Te- jelenleg a bibliára hivatkozva azokat akarod tisztelni, akik szarba néznek, aláznak téged. Ez értelmetlen, mert beengeded a leendő házasságodba azt a pocsék mentalitást, sőt ami súlyosabb, ha lesznek gyerekeid, ezt a példát mutatod nekik. Szép dolog a tisztelet, de nem szabad arra vesztegetni aki érdemtelen rá. Az meg minden élőnek elemi joga. nem csak az embernek - hagy védje magát attól ami ártalmas neki, legyen az fizikai vagy egyéb bántalmazás. Te erre valamiért nem vagy hajlandó.
2023. máj. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
89%
Ha a pároddal, majdani gyerekeddel viselkedik így valaki, ahhoz is jó pofát vágsz majd? Be kéne látni hogy a bántalmazó személye-hogy rokon-e-lényegtelen, mert a kár amit okoz, ugyanolyan valós akárki is aláz vagy bánt. Tényleg ilyen embereket akarsz majd a gyermeked közelébe, akik ilyen hangnemet megengednek maguknak?
2023. máj. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:

“ Te- jelenleg a bibliára hivatkozva azokat akarod tisztelni, akik szarba néznek, aláznak téged.”

A tisztelet nem egyenlő azzal, hogy engedem, hogy bármit megtegyenek velem/velünk. Azért nem illik ide a válaszod ezen része, mert bizonyos törvényeket Isten csak a zsidóknak adott, így pl a menstruációs rész Jézus óta nincs érvényben.


“ beengeded a leendő házasságodba azt a pocsék mentalitást”

Ha a szüleimre gondolsz, még csak ezt sem jelenti a tisztelet, ha a Bibliára, akkor meg hadd döntsem én el a feleségemmel, hogy hogyan neveljük majd a gyerekeinket.


“Te erre valamiért nem vagy hajlandó.”

Ezt nem tudod honnan veszed, egy szóval sem mondtam, hogy nem vagyok hajlandó védeni magam és a menyasszonyom, csak egyedül az a kérdés, hogy mi az a határ amikor mindezt még tisztelettel teszem és mi az amikor meg már nem.

2023. máj. 14. 10:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!