Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Keresztények, jelen esetben...

Keresztények, jelen esetben hogy tudnék tiszteletteljes lenni a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal az utóbbi fél évben nagyon megromlott a kapcsolatom. Elkezdtem határokat felállítani, ami azt is jelenti, hogy néha nemet kellett neki mondanom. És sokszor olyan ügyben is nemet kellett mondanom, ahol úgy volt felém beállítva, hogy csak ez az egy megoldás lehet és csak én egyedül segíthetek megoldani. Persze adok alternatív megoldásokat, de azok valamiért soha nem jók nekik. És mindig úgy van beállítva hogy én érezzem rossznak magam, rengeteg mindennek el vagyok hordva (lelketlen, pokolfajzat, stb). Egyfelől ott van bennem, hogy szeretni és tisztelni akarom a szüleimet, és segíteni is nekik, de nem minden áron, és ez az egész ügy elég erősen kihat a jegyességemre is.


Hogy tudnám úgy tisztelni a szüleimet és úgy kompromisszumra jutni velük, hogy jelenleg azt érzem, hogy legszívesebben teljesen kizárnám őket az életemből?

Folyamatosan ott van bennem, hogy Istennek kedves akarok lenni és tisztelni és nem hátat fordítani a szüleimnek a bajban, de közben úgy érzem túl sokat akarnak a szüleim segítség címszó alatt.



2023. máj. 13. 23:19
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

“ a Biblia egy mesekönyv, már bocs, azokból az időkből, amikor még a gyereknek kss volt a neve.”

Egyfelől ezzel abszolút nem értek egyet nyilván, elég megalapozott okom van rá, hogy ezt gondoljam, másfelől meg menyasszonyom van, én vagyok a vőlegény. És a menyasszonyom legalább annyira komolyan gondolja a Biblia tanításait, mint én, még bizonyos szempontból komolyabban is.

2023. máj. 14. 12:13
 32/46 A kérdező kommentje:

#27

Szerintem a 23-as válaszoló egészen jól leírta mit jelent a Bibliai tisztelet. Én azzal értenék egyet. Már csak azért sem gondolom, hogy a tisztelet feltétlen engedelmességet jelentene, mert a tisztelet ezen definíciója szembe menne azzal, hogy elhagyja anyját és apját és ragaszkodik feleségéhez. Ez alapján nyilván mást jelent.


A Biblia más parancsa is fontos számunkra, így nyilván nem élünk együtt a menyasszonyommal, várunk házasságig. Nem akarok mazsolázgatni a Bibliából, de azt meg kell találni, hogy mik azok az alapelvek, mik azok a törvények, amik ránk is érvényesek, és mik azok amik Jézus halála után már nem érvényesek.

2023. máj. 14. 12:21
 33/46 A kérdező kommentje:

“ Persze ha ezt szó szerint vesszük, akkor neked a menyasszonyoddal a a házasságodban az esetleges válás is tilos (!) és élhetsz egy pocsék házasságban megnyomorodva az életed végéig.”


Ez így van, de egyfelől ezt a részt keresztények számára írja, másfelől ír olyant is, hogy a hívő ne legyen felemás igában, így nyilván az alap az, hogy mindkét fél a Biblia szerint szeretne élni, ez viszont szignifikánsan csökkenti az esélyét, hogy az ember pocsék házasságban éljen

2023. máj. 14. 12:25
 34/46 anonim ***** válasza:
64%

Látod, a Biblia talán annyira mégsem ismeri a valóságot, mint amennyire azt a hívek hiszik.

Na, ezért nem kell vakon követni bármit is, csak, mert a Biblia azt mondja.

2023. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:

#34

Én ezt továbbra is másképp látom. Szerintem pont, hogy a Biblia jól ismeri a valóságot.

2023. máj. 14. 13:04
 36/46 anonim ***** válasza:
63%
Egy könyv ami tele van szépen fogalmazva ma mesének mondott eseményekkel és jól látja a valóságot?
2023. máj. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Egy könyv amely Isten szava és tele a nem hívők által mesének titulált, de megtörtént eseményekkel, és jól látja a valóságot.

Az utolsó elismeréséhez még csak hívőnek sem kell lenned, elég ha megnézed a Jordan Peterson Bibliát érintő videóit és a mögöttük levő nagyon mély üzeneteket.

2023. máj. 14. 13:16
 38/46 anonim ***** válasza:
74%

Őszintén? Minden sértő szándék nélkül, az ilyen emberekre találták ki azt a szót, hogy " valláskárosult ", ezzel nem lehet mit kezdeni, és felesleges is vitatkozni velük, mert mindenre, ott a Jokerük, hogy ha valamit nem tudnak megmagyarázni vagy miért történt az, hát mert isten akarta így stb.


Szóval részemről ez ennyi, ha így akarod élni az életed, hajrá, de ne lepődj meg ha sokan mondjuk úgy furán néznek majd rád, vagy emaitt bármi más hátrány ér az életben.

2023. máj. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

“ Őszintén? Minden sértő szándék nélkül, az ilyen emberekre találták ki azt a szót, hogy " valláskárosult ", ezzel nem lehet mit kezdeni, és felesleges is vitatkozni velük, mert mindenre, ott a Jokerük, hogy ha valamit nem tudnak megmagyarázni vagy miért történt az, hát mert isten akarta így stb.”

Őszintén? Szerinted miért keresztényeknek tettem fel a kérdést? Szerinted miért nem csak úgy amblokk? Tudnék vitázni, és tudnék érvelni a hitem érvényessége mellett. De ennek a kérdésnek és posztnak nem ez a lényege. Nyugodtan gondolj valláskárosultnak, de ne hidd, hogy nekem a hitem mögött nincs sok kutatómunka.


“ Szóval részemről ez ennyi, ha így akarod élni az életed, hajrá, de ne lepődj meg ha sokan mondjuk úgy furán néznek majd rád, vagy emaitt bármi más hátrány ér az életben.”

Nem lepődöm meg nyugi, sokan néznek emiatt csodabogárnak. De nem érdekel.


Mert nekem az élet Krisztus és tudom, hogy az én megváltóm él.

2023. máj. 14. 13:32
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Te nem a jehovás srác vagy 2-3 héttel ezelőttről?
2023. máj. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!