Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Keresztények, jelen esetben...

Keresztények, jelen esetben hogy tudnék tiszteletteljes lenni a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Édesanyámmal az utóbbi fél évben nagyon megromlott a kapcsolatom. Elkezdtem határokat felállítani, ami azt is jelenti, hogy néha nemet kellett neki mondanom. És sokszor olyan ügyben is nemet kellett mondanom, ahol úgy volt felém beállítva, hogy csak ez az egy megoldás lehet és csak én egyedül segíthetek megoldani. Persze adok alternatív megoldásokat, de azok valamiért soha nem jók nekik. És mindig úgy van beállítva hogy én érezzem rossznak magam, rengeteg mindennek el vagyok hordva (lelketlen, pokolfajzat, stb). Egyfelől ott van bennem, hogy szeretni és tisztelni akarom a szüleimet, és segíteni is nekik, de nem minden áron, és ez az egész ügy elég erősen kihat a jegyességemre is.


Hogy tudnám úgy tisztelni a szüleimet és úgy kompromisszumra jutni velük, hogy jelenleg azt érzem, hogy legszívesebben teljesen kizárnám őket az életemből?

Folyamatosan ott van bennem, hogy Istennek kedves akarok lenni és tisztelni és nem hátat fordítani a szüleimnek a bajban, de közben úgy érzem túl sokat akarnak a szüleim segítség címszó alatt.



2023. máj. 13. 23:19
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:

#40

Biztos hogy nem, én kereszténynek vallom magam, kálvinista vagyok, ha specifikus akarok lenni.

2023. máj. 14. 14:31
 42/46 anonim ***** válasza:
75%
De látod kérdező, anyádék meg amellett tudnak érvelni, hogy csak egy megoldás lehet, csak te tudsz segíteni. Pont, ahogy te vagy meggyőződve arról, hogy a Biblia írja a valóságot. Hoztad a mintát. Őket sem lehet meggyőzni, de nem is kell. Téged sem. Ez van, a kérdés felesleges.
2023. máj. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a környezet sosem változik. Te változtatsz azzal, ha elhagyod a környezetet.
2023. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Azért elhagyja az ember apját és anyját, és ragaszkodik a feleségéhez, és lesznek ketten egy testté. (Ef 5, 31)


Nem tartozol engedelmességel nekik. Ennyi.

2023. máj. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 A kérdező kommentje:

#42-es

Nem volt felesleges a kérdés mert kaptam sok hasznos választ is. Nem is volt a célom a szüleim megváltoztatni, csak magamon tudok és azon, hogy hogyan szemlélem a dolgokat. Nem bántani akartam azokat sem, akik nem hívők és tanáccsal jöttek. De tudom, hogy mikor teljesen más alapon nyugszik a világnézet, sok mindent kicsit más szemszögből látunk.

2023. máj. 14. 23:28
 46/46 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

A Biblia arra tanít minket, hogy tiszteljük és szeressük a szüleinket. Viszont a tisztelet nem jelenti azt, hogy csicska módon ugrálunk úgy, ahogyan ők parancsolnak. Egy urad van, aki parancsol, az pedig az Isten. Tisztelni távolról is lehet valakit, éspedig a szüleid érzelmileg zsarolnak téged, ami egy hatalmas bűn. A saját fizikai és szellemi épséged mindig előrébb kell, hogy legyen, mint bármi más. Amint összeházasodtok a pároddal, onnantól kezdve pedig ti lesztek az a család, ami az első, nem pedig a szülők.

2023. máj. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!