Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha az anyámnak...

Mit csináljak ha az anyámnak büdös a szája?

Figyelt kérdés

67 eves egyszeruen nem mossa meg a fogait. Gondoltam hogy megkonnyitsem a dolgat vasaroltam neki egy szonikus (ultrahangos) fogkefet de az is egy hete csak all a fiokban ki sem bontotta kb.

En mar nem tudom mit csinaljak.

Mondjam meg neki hogy "budos a szad" de az en anyam olyan hogy ezen egy eletre megsertodik meg hozzám is vág valamit. Ha meg ugy mondom neki hogy kellemetlen szagú az lesz a valasz hogy ugyan az ove biztos nem meg miert mondok ilyet h budos.


Hogy lehet ezt sertodes nelkul kozolni + hogy lehet az ember ilyen igenytelen hogy nem mossa meg a fogát nem hogy minden nap de hetente egyszer sem ha meg veszel neki egy eszkozt hozza kb ki sem bontja.... En mar teljesen tanacstalan vagyok.


2023. máj. 15. 13:08
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Esetleg a fogkefevel eroltessem hogy "kiprobaltad mar?" De arra is az lesz a valasz hogy "jajj Botond hagyjaal mar beken majd kiprobalom!!!" Az en anyam ilyen.
2023. máj. 15. 13:09
 2/34 A kérdező kommentje:
Ezt rendbe kene tenni mert undorito egyszeruen. Es nem ertem.. nem fer a fejembe. Nincs erre igénye vagy napi 1 perce...
2023. máj. 15. 13:10
 3/34 A kérdező kommentje:
Nem is értem amúgy hogy nem rohadnak ki neki de lehet azert nem mossa mert szetmentek neki es faj tole?...
2023. máj. 15. 13:12
 4/34 A kérdező kommentje:
Direkt azert vettem szonikus fogkefet mert azt kb csak vegig kell húzni a fogakon es kesz is van. De ugy nez ki ez is luxus.
2023. máj. 15. 13:13
 5/34 anonim ***** válasza:
24%
67 éves, ne akard " nevelni".
2023. máj. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
34%
Így akarod reklámozni a fogkefét?
2023. máj. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Ugy latom itt nem csak anyammal nagy a baj___
2023. máj. 15. 13:22
 8/34 anonim ***** válasza:
54%
Hát igen, fura kérdés.
2023. máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%
Ne zavarjon, ha megsértődik, néha a sokkterápia kell. Nyilván ő is mondott neked sértő dolgokat gyerekként, hát most élemedett kora ellenére ő viselkedik úgy, mint egy tudatlan gyerek. Nyugodtan mondd meg neki, hogy az ő baja lesz, ha fogpótlásra fog kelleni járnia, az viszont a te bajod, hogy a büdös száját kell szagolnod. Valamint a környezetének is meg lesz róla a véleménye. El fogja játszani a sértődöttet, de szerintem bele fog gondolni, és lagymatagon el fogja kezdeni a fogmosást, mert szégyelli magát.
2023. máj. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező!


Többféle megoldás létezik:


1. Ne szagolgasd! :)

Nem kell anyád szájába állni, amikor beszélgettek...


2. Vigyél neki brutál erős rágót, mentolos cukorkát, Tic-tacot stb, azt kevésbé macerás használnia, mint az ultrahangos fogkefédet...


3. Időseknél előfordulnak olyan betegségek, gyógyszerek, amelyek hatására kellemetlen lehelet képződik és nem moshat folyamatosan fogat az anyád, hogy üde legyen mindig, ahogy azt te elvárnád.

Tehát fogadd el és bírd ki, nyugodj bele!


Feltételezem, hogy azért nem egész nap anyád száját szagolgatod...:)


És ha ez megnyugtat: az én anyámé sem mindig rózsaillatú, de eszem ágában nem lenne őt ezért megszólni pláne megbántani, mert szeretem és tisztelem őt és örülök, hogy még él!!

2023. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!